Середня загально освтня школа №47 заснована 1 вересня 1952 року. У світлій, чудовій чотирьохповерховій будівлі було 22 класні кімнати: три навчальні кабінети: (фізичний, хімічний і біологічний), піонерська кімната, невелика актова зала, спортивна зала, бібліотека. Було створено 30 класів, у яких розміщувалися 948 учнів. Бувші директори нашої школи: Кочан О.Й., Кобяков М.Є., Висоцький В.А., Шевченко Г.М.,Дровозюк І.І.

Першими заступниками директора були: Іваніна П.Д. та Лазуренко М.М. Серед найперших учителів, які почали працювати в школі з 1 вересня 1952 року, був і Лейбельман Еммануїл Соломонович – вчитель біології, учасник Другої світової війни, кавалер двох орденів і дванадцяти медалей.

Під час Другої світової війни (10 липня 1941 року) в будинку, де зараз знаходиться школа, було створено перший у місті партизанський загін спеціального призначення «Перемога або смерть». На його честь у школі 1978 року створено Музей бойової слави, а на фасаді будівлі розміщено меморіальну дошку.

19 червня 1956 року школі присвоєно ім’я видатного педагога Антона Семеновича Макаренка. На фасаді приміщення з’явилась нова табличка «Київська середня загальноосвітня школа №47 ім. А.С. Макаренка».