4 жовтня — був чудовий привід проявити любов до братів наших менших, адже саме в цей день відзначали Всесвітній день тварин. Це свято шанують не тільки представники природоохоронних організацій, а й просто звичайні люди, в житті яких тварини займають особливе місце. Вперше це свято відзначали в 1931 році, коли прийняли відповідне рішення про його заснування. Заступником всіх тварин у католицизмі вважається Франциск Ассизький. Його пам'ять шанують 4 жовтня. Саме тому для святкування була обрана саме ця дата. В цей день різні товариства по захисту прав тварин проводять акції у багатьох країн світу. Вони закликають людей відмовитися від необдуманого знищення тварин заради задоволення своїх далеко не найголовніших потреб. Крім того, День тварин — це привід нагадати людям про їхню відповідальність за домашніх тварин, які для багатьох людей стали дійсно незамінними членами сім’ї.
   А ми нещодавно відвідали притулок для безхатніх тварин  - “Сіріус”.  Емоції, які ми відчули не можна передати словами.
    Якщо подивитись в їх очі, можна побачити бездонне кохання і довіру до людей. Якщо ви хочете чимось допомогти цим беззахисним тваринам, ви можете знайти адресу цього або інших притулків і відвідати їх. Також ви можете принести для них їжу, іграшки; побавитись з ними або просто допомогти іншим прибрати їх вольєри. Який  внесок ви зробите при відвідуванні притулку?
  По-перше ви принесете велику радість кожній тварині, адже вона потребує вашої ласки, уваги та підтримки. Так як на території притулку мешкає близько 2000 тварин, не кожному песику приділяється достатня  увага. Тож, кожна ваша дія буде мати вплив на подальше життя цих маленьких істот.
Інші приклади…
   Прототипом безхатнім тваринам є дельфіни в дельфінаріях. Часто люди гадають, що дельфіни завжди посміхаються. Але це всього лиш природа, яка склала таку оманливу зовнішність. Коли вони перебувають в дельфінаріях, вони відчувають себе нещасними. Адже вони знаходяться в неволі і не можуть плавати так багато, як могли б в океані. Це їх домівка, де вони можуть спілкуватися з іншими морськими мешканцями.
   Насправді, розводити дельфінів  в неволі – незаконно. Але, якщо це сталось і вони народились в басейнах дельфінаріїв, відпускати їх у вільне плавання вже не можна. Адже вони пристосувались до певних умов життя й до того, що  їх кожного дня годують і вони не добувають їжу самотужки.
 В День захисту тварин учні старших класів поділилися власним досвідом та знаннями.
   До першачків завітали волонтери з 11 класу. Старшокласниці розповіли про проблеми безпритульних тварин, дали поради по догляду за ними, порекомендували дітям найближчі притулки. Кожна дитина пішла додому з бажанням відвідати притулок та допомогти тваринам.  Якщо вами буде рухати добро, всі навкруги будуть щасливішими й воно повернеться до вас у більшому об’ємі! Прийде час, коли люди будуть дивитися на вбивцю тварини так само, як вони дивляться зараз на вбивцю людини. Тож, давайте творити добро! Добро вам личить!