Емблема скорботного свята – червоні маки – символ пам’яті про тих, хто загинув під час Другої світової війни.
      В Україні кажуть: маки цвітуть там, де була пролита козацька кров.
  Хоч символіку ми перейняли європейську, проте червоні квіти маку спрадавна слугували оберегом і могутнім талісманом українського роду, адже означає красу та молодість. У Європі ж символ червоного маку як символу пам’яті про загиблих з’явився «за мотивами» вірша канадського лікаря, підполковника Джона Маккрея «На полях Фландрії» – про маки, що виросли на місці битви під бельгійським містом Іпр, де під час Першої світової війни було вперше використано хімічну зброю. Сама ідея використовувати червоний мак як символ спогаду та скорботи належить Моїні Майкл, викладачці Університету Джорджії, Сполучені Штати. У листопаді 1918 року під враженням від поеми Маккрея вона написала власний вірш «Ми збережемо Віру», де заприсяглася завжди носити червоний мак у пам’ять про загиблих.
  Европейсько–українська символіка (зображення червоної квітки українських полів – маку), була затверджена в Україні відповідно до Указу Президента, підписаного 24 березня 2015 року. Ми підтримуємо традицію святкування 8 та 9 травня в європейському дусі під гаслом «Пам’ятаємо, перемагаємо».
 Розпочинається вшанування загиблих 8 травня (день підписання капітуляції нацистською Німеччиною) і продовжуються урочистості 9 травня. Організація заходів 8 травня також дозволяє українцям проводити частину святкувань у єдності із іншими країнами антигітлерівської коаліції: Британією, Францією, США.
  До травневих Днів перемоги та примирення українцям прийнято виготовляти стилізовані маки переважно з паперу, пластику або тканини. Розташовують саморобну чи придбану квітку маку на одязі (на лівій стороні грудей) поближче до серця. За даними «Українського інституту національної памяті», червоний мак як символ пам’яті жертв війни вперше використано в Україні на заходах, приурочених до річниці завершення Другої світової війни у 2014 році.
 Дизайн українського червоного маку розроблено за ініціативи Українського інституту національної пам’яті та Національної телекомпанії України; автором символу є харківський дизайнер Сергій Мішакін. Графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі. Поруч з квіткою розміщено дати початку і закінчення Другої світової війни. Такі факти можна було дізнатись на виховних годинах, тематичних уроках і відео-лекторіях в нашій школі, адже вчителі та учні ретельно підготувались до цієї дати. Старшокласники проводили уроки-екскурсії для учнів молодших класів, знайомили з цікавими фактами та історичними подіями в шкільному музеї «Перемога або смерть».  Кожен бажаючий мав змогу відвідати фото-виставку "Пам'ятаємо, перемагаємо".