День прав людини — міжнародне свято, що відзначається 10 грудня за пропозицією Генеральної асамблеї ООН, знаменуючи річницю ухвалення Асамблеєю Загальної декларації прав людини в 1948 році.
До поняття «Права людини» людство прийшло не відразу. Вперше про права особистості заговорили французькі просвітителі Вольтер і Жан Жак Руссо. Пройшло ще майже два сторіччя, перш ніж людство дозріло до поняття і прийняття загального кодексу прав людини. 10 грудня 1948 року Організація Об'єднаних Націй прийняла Загальну декларацію прав людини, що проголошує права особистості, цивільні і політичні права і свободи (рівність всіх перед законом, право кожного на свободу і особисту недоторканність, свободу совісті та інші). У Декларації заявлено також, що всі люди мають рівні права, які не залежать від їх особових відмінностей і від різниці в політичних системах їх країн. Декларація не носить обов'язкового характеру. В основу документа були покладені всі напрацювання людської думки, які були на той момент у даному питанні. Це був перший досвід колективної розробки універсального документа з прав людини.
 Багато країн включають основні положення Декларації в своє базове законодавство і конституції. Її принципи лежать в основі багатьох пактів, конвенцій і договорів з прав людини, укладених з 1948 року. Найбільш широкими обов'язковими угодами з прав людини, укладеними під егідою ООН, є Міжнародний пакт про цивільні і політичні права і Міжнародний пакт про економічні, соціальні і культурні права, підписані 16 грудня 1966 року. За дотриманням прийнятих пактів, конвенцій і договорів з прав людини спостерігає Верховний Комісаріат ООН з прав людини. Верховний комісар відряджає своїх посланців в різні країни світу для складання звітів про дотримання прав людини на місцях. Якщо права не дотримуються, то в справу вступають трибунали. Вищезазначене лише частка того, про що учні дізналися під час проведення заходів з правознавства. 10 грудня, було дуже насиченим для школярів. Цього дня старшокласники продемонстрували знання норм прав людей під час правознавчих уроків «Шляхами прав і обов’язків» серед учнів молодших класів.  Пізнавально і цікаво пройшли виховні години на теми: "Великі права маленької людини"(1-4 класи), "Правила в твоєму житті"(5-9), «Школа прав і обов’язків»(10-11), де учні пригадали Правила для учнів, проаналізували відповідність своєї поведінки у школі нормам цього документу. Молодшим школярам дуже сподобався відеолекторій «Права і обов’язки учнів», а особливо прийшовся до душі мультфільм "Права дітей".
IMG-3355bd1076426112000235e9c8bd24e9-V

IMG-6a97c024e1e2225dc760dce8469f0647-V