8–9 травня Україна традиційно вшановує День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
  В ці дні важливо нагадати про непересічну роль українців у перемозі Об’єднаних Націй у Другій світовій війні, висловити повагу всім борцям проти нацизму, увічнити пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у ці роки.
Утверджуючи традицію відзначення 8 та 9 травня в європейському дусі “не святкуємо, а вшановуємо”, пропонуємо згадувати Другу Світову з акцентом на ролі людей, які боролися проти нацизму.
 Історична довідка
   8 травня 1945 року набув чинності Акт про капітуляцію Німеччини. Ця дата дає можливість оцінити внесок Українського народу в перебіг і завершення Другої світової війни, підсумувати її масштабні спустошливі наслідки для України.
  До цієї дати учні та вчителі школи ретельно підготувались. Проводились тематичні уроки,  бесіди, лекторії. Шкільний музей «Перемога або смерть» цілий день був відкритий для школярів і всіх бажаючих. Старшокласники проводили уроки-екскурсії для учнів молодших класів, знайомили з цікавими фактами та історичними подіями.
Народу мир потрібен як вода
Як хліб і сіль...
І він його доб'ється,