День вишиванки – всеукраїнське свято (поки неофіційне). Воно покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Дата проведення – щороку в третій четвер травня. Цього року свято випало на 17 травня.  Свято не прив'язане до жодного державного чи релігійного. В цей день кожен українець може одягти вишиванку і вийти в ній на роботу, в університет, школу, чи садочок.
 Всеукраїнську акцію «День вишиванки» започаткувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк у 2006 році. Тоді вона і кілька її одногрупників вибрали день для того, щоб всім разом одягти вишиванки. Спершу вишиванки одягнули лише кілька десятків студентів і викладачів. Протягом наступних років масштаби святкування в Україні тільки росли.  З локальної ініціативи свято стало всеукраїнською, а потім і міжнародною акцією.
   Крім того, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу. У 2014 році свято відзначали, крім України, вже у восьми країнах світу: США, Канаді, Німеччині, Італії, Франції, Португалії, Румунії, і навіть у Росії. На сьогодні, незважаючи на свій відносно молодий вік, це свято вже придбало широку популярність і стало традиційним. Географія охоплює понад  50 країн.
  Акції, присвячені українській вишитій сорочці, традиційно проводяться і в нашій школі. Зранку око раділо від кількості та різноманітності вишиванок. Кожен учень, вчитель і тех.працівник  школи не залишився байдужим і одягнув вишите вбрання. Спільними зусиллями ми підготували генетичний вишиваний код школи, де кожен клас підготував свій генетичний вишиваний код класу. Таким чином, цілий день нас тішила та підіймала настрій виставка «Генетичний код школи», де кожен бажаючий міг помилуватись результатами своїх творінь.
Історична довідка
  Історія народної вишивки в Україні іде коренями в глибину століть. Дані археологічних розкопок підтверджують, що вишивання як вид мистецтва в Україні існує з незапам'ятних часів. Вишивкою був прикрашений одяг скіфів. На жаль, пам'ятники української вишивки збереглися тільки за останні кілька століть, але і цього досить, щоб з'ясувати, що елементи символіки орнаментів української вишивки збігаються з орнаментами, що прикрашали посуд давніх жителів території України періоду неоліту, трипільської культури.
  На межі 19 і 20 століть вишивана русько-українська чоловіча сорочка відривається від традиційного костюму, і починає носитися в поєднанні з європейським одягом. Провідну ролю в започаткуванні моди вдягання вишиванки під піджак часто надають Іванові Франкові, який «відрізнявся од загалу своїм костюмом — вишиваною сорочкою серед пишних комірців і краваток».
   У давнині основні мотиви вишивки відображали елементи символіки різних древніх культів. Протягом багатьох століть безпосередній конкретний зміст символів на вишивках губився, але традиції їхнього використання не зникли. За мотивами орнаменти вишивок поділяються на три групи: геометричні (абстрактні), рослинні, зооморфні (тварини).
 Вирішальний вплив на характер орнаментальних мотивів мають різноманітні вишивальні шви, так називані «техніки», яких в Україні відомо біля ста. Окремі вишивальні шви характерні для тих або інших етнографічних районів України, а деякі зустрічаються також у білоруській і російській вишивках.