Щороку в перший день літа Україна та ще понад 60 країн світу відзначають Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято, яке асоціюють із морозивом, атракціонами і початком таких довгоочікуваних літніх канікул, свято радості та одвічної надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.
   Це одне з найстаріших міжнародних свят. За деякими даними, ідея відзначати виникла 1 червня 1925 року. Цього дня генконсул КНР у Сан-Франциско відшукав у місті китайських дітей-сиріт і влаштував для них урочисті заходи з нагоди національного свята, що символізує початок літа – Дуань-у-Цзе (Фестиваль човнів-драконів). Такий задум дипломата не залишився непоміченим. За цікавим збігом обставин 1 червня 1925року була ще одна знакова подія: у Женеві відбулася перша міжнародна конференція, під час якої тривало обговорення проблем дітей. Вважається, що саме ці дві події стали визначальними при виборі дати свята. Водночас офіційним роком народження Міжнародного дня захисту дітей вважають не 1925-й, а 1949 рік. Саме тоді в Парижі відбулася спеціальна сесія Міжнародної демократичної федерації жінок, на якій і було вирішено заснувати дитяче свято. Таке рішення було обумовлене жахливим становищем дітей по всьому світуву післявоєнний період: багато неповнолітніх лишилися сиротами, без домівок, їжі, хворі. Це не могло залишитися поза увагою міжнародної спільноти.
    Відзначати свято почали вже з наступного року: у 1950 році урочисті заходи відбулися в 51 країні. У 1959 році ООН ухвалила Декларацію прав дитини, якою закликала батьків, громадські організації та уряди визнавати права дітей та сприяти їхньому дотриманню. Щоправда, цей документ був, швидше, рекомендаційним. А вже у 1989 році організація представила перший міжнародний документ відповідного характеру – Конвенцію про права дитини.
День захисту дітей в Україні
   У 1991 році Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини, однак відзначати свято почала з 1998 року – після підписання 30 травня президентом Леонідом Кучмою указу «Про день захисту дітей».
Символіка свята
  Офіційним символом Міжнародного дня захисту дітей є спеціальний прапор. Зелене полотно символізує зростання і гармонію. Посередині нього розміщено знак Землі – уособлення спільного дому. Від нього відходять червона, жовта, синя, біла і чорна фігурки – символи різноманітності і терпимості  всіх людей на Земній кулі.
Як відзначають Міжнародний день захисту дітей
   Звісно, цього дня для дітей влаштовують різні розважальні заходи: конкурси з подарунками, концерти, виставки, вікторини. Однак це свято, більше, орієнтоване на дорослих, адже головна мета – розказати про проблеми і труднощі дітей у всьому світі, наголосити на важливості захисту їхніх прав.
Цього року культурно-розважальні заходи з нагоди свята триватимуть кілька днів.
 На території Контрактової площі та прилеглої до неї вулиці Петра Сагайдачного в Подільському районі столиці 1 і 2 червня відбудеться Перший Київський бал.
  Упродовж двох днів площа буде найбільшою танцювальною площею Європи, де відбудуться майстер-класи з танців від відомих хореографів, буде спілкування із зірками сцени, спортсменами. 1 червня планують встановити рекорд України – близько тисячі дітей зі всієї країни одночасно танцюватимуть вальс.
  2 червня в центрі Києва відбудеться Всеукраїнська хода на захист прав дітей та сімей. Вона стартує об 11:00 за маршрутом: Софійська площа – Володимирський проїзд - вул. Михайлівська - Майдан Незалежності – алея Героїв Небесної сотні - вул. Інститутська – вул. Шовковична – вул. Михайла Грушевського – площа Конституції. Біля Верховної Ради завершення заходу заплановано на 12:30-13:00.
  Також у Києві 2-3 червня, в аутлет-містечку "Мануфактура", відбудеться сімейний зірковий фестиваль "Сімейні зустрічі" на підтримку родин, які виховують дітей-"метеликів", тобто дітей, в яких рідкісне невиліковне захворювання - бульозний епідермоліз.
Що ще святкують 1 червня?
  З 2013 року за ініціативи ООН цього дня відзначають ще одне сімейне свято – Всесвітній день батьків.
Коли у небі сонечко сміється,
А в полі, лузі квіти розцвітають,
Тоді вас всіх із цим прекрасним святом-
З днем захисту дітей завжди вітають!
Вам зичать щастя, вквітчаної долі
І неба чистого, і промінців грайливих,
І снів спокійних, успіхів в навчанні,
І щирих усмішок, і днів щасливих.
Щоб всі присутні на дитячім святі
У радості зростали та у мирі.
Нехай все збудеться і неодмінно,
Нехай веселка різнобарвна грає.
Хай дітвора у мирі лиш зростає,
А Україна наша процвітає!
Хай небо буде чистим, без хмаринок.
Хай сонечко лоскоче до безтями!
Нехай здоровими зростають діти
І хай щасливі будуть мами!
Ми побажали нині вам багато
З Днем захисту дітей!
Зі святом!