1. Усі здобувачі освіти, педагогічні працівники з Спеціалізованої школи № 47 ім. А.С. Макаренка з поглибленим вивченням іноземних мов, батьки та інші учасники освітнього процесу повинні обов’язково повідомити директора навчального закладу про випадки булінгу (цькування), учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.

2. На ім’я директора Спеціалізованої школи № 47 ім. А.С. Макаренка з поглибленим вивченням іноземних мов пишеться заява (конфіденційність гарантується) про випадок боулінгу (цькування) відповідно до Закону України «Про звернення громадян».

Заява складається заявником власноруч (Додаток 1).

Заяву можуть подавати особи, яким виповнилося 14 років. Якщо свідком випадку булінгу стала особа, яка не досягла 14 років, то заяву подають батьки або особи, що їх замінюють.

Заяви щодо випадків булінгу можна подавати до кабінету заступника директора з виховної роботи Горбунової Л.С. (4 поверх).

3. Директор школи видає наказ про проведення розслідування та створення комісії з розгляду випадку булінгу (цькування), скликає її засідання.

4. До складу такої комісії входять педагогічні працівники (у тому числі психолог (Мігалуш А.О.), соціальний педагог (Валуйська О.М.), батьки постраждалого та булерів, директор школи (Нетецька С.М), заступник директора з виховної роботи (Горбунова Л.С.) та інші зацікавлені особи.

5. Рішення комісії реєструються в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів усіх членів комісії.

6. Директор школи має розглянути звернення не пізніше ніж упродовж трьох робочих днів з дня отримання заяви або повідомлення.

7. Якщо випадок цькування був єдиноразовим, питання з налагодження мікроклімату в дитячому середовищі та розв’язання конфлікту вирішується у межах школи учасниками освітнього процесу

8. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то директор Спеціалізованої школи № 47 ім. А.С. Макаренка з поглибленим вивченням іноземних мов повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.

Особи, які за результатами розслідування є причетними до булінгу, несуть відповідальність відповідно до частини другої статті 13 (вчинення правопорушень за статтею 1734) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

9. Здобувач освіти також може звернутись на гарячу лінію ГО «Ла Страда - Україна» з протидії насильству в сім’ї або із захисту прав дітей; до Соціальної служби з питань сім’ї, дітей та молоді; Національної поліції України; Центру надання безоплатної правової допомоги. Після отримання звернення дитини, відповідна особа або орган інформує директора у письмовій формі про випадок булінгу. Директор Спеціалізованої школи № 47 ім. А.С. Макаренка з поглибленим вивченням іноземних мов має розглянути таке звернення та з’ясувати всі обставини булінгу.

Директору

Нетецькій С.М.

ПІБ заявника (повністю), вчителя, учня класу, батька, матері

Домашня адреса:

___________________________________

Контактний телефон:

___________________________________

ЗАЯВА

Я, _____________________ , інформую про випадок булінгу над учнем __________________________________________ з боку _______________________ або групи учнів:___________________ .

(Далі в довільній формі викладаються докладно всі обставини)

До заяви додаю фото- та відеоматеріали (за наявності).

Дата                                                                                                    Підпис