Сьогодні українці та друзі України в усьому світі відзначають День вишиванки – одне з найбільш самобутніх свят, присвячених розквіту української культури. За традицією, в цей день всі охочі приходять на роботу або навчання у самому пізнаваному елементі українського костюма – у вишиванці. По всьому світу проводяться святкові ходи, акції та флешмоби в підтримку української культури. Ми вирішили згадати історію та традиції свята українського національного одягу. Історія української вишиванки налічує близько тисячі років. Традиція її носіння ріднить її з традиціями інших слов'янських народів, до національних костюмів яких також входять вишиті сорочки з орнаментом. Вишиванка протягом багатьох століть використовувалася українцями в повсякденному гардеробі, але водночас сприймалася як оберіг – символ здоров'я та краси. Вважалося, що орнамент вишиванки захищає від недобрих поглядів, невдач та хвороб. Новонародженим дітям першу вишиванку шили матері або бабусі, читаючи молитви за здоров'я малюка. Дівчата шили вишиванки й до свого весілля – в якості посагу. Відомо, що українські чумаки, які проводили життя в довгих мандрах, довіряли шиття своєї вишиванки лише одній обраній дівчині.
В цей день проходить масштабний парад вишиванок у всіх великих містах України. Проводяться фотосесії, конкурси та флешмоби. З кожним роком з’являється ще більше традицій. Наша школа підтримує всеукраїнську традицію і в цей день учні та вчителі приходять в різних за стилем вишиванках, проводяться виховні години, рухливі ігри та відео-уроки, учні самостійно готують проекти, а в холі школи тішить око фото-виставка, де учні всіх класів разом з класними керівниками у вишиванках.
В. Косінова,