До 26-річчя існування соціально-психологічної служби системи освіти, фахівці соціально-психологічних служб закладів дошкільної та загальної середньої освіти Печерського району за підтримки Печерської районної організації профспілки працівників освіти і науки відвідали Мистецький центр «Шоколадний будинок». Це двоповерхова будівля, споруджена у 80-і роки ХІХ століття в стилі венеціанського ренесансу для київського купця першої гільдії Семена Семеновича Могильовцева (1846-1917) відомим архітектором Володимиром Ніколаєвим. Незвичне пофарбованння і перевага брунатного кольору дало особняку назву «Шоколадний будиночок». Як і в відомий «Будинок з химерами» Городецького, потрапити в нього «простому смертному» було неможливо десь років п'ятнадцять. У радянські часи «Шоколадний будиночок» «працював» Центральним  ЗАГСом, а в 1986 році було заявлено, що тут оселиться Дитяча картинна галерея. У 2009 році, коли будівлю було передано Київському музею Російського мистецтва,  почалась реставрація - привели в порядок стіни, ліпнину, зруйнований паркет. Милують око дивовижні розписи, дерев'яна інкрустація, які вдалося зберегти. А ось вітражі з ірисами вартістю десятки тисяч доларів, що прикрашали вікна будиночка, залишилися не всі. Кожна кімната тут виконана в своєму стилі. На одному поверсі, за принципом художнього дивертисменту, сусідять французький, візантійський і східний стилі, модерн і ренесанс. Поки пускають лише в деякі відреставровані зали, зокрема у «Білий», «новоруський» і «зал модерну», де виставлені малюнки дітей 1980-х років. 
    Практичні психологи та соціальні педагоги закладів освіти району здійснили подорож у часі, побачили таємниці старовинної садиби, почули захоплюючу розповідь екскурсовода про долю одного з найцікавіших будинків Печерська та звичайно не обійшлося без чашечки гарячого, ароматного шоколаду. 
 Наприкінці заходу відбулось нагородження подяками та грамотами управління освіти та інноваційного розвитку Печерської районної в місті Києві державної адміністрації за творчу і сумлінну працю.
О.М. Валуйська
FB IMG 1527877015038
 

FB IMG 1527877019845

FB IMG 1527877034632

FB IMG 1527877027838 2