Для школярів була влаштована виставка зброї де кожен зміг спробувати вдягти на себе справжню військову амуніцію та потримати стрілецьку зброю. Також була проведена екскурсія по музею 27 бригади , де розповіли про події в зоні проведення Операції Об’єднаних Сил, історію «Майдану», а також Національної гвардії України в цілому.
  Після цього дітей привезли в село Мощун, вони завітали до резеденції Святого Миколая в якій військовий капелан Микола розповів історію свята Дня Святого Миколая. Для учнів був проведений цікавий спортивний квест, були роздані костюми, як у справжніх розвідників, вони мали на лижах дістатись до фінішу та спробували влучно попасти в ціль з гвинтівки. Наприкінці заходу школярам була запропонована справжня солдатська їжа, а також вручені грамоти та солодкі подарунки до Новорічних свят. Приємно здивувало відношення військовослужбовців до дітей, до дитячих малюнків,  віршів, пісень, котрі вони побачили в музеї частини. Діти перебували в неймовірному захваті, отримали неперевершені  враження гостинністю та дружньою атмосферою, які залишили гарні спогади про зустріч.
 Висловлюємо вдячність депутату Київської міської Ради Михайлу Терентьєву та його помічнику Андрію Горбуленко за вагомий внесок до військово-патріотичного виховання молоді та солодкі подарунки для школярів.
О.М. Валуйська
IMG-131838afff5d404caee484e01963c024-V
 
 
Детальніше...
   19 грудня, в День Святого Миколая, на площі біля кінотеатру «Зоряний» було урочисто відкрито культурно-мистецьке дійство «Етно рік на Печерську». Засвічення районних ялинок відбулося за участю голови Печерської районної в місті Києві державної адміністрації Сергія Мартинчука. На початку дійства він привітав усіх зі святом і подякував всім небайдужим, хто долучився до збору святкової гуманітарної допомоги. Нашу школу запросили на захід і  урочисто нагородили Подякою за проявлені: турботу, доброту, милосердя, небайдужість та активну участь у зборі гуманітарної допомоги для дітей зі Сходу Країни до новорічних та різдвяних свят. Сьогодні вночі вантаж відправився за призначенням у місто Попасна Луганської області, де понад 500 дітей отримають свої подарунки!
  На заході були присутні народний депутат України Ольга Червакова та депутат Київської міської ради Ярослав Діденко. Урочисту частину відкриття культурно-мистецького дійства проводив відомий шоу-мен, актор, теле- та радіоведучий Андрій Джеджула.
  Одразу після святкового засвічення районних ялинок, іграшки для яких були виготовлені дітьми Печерського району власноруч, відбулося встановлення чергового рекорду України «Найбільша кількість іграшок в етнічному стилі, зроблена дітьми, на одній локації». Після вручення нагороди, ми мали можливість долучитися до розваг у різноманітних конкурсах та насолодитися святковою концертною програмою за участю учасника «Голос країни» та «Х фактор» Миколи Задерей, співачки, заслуженої артистки України Вероніки Дорош, радіоведучого Армія ФМ Нікіти Гросс та чоловічого гурту «Козацькі забави».
  Наприкінці заходу несподіванкою для нас став «кінологічний фрістайл», шоу з собаками від кінологічного об’єднання «Фаворит».
   Ми відчули справжній дитячий захват і задоволення від святкового дива!
Дякуємо організаторам!
О.М. Валуйська
received 215271672687034
 
Детальніше...
   Відбувся районний конкурс "Музична вікторина від А до Я'' за підтримки управляння освіти та інноваційного розвитку Печерської районної в м. Києві державної адміністрації. Представники шкільного самоврядування Печерського району, а саме 14 класних, енергійних команд, взяли участь у змаганнях. Виборюючи звання кращих знавців музики, вони показали неперевершені результати. У впродовж 7 раундів учні відгадували виконавців і різні за стилістикою та жанрами пісні. Всі отримали почесні нагороди. Команда "Квінтет Друзі", яка представляла нашу школу, була відзначена грамотою за активну участь. Неймовірні емоціï учасників та організаторів конкурсу дають натхнення проводити подібні вечори й надалі.
   Дякуємо всім, хто став частиною цього яскравого конкурсу!
О.М.Валуйська
IMG-903cac3e828f14114721fab8c811a209-V
 
Детальніше...
  Минулий тиждень відзначився командними змаганнями з настільного тенісу серед школярів Печерського району. Нашу школу гідно представляла збірна учнів 6-10 класів.
    Було надзвичайно приємно дивитись не тільки на гру спортсменів, але й на особистісні відносини між собою та представниками інших команд. 
Хочеться відзначити наших учнів:
Коробенко Тимофій 6-Б клас,
Гнатюк Дмитро 10-А клас, 
Бриченко Назар 10-А клас,
Мостова Аліса 10-А клас.
Дякуємо Вам!!! Ви найкращі!!!
Наснаги та нових перемог у майбутньому!!!
К.О. Погрібна, 
О.М. Валуйська
IMG-fedd9965aa69c03269db6ced69912628-V
Детальніше...
     Наша школа завжди йде в ногу з часом і постійно впроваджує сучасні європейські підходи до процесу навчання. Але це стосується не лише якості освітніх послуг і навчально-виховного процесу, а й інших сфер шкільного життя, у тому числі й харчування. Цього разу в СШ № 47 впроваджено лінію «мультипрофільного харчування», яке здійснюється за принципом «шведського столу», що надає можливість дітям спробувати різні страви або обрати з кількох запропонованих страву на особистий смак.
    Раціон харчування учнів школи складається з урахуванням сезонних продуктів: свіжих овочів, фруктів та ягід, м'ясних,  рибних та кисломолочних виробів. При складанні щоденного раціону, особлива увага приділяється активній профілактиці вітамінної недостатності, зменшенню надходження простих вуглеводів, збільшенню частки складних вуглеводів, збільшенню вживання продуктів, що містять повноцінні білки і малу кількість жирів. Це дозволяє урізноманітнити раціон дітей, щоб їхнє харчування було збалансоване, та забезпечити їм не лише корисну, а й смачну їжу. Також, такий принцип подачі їжі виховує культуру харчування у дітей.
     Нашим проектом зацікавились: 
- представники Печерської районної у місті Києві державної адміністрації разом з першим заступником голови Павлом Бабієм;
- представники Управління освіти та інноваційного розвитку Печерської районної у місті Києві державної адміністрації на чолі з Копил Т.В.;
- представники Департаменту освіти і науки України;
- начальник відділу торгівлі Олена Шевченко;
- директор комунального підприємства КП «Шкільне» Алла Подгорна;
- репортери з телеканалу "Київ".
    Проект тільки розпочато, а батьки та діти вже висловили задоволення такою формою харчування, адже школярі спробували страви за новим форматом по типу "шведського столу" та залишились приємно вражені таким нововведенням!
О.М. Валуйська
IMG-d686343b6287c7bdb86fcbd64438df45-V 
 
IMG-f9890161fb1135c9553ba40987174979-V
 
Детальніше...
 День прав людини — міжнародне свято, що відзначається 10 грудня за пропозицією Генеральної асамблеї ООН, знаменуючи річницю ухвалення Асамблеєю Загальної декларації прав людини в 1948 році.
До поняття «Права людини» людство прийшло не відразу. Вперше про права особистості заговорили французькі просвітителі Вольтер і Жан Жак Руссо. Пройшло ще майже два сторіччя, перш ніж людство дозріло до поняття і прийняття загального кодексу прав людини. 10 грудня 1948 року Організація Об'єднаних Націй прийняла Загальну декларацію прав людини, що проголошує права особистості, цивільні і політичні права і свободи (рівність всіх перед законом, право кожного на свободу і особисту недоторканність, свободу совісті та інші). У Декларації заявлено також, що всі люди мають рівні права, які не залежать від їх особових відмінностей і від різниці в політичних системах їх країн. Декларація не носить обов'язкового характеру. В основу документа були покладені всі напрацювання людської думки, які були на той момент у даному питанні. Це був перший досвід колективної розробки універсального документа з прав людини.
 Багато країн включають основні положення Декларації в своє базове законодавство і конституції. Її принципи лежать в основі багатьох пактів, конвенцій і договорів з прав людини, укладених з 1948 року. Найбільш широкими обов'язковими угодами з прав людини, укладеними під егідою ООН, є Міжнародний пакт про цивільні і політичні права і Міжнародний пакт про економічні, соціальні і культурні права, підписані 16 грудня 1966 року. За дотриманням прийнятих пактів, конвенцій і договорів з прав людини спостерігає Верховний Комісаріат ООН з прав людини. Верховний комісар відряджає своїх посланців в різні країни світу для складання звітів про дотримання прав людини на місцях. Якщо права не дотримуються, то в справу вступають трибунали. Вищезазначене лише частка того, про що учні дізналися під час проведення заходів з правознавства. 10 грудня, було дуже насиченим для школярів. Цього дня старшокласники продемонстрували знання норм прав людей під час правознавчих уроків «Шляхами прав і обов’язків» серед учнів молодших класів.  Пізнавально і цікаво пройшли виховні години на теми: "Великі права маленької людини"(1-4 класи), "Правила в твоєму житті"(5-9), «Школа прав і обов’язків»(10-11), де учні пригадали Правила для учнів, проаналізували відповідність своєї поведінки у школі нормам цього документу. Молодшим школярам дуже сподобався відеолекторій «Права і обов’язки учнів», а особливо прийшовся до душі мультфільм "Права дітей".
О.М. Валуйська
IMG-3355bd1076426112000235e9c8bd24e9-V
 
Детальніше...
Минулий тиждень відзначився змаганнями з баскетболу 3х3 серед школярів. Нашу школу представили дві команди різних вікових категорій. Учні показали високий рівень підготовленості та командної гри. Відзначаємо гравців , що виступили на змаганнях.
Середній вік:
Васілі Нікіта 8-В клас,
Кришталь Матвій 8-А клас,
Андрушко Федір 7-А клас,
Кризьський Михайло 7-А клас.
Старший вік:
Артюшенко Даніїл 10-А клас, 
Диба Олена 10-А клас,
Васілі Нікіта 8-В клас,
Альхаджі Алі 11-А клас.
Висловлюємо подяку батькам, які допомагали та підтримували нашу команду протягом змагань. 
Бажаємо нашим учням нових звершень та підкорення спортивних  висот!
К.О. Погрібна, О.М. Валуйська
IMG-2766fb8369aa23c8fd25770a4d0fd548-V
 
Детальніше...
   В нашій школі нещодавно відбувся цікавий урок - практикум з математики на тему: «Об’єм прямокутного паралелепіпеда». Учні 5-Б класу спочатку зробили фігури паралелепіпеда та куба своїми руками, а потім розв'язували з ними  задачі на англійській мові. Вчитель математики Бєлая Катерина Володимирівна розповіла про закон Архімеда, показала на практиці, як він працює. Школярі вивчили формулу об'єму прямокутного паралелепіпеда та куба. 
   На урок запросили  батьків і ось, що вони нам розповіли:
- "Нам було дуже цікаво спостерігати за своїми розумничками, адже діти постійно відповідали на питання вчителя,  розв'язували завдання біля дошки, активно працювали зі своїми поробками! Плідно попрацювавши, ми всі разом, відвідали смачні тортики геометричної форми паралелепіпеда, вироблені власноруч. Висловлюємо щиру подяку педагогічному колективу, вчителю математики та  адміністрації школи за цікаву форму навчання!"
Батьки 5-Б класу,
О.М. Валуйська
IMG-3049eea4fd1d28902c6089010ab299b8-V
    Наближається чудове свято - День Святого Миколая. Що ж саме нам принесе «Миколайчик» у цей раз? Якщо минулого року ви були неслухняні, під подушкою буде різочка, а якщо поводились чемно, то  зранку вас чекатимуть подарунки в чобітках: цукерки, мандарини, іграшки… Як же це чудово, коли у тебе є родина, є люди, які постійно про тебе турбуються. На превеликий жаль, не кожна дитина може розказати про хороше дитинство, увагу зі сторони батьків, а є такі, які навіть не уявляють, як це мати сім’ю, турботу і ласку. Ми дізналися, що є багато діток, які так потребують нашої допомоги. Особливо нашої допомоги потребують дітки-сироти, дітки позбавлені батьківського піклування. Наша школа не може бути байдужою до таких дітей, тому ми вирішили долучитися до збору гуманітарної допомоги малозабезпеченим дітям з Луганської області до Різдвяних та Новорічних свят. Проведення зазначеної акції передбачає збір святкового гуманітарного вантажу та його передачу постраждалим під час бойових дій юним жителям зі Сходу Країни. Головні зусилля акції спрямовані на учнів та вихованців спеціалізованих закладів для дітей-сиріт і дітей позбавлених батьківського піклування. Ініціювала благодійну акцію Печерська райдержадміністрація.
Учні нашої школи разом з батьками та вчителями з радістю приєднались і зібрали купу солодощів. Адже щиро бажають, щоб знедолені дітки теж поласували на свята, а Святий Миколай їм у цьому допоможе...
    Адже віра дітей у дива, залежить від нас!!!
О.М. Валуйська
20181210 094004 1024x576
 
 
Детальніше...
Зарубіжна література прокладає  нашим дітям шлях у майбутнє через культуру.  Іншого шляху до цивілізованого світу немає. Саме культура – найкоротша відстань між народами. Тому від стану розвитку літературної освіти залежить духовний стан молодого покоління, а отже, і всієї країни.
 28.11.2018 р. в нашій школі відбулося методичне засідання вчителів зарубіжної літератури Печерського району міста Києва.
Тема заходу "Методика викладання зарубіжної літератури в школі: теорія і практика". 
Запрошені гості та вчителі нашої школи презентували цікаві напрацювання і методичні знахідки, поділилися своїми надбаннями і здобутками. На засіданні виступали: 
1. Сологуб А.І., кандидат педагогічних наук, член-кореспондент НАПН України, лауреат премії Міжнародного фонду "Відродження" Дж. Сороса: "Педагогічна філософія креативної освіти";
2. Чебанова О.Є., кандидат філологічних наук, доцент, зав. кафедри соціальних комунікацій Інституту журналістики, кіно і телебачення Київського міжнародного університету: "Викладання літератури в умовах сучасних цивілізаційних змін";
3. Семенець О.С., кандидат філологічних наук, завідувач кафедри зарубіжної філології та журналістики Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського: "Аспекти вивчення античної літератури в межах шкільного курсу зарубіжної літератури";
4. Лясоцька О.В., заступник директора з НМР, учитель зарубіжної літератури СШ № 47: "Форми і методи проведення уроків зарубіжної літератури в умовах міжкультурної комунікації учнів";
5. Головаш Н.П., учитель зарубіжної літератури СШ № 47: "Урок зарубіжної літератури в форматі урок-суд";
6. Лучкевич-Мініна І.М., учитель зарубіжної літератури і німецької мови СШ № 47: "Впровадження новітніх технологій навчання з метою залучення учнів до діалогу культур".
    Літературна освіта забезпечує естетичне та етичне виховання учнів, їх залучення до надбань вітчизняного і світового письменництва, розвиток стійкої мотивації до читання, потреби у зверненні до художньої літератури впродовж життя, збагачення духовно-емоційного досвіду, формування загальної культури.
    У новій програмі із зарубіжної літератури закріплена компаративна лінія предмета, а також акцентована увага на емоційно-ціннісному аспекті викладання зарубіжної літератури, яка має не менше значення, аніж літературознавча та культурологічна лінії. Формування емоцій та цінностей сучасної молоді через художню літературу, залучення учнів до читання – ось основний предмет уваги вчителів-словесників на уроках.
Сучасні діти вимогливі до вчителя, вони цінують його високий професіоналізм, рівень знань. Тому сучасний педагог постійно перебуває у творчому пошуку. Справжній учитель повинен тримати руку на пульсі життя, цікавитися новітніми технологіями, адже тільки кропітка праця і постійне вдосконалення професійності допоможе стати йому справжнім майстром. Розкритися кожному вчителю допомагає методична робота, творчі групи,  дискусії, наукові конференції і семінари.
Наші вчителі намагаються відповідати критеріям сучасного вчителя, тож пед. колектив разом з адміністрацією школи 29.11.2018 р. стали учасниками семінару: "Креативна освіта: теорія, технологія, практика", по закінченню якого, отримали сертифікати від Інституту обдарованої дитини Національної академії педагогічних наук України.
О.М. Валуйська
FB IMG 1544047811218
 
Детальніше...
   У м. Алмада (Республіка Португалія) відбувся ювілейний XX FSKA KARATE INTERNATIONAL CHAMPIONSHIP (20-й Чемпіонат Світу з карате) серед дорослих, молоді, юніорів, юнаків та дітей.
   В індивідуальних та командних змаганнях з ката і куміте прийняли участь близько 700 спортсменів із 15-ти країн світу.
  Національна збірна України виступила дуже гідно - наші учасники завоювали 78 медалей різної гідності (32 золотих, 22 срібних і 24 бронзових) і зайняли в ітоговому залику друге місце, пропустивши вперед лише португальців. 
   В складі Національної збірної команди України вперше виступили 8 спортсменів Військово-патріотичного клубу "Школа мужності".
  Юні каратисти, на чолі з тренером Юрієм Лавровим гідно представили нашу країну та клуб, завоювавши 8 золотих, 4 срібних та 5 бронзових медалей. 
  В цих змаганнях вперше взяв участь спортсмен Військово-патріотичного клубу «Школа мужності», учень нашої школи Чайка Володимир (3-Б клас (8 років)), який здобув срібло в командних куміте і бронзу  в індівідудьному куміте. Також спортсмени Дітячого клубу карате «Якара» під керівницвом тренера Бондарева Євгена Олександровича, Чумак Олександр, учень 4-Г  класу (10 років), який  здобув золото в індивідуальному куміте, золото командне ката та срібло в командному куміте та Бей Олександр учень 6-А класу (12 років), який здобув -золото та бронзу в індивідуальному куміте, та срібло в командному куміте.
Наших спортцменів урочисто привітали в Департаменті молоді і спорту, де вони з радістю отримали свої нагороди. Пишаємося Вашими досягненнями! Щиро бажаємо нових здобутків та перемог у змаганнях, наполегливості та підкорення нових спортивних висот! Нехай Ваш приклад буде взірцем для інших!
О.М. Валуйська
FB IMG 1544046289086
 
Детальніше...
 Осінь — щедра господиня. Вона пригощає нас рум’яними яблуками з медовими грушами, гарбузовою кашею з квашеною капустою. Осінь-чарівниця одягає ліс у золоті шати і застеляє землю яскравим кольоровим килимом. А зараз, вона радує нас своїм останнім місяцем, який добігає кінця... Сподіваємось, ви сповна насолодилися її барвами, сонячними днями і гарним настроєм! Приємними спогадами про Золоту осінь, з нами вирішили поділитись учні 4-В класу.
 Свято осені в молодшій школі — це завжди феєрична, сповнена яскравих барв і дивовижних персонажів казка. У святковій залі панує особлива атмосфера тепла та затишку. Ігри, запальні танці та веселі дитячі пісеньки про осінь роблять чарівне дійство незабутнім як для його маленьких талановитих акторів, так і для юних глядачів.
О.М. Валуйська
FB IMG 1544046156951
 
Детальніше...
Днями пройшов відбірковий районний етап змагань із шашок. Нашу школу представляла збірна команда 5-9 класів. А саме:
Балабанов Петро - 5 В клас,
Бухтіяров Володимир - 6 Б клас,
Козирєв Михайло - 6 В клас,
Максимович Єлизавета 9-Б клас.
Учні показали достойний рівень підготовленості та високі особистісні якості.
Дякуємо батькам за надану допомогу в організації команди.
Бажаємо нових перемог та звершень нашим представникам!
К.О. Погрібна, О.М. Валуйська
FB IMG 1544046055193 1
 Після поділу території України в середині 17 століття між Річчю Посполитою та Московським царством протягом наступних двох століть українська нація не мала власної державності, через що зазнавала політичних, економічних, національних, культурних утисків. Росія проводила жорстку колонізацію Лівобережної України. Потужна русифікація, шовінізм та політика ототожнення українців з російським народом (ідентифікація України як частини Росії - Малоросія) не знищили української національної свідомості. Українці дуже гостро відчували свою відмінність від росіян і протягом століть вели перманентну визвольну боротьбу. Та тільки в 1918 році вдалось створити Українську Державу – Українську Народну Республіку і об’єднати українські території. У ХХ столітті незалежна Українська Держава протрималась лише кілька років, борючись із постійними зазіханням та втручанням у внутрішні справи країни ззовні. Їй так і не вдалось конструктивно закласти та зміцнити фундамент своєї незалежності в світі. Після третьої окупації на українських землях, які входили до складу Російської імперії, російські більшовики встановили радянську владу за допомогою сили та маріонеткових урядів.
Кожен українець знає, що голодомор в Україні був штучним, що продукти в людей відбирали силою. І тривало це жахіття – 17 місяців… за цей час загинуло близько 4 млн осіб (за деякими оцінками 12 млн). Середня тривалість життя українців 1933 р. становила 7,3 року в чоловіків і 10,9 – у жінок. Навесні 1933-го від голоду вмирали 17 людей щохвилини, 1000 – щогодини, майже 25 тисяч – щодня. В цей час гинули цілі сім’ї людей, які на той час були в основному багатодітні (в багатьох було по 10 дітей). Українські історики називають різну кількість жертв Голодомору. При цьому, прийнято враховувати і потенційну кількість не народжених українців. У цьому випадку цифра сягає 12 мільйонів осіб. Безпосередньо, в період 1932-1933 років загинуло від 4 до 8 мільйонів людей. Організатори та виконавці масового вбивства голодом у 1932-1933 роках відбирали у селян урожай і худобу, без яких люди не могли вижити. Дійшло навіть до того, що селянам забороняли покидати місце проживання. Всі дороги до міст були перекриті.  Воєнізовані формування оточували населені пункти, затримували або розстрілювали всіх, хто намагався врятуватися від голодної смерті. Голод змусив українських селян порушити найсуворіше харчове табу в традиційному харчуванні — вживання м’яса здохлих тварин. Не дотримувались і деяких інших раціональних та ірраціональних заборон. Люди ловили котів та собак, ловили журавлів, лелек, чапель, яких в Україні здавна оберігали, а їхні гнізда ніколи не руйнували. Відомі факти, коли голодні люди, доведені до відчаю, божеволіли й вдавались до канібалізму. Люди їли «хліб», «оладки» і «кашу», зроблені з кропиви та іншого бур’яну. Споживали навіть кінський гній, оскільки там виявлялись цілі зерна пшениці. Видобували з-під снігу жолуді, з яких пекли замінник хліба, іноді додаючи трохи висівок чи картопляних лушпайок. Але згодом радянська влада прийняла закон, згідно з яким було заборонено збирати жолуді, ягоди, груші… Селяни стали споживати мишей, ховрахів, кротів, щурів, їжаків, жаб,птахів, збирали різні личинки, розкопували дощових черв’яків та інших хробаків. Ночами ходили на скотомогильник «викопувати коней, телят, що за день із ферми привезли». «Видирали з гнізд галок і варили з них суп, а то і так їли. На болоті ловили жаб». Їли шкури тварин. Мололи на борошно кістки, підошви із взуття, шкіряні паски, кирзові чоботи і варили з них суп. Готували їжу не тільки з листя дерев, а й з кори. Проте такі сурогатні страви погіршували самопочуття людей, викликали захворювання на різні кишкові хвороби й призводили до смерті.
Факт політично організованого Голодомору в Україні визнаний в більш ніж ста державах світу. У 1988 році Конгрес США офіційно визнав Голодомор 1932-33 рр. актом геноциду проти українського народу, а  Верховна Рада України лише 28 листопада 2006 року.
Косінова Влада, 8-А,
О.М. Валуйська
FB IMG 1544045919356
 
Детальніше...
 Їх назвали Небесною сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину. Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-Охоронцями на небі.
 Описати, а тим більше відчути глибину трагедії і болю, які впали невимовним тягарем на Україну, нині не під силу нікому. Гіркі події сьогодення не могли залишити байдужими наших учнів. Вічній пам'яті Героям майдану, учасникам Революції Гідності, Героям АТО та тим, хто не байдужий до долі своєї землі, свого народу, своєї країни школярі присвятили виставу-реквієм, пам’яті героїв Небесної сотні "Революція гідності, охрещена кров'ю".
Не плачте, мамо, я іще живий,
Хоча й лежу із кулею у грудях…
А наді мною, юним, молодим
Схилилися в скорботі люди…
Я не помру, ніколи не помру,
Мені в віках залишене безсмертя,
Хоча і вас тепер не обійму
Та я живу у всенароднім серці…
Після цих слів залу оповила тиша. Тиша, в якій відчувалися біль, смуток і скорбота. Тиша, що стала символічною хвилиною мовчання за подвиг героїв Небесної сотні.
Українські Ангели загинули за правду, свободу, незалежність своєї держави, і ціною жертовності показали, що наш український дух є незламним, а народ – нескореним.
FB IMG 1544045722026
 
Детальніше...
  Толерантна людина – це особистість, якій притаманні моральні, духовні цінності та якості.
   Як писав Олександр Довженко : «…людина повинна бути Людиною…». Цей вислів вказує, що кожен з нас повинен задуматися над своїм ставленням до інших, вміти правильно підтримати один одного, поважати людей, прислуховуватися до інших думок і поглядів.
   Заклик толерантності – твори добро! Кожен  з нас повинен вірити і  творити добро, зробити те, що інші вважають неможливим, подати гідний приклад оточуючим, зробити щось таке, що принесе користь. Ми з радістю ділимось подіями, які  відбулися в 47 школі за тиждень толерантності.
  У рамках проекту були проведені такі акції:
- «Будь толерантним!», перед учнями 4-8 класів виступили соціальний педагог Валуйська О.М. і шкільний психолог Мігалуш А.О., звернувши увагу на необхідність дотримуватись принципів терпимості, доброзичливості, взаємної поваги та мирного співіснування;
- «Толерантність врятує світ», в ході якої учні школи мали змогу визначити людські якості та чесноти, які необхідні для мирного життя;
- «Долонька щастя» - під час якої школярі малювали свою долоньку і на кожному пальчику писали найкращі риси своїх однокласників.
- «Толерантність очима дітей» - неперевершені малюнки діти подарували вчителям.
  Старшокласники стали активними учасниками майже всіх заходів.
 Учні-волонтери були незамінними помічниками соціально-психологічної служби протягом усього тижня і  зробили дуже великий вклад в реалізацію задуманого. Тож висловлюємо особливу подяку: 
Сосінович Єві,
Третяковій Тетяні,
Криворучко Марії,
Коловій Марії, 
Лавер Анастасії,
Косіновій Владі,
Костенко Дар'ї.
 Учні 8-А класу зробили приємний сюрприз учням молодшої школи:вони привітали першачків повітряними кульками! Усміхнені обличчя сяяли від задоволення. Особлива подяка за активність школярам 4-В класу, які пригадавши проведені уроки, виявили особисту ініціативу та в знак толерантності один до одного намалювали квіточку толерантності.
 Також вдячність учням 11-А класу за підтримку і  пісенний урок до дня толерантності.
 Один із днів, а семе День Толерантності, пройшов  за таким розкладом: перша перерва була повітряних поцілунків і діти з інтересом надсилали летючі поцілунки, демонструючи свою прихильність і гарне ставлення один до одного; 2 перерва - дружніх обіймів, під час яких кожен учень мав змогу обійняти ліпшого  друга чи подругу, обмінявшись душевним теплом і позитивними емоціями, 3 перерва - компліментів, під час якої школярі говорили лише приємнощі, і не лише собі, а й вчителям, 4 перерва - виявилась танцювальною. Цілий день працювала поштова скринька: "Добрий messnger". Кожен бажаючий мав змогу адресувати добрі слова тому, кому більш за все хотілося їх висловити. Отримавши добрі листи - вчителі та учні приємно раділи! Не передати позитивних емоцій, коли діти та вчителі отримали браслети, об'єднавшись однією спільною справою і єдиним бажанням, якомога скоріше приєднатись до всешкільної акції - 21 один день без негативу.
Тиждень, в цілому, пройшов цікаво та змістовно і для школярів, і для вчителів, у всіх панував піднесений настрій. Проведені заходи дали можливість школярам ще раз переконатися, що у світі діють закони добра, терпимості, чесності, щирості, співпереживання та любові, а толерантність врятує світ!
 Дякуємо всім за активну участь!
 Хочеться порадити нашим школярам, що для досягнення успіху у власному житті, уникнення різного роду конфліктів, кожному доцільно сформувати у собі толерантність як рису характеру. Для цього необхідно:
бути готовими до того, що всі люди різні – не кращі й не гірші, а просто різні; навчитися сприймати людей такими, якими вони є; поважати людину як особистість та цінувати її думки, почуття; зберігати «власне обличчя»;
знайти себе; за будь-яких обставин залишатися собою.
Отже, будьте толерантними!
Спілкуйтеся культурно з оточуючими, допомагайте рідним та чужим людям, підтримуйте людей і в горі і в радості, поважайте, шануйте і передавайте з покоління в покоління звичаї , традиції і навички нашого народу!
Пам’ятай одне! Якщо ви почнете з себе і весь ваш життєвий шлях наповниться посмішкою , яскравим сонцем над головою , щирими враженнями, хорошими відгуками від оточуючих, то і життя не пройде марно, ви з гідністю зможете себе називати Людиною!
Рецепт толерантності»:
Взяти велику чашу милосердя, покласти до неї жменьку гуманізму, пригоршню терпіння, жмуток чуйності, ложку довіри. Приправити все це умінням володіти собою і не осуджувати. Присипати умінням слухати, щедро полити доброзичливістю. Подавати, прикрасивши почуттям гумору. Вживати щоденно в необмеженій кількості!
О.М. Валуйська
FB IMG 1544045371366
 
Детальніше...
     Дорогі школярі,  колеги та батьки!
   16 листопада – Міжнародний день толерантності.  Вітаємо Вас і бажаємо бути терпимими, мудрими і доброзичливими один до одного!
   Толерантне ставлення один до одного допоможе нам формувати культуру миру у сучасному суспільстві, проявляючи повагу та визнаючи право іншої людини на індивідуальність та неповторність.
   Здається, що сучасним людям не вистачає любові, розуміння, підтримки. Давайте не чекати гарне ставлення до нас від оточуючих, а дарувати своє тепло, любов, увагу близьким людям, рідним, сусідам, однокласникам, колегам. Прояв любові, а не ненависті, допоможе зробити наше суспільство єдиним, потужним, міцним та продуктивним, де кожен буде відчувати себе комфортно, затишно та гармонійно. У цьому нам допоможе виховання толерантності!
Толерантність – повага, сприйняття та розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, форм самовираження та самовиявлення людської особистості. Формуванню толерантності сприяють знання, відкритість, спілкування та свобода думки, совісті й переконань.
Толерантність – це єдність у різноманітті.
Толерантність – не тільки моральний обов’язок, а й політична та правова потреба.
Толерантність – це те, що уможливлює досягнення миру, сприяє переходу від війни до культури миру.
Толерантність  – це не поступка, поблажливість чи потурання.
Толерантність  – це, передусім, активна позиція, що формується на основі визнання універсальних прав та основних свобод людини. (Ст.1 Декларації принципів толерантнсті).
Толерантне ставлення людини
Збереже планету від негод.
Розрубає мотлох павутини,
Переріже нитку перешкод.
Толерантне ставлення до всього
Збереже, врятує і спасе,
Допоможе вгледіть перемогу,
Допоможе витримати все.
Будь завжди нестримним вільнодумцем,
Свої мрії пензлем намалюй.
Освіти життя яскравим сонцем,
Толерантний Всесвіт побудуй!
О.М. Валуйська
FB IMG 1544044870175
 
Детальніше...
  13.11.2018 року пройшов ІІ етап Всеукраїнського фізкультурно-патріотичного фестивалю "Козацький гарт". Учні нашої школи, які пройшли шкільний етап змагань, були відібрані до команди та прийняли участь у районному етапі. Вони достойно представили нашу школу серед більш ніж 20 команд. Хотілося б відмітити наших молодих та перспективних спортсменів:
Стороженко Даніїл
Рибка Варвара
Козирєв Михайло
Міхайлуца Софія
Коваль Єва
Ілюшин Костянтин
Данилюк Олександра
Шмідт Олексій
Костенко Дар'я
Берулава Васо
Самохіна Варвара
Бриченко Назар
Мостова Аліса
Лукашенко Руслан
Чекаємо на результати змагань та бажаємо нашим майбутнім спортсменам наснаги і високих досягнень!!!
К.О. Погрібна, О.М. Валуйська
FB IMG 1544044675731
  
Детальніше...
 Кінематограф – наймолодший вид мистецтва, виникнення якого безпосередньо пов'язане з розвитком науково-технічного прогресу, передусім у галузі оптики, хімії та фотографії.
     Із самого дитинства світ кіно і телебачення здається нам казкою, і глибоко в душі ми мріємо стати героями кінороману, потрапити по той бік екрану і відчути, як це - бути зіркою! Повністю зануритися в світ кіно та пізнати всі його чари мали змогу учні 5-В класу, побувавши на екскурсії в кіностудії групи компаній FILM.UA. Знаходиться вона в Києві та являє собою не просто павільйони для зйомок, а цілий комплекс повного циклу теле- і кіновиробництва, площею майже 4 га. На студії знімалися відомі фільми і серіали, а також всіма улюблені передачі такі, як, «Україна має талант», «Х-фактор», «Топ модель по українськи», «Вечірній Київ» Студія 95 квартал, «Школа доктора Комаровського» та багато інших. Захоплююча прогулянка розкрила школярам усі секрети кіновиробництва: від зародження ідеї фільму до втілення її на екрані в будь-якій точці планети зі спецефектами і об'ємним звуком. Вони дізналися масу цікавих фактів про те, як створюються кінофільми і телепередачі, а в подарунок отримали масу незабутніх вражень, позитивних емоцій та приємних cюрпризів!
О.М. Валуйська, Ю.О. Стацюк
IMG-6a3feaf3b63a51df69bb7c85f96b03df-V
 
 
Детальніше...
   Щоб навчити дітей ввічливості, доброті, дружності та подарувати їм позитивні емоції, ми розпочали у школі тиждень толерантності. Це дуже хороший та дієвий спосіб для того, щоб виховати в учнів найкращі якості. До Міжнародного дня толерантності, який відбудеться 16 листопада, з'явилась ідея одягнути фіолетові браслети, які символізують єдність, повагу один до одного, зразкову поведінку і безтурботне життя без скарг. Учні, педагогічний колектив, адміністрація школи і батьки залюбки підтримали таку ініціативу. Що означає фіолетовий колір? Це колір мудрості і самоконтролю, він дарує енергію і позитивний настрій. Той, хто любить фіолетовий – людина незвичайна. Вона прагне до свободи і незалежності, не обтяжує себе негативом, обожнює  інтелектуальне спілкування і має незвичайний інтелект. Фіолетовий колір часто подобається тим, хто сильно виділяються з одноманітності оточуючих. А чи бажаєш ти виділятись зразковим вихованням і жити у світі без скарг? Ми пропонуємо змінити своє життя на позитивне! В сфері популярної психології,  протестантські діячі відзначаються різноманітними ідеями. Наприклад, пастор Єдиної Церкви Христа із Коннектикут-Сіті на ім’я Уїлл Боуен запропонував своїм парафіянам просту ідею: не скаржитися. Ідея цілком американська за своєю суттю й базована на класичному «keep smile»: якщо старанно посміхатися, то не тільки людям буде приємніше, а й самому стане легше і краще. Добре зерно в його пропозиції, безумовно, є, і скористатися його пропозицією зовсім неважко. Після того як у липні 2006 року пастор Боуен виступив на шоу Опри Уїнфрі, популярність ідеї вельми зросла, виникла міжнародна асоціація «Світ без нарікань» (яка позиціонує себе як нерелігійна, недержавна і некомерційна) та об’єднання «Фіолетовий браслет», члени якого походять уже зі 106 держав нашої планети. Отже, про що йдеться і чому фіолетовий браслет? «Ми самі себе вбиваємо», – сказав пастор Боуен в одному з інтерв’ю 2007 року (після телешоу Опри у нього було чимало публічних виступів, а також вийшла книжка «Світ без нарікань»). Тобто не тільки наші слова залежать від наших думок, але й те, що і як ми говоримо, впливає на наші емоції та вчинки. Виявляється, ми всі дуже часто скаржимося, критикуємо, пліткуємо. Не вірите? Перевірте! Уїлл Боуен запропонував усім, хто хоче змінити своє життя на краще, надягти звичайний браслет фіолетового кольору і впродовж 21 дня жити без негативу, поганих вчинків, нарікань, образ, критики, пліток і незадоволення. Якщо за ці дні людина забувала про постанову і вимовляла «заборонені» слова, або робила погані вчинки чи проявляла агресію, то була зобов’язана перевісити браслет з однієї руки на іншу і розпочати відлік днів заново. Продовжувати доти, доки браслет не протримається на одній руці 21 день поспіль. Наслідок такого експерименту перевищив усі очікування. Люди, які включилися в програму, змінилися до невпізнаваності. Це не залишилося непоміченим, і їхні друзі своєю чергою включалися в програму. На сьогодні вона охопила вже близько 6 млн. осіб, за підрахунками на сайті асоціації «A Complaint Free World». Як це працює? По-перше, важливий сам настрій. Уже з моменту пробудження ви знаєте, що вам не можна говорити про негатив, а найкращий спосіб для цього – почати помічати позитив у собі, оточуючих та довколишньому світі. По-друге, зростає самоконтроль: над собою, своїми думками й тим, що ви говорите, а це важливо для будь-якої людини. Варто розпочати вчитися, і з часом це виходитиме дедалі більш усвідомлено. По-третє, за час експерименту ви дізнаєтеся багато нового про себе, своє мислення та свій спосіб життя. Тож, чекаємо 16 листопада, аби разом одягнути браслети і рухатися в напрямку позитиву!
О.М. Валуйська
IMG 20181113 004854 260
 
Детальніше...
   А ще, можна під час канікул поєднати приємне з корисним. Подорож і вивчення мови - ось ідеальний тандем. Група учнів з учителем англійської мови Голубковою А.Е. провела тиждень в самому серці столиці Великобританії - Лондоні. Кожен день кілька годин англійської, а потім захоплюючі екскурсії... Читайте відгук про ідеальну подорож однієї талановитої учениці:
Productive vacation 
   Group of students went to London for one week to study English. Lessons have been taught by native speakers who helped improve teenagers' English. On the free time they have been on many marvellous excursions.
 On Monday students went to the National History Museum. They have been involved in some of installations that were shown in the museum. On that day there was an exhibition about animals that live in the dark. Teens came there and were fascinated by sculptures that could be touched and places where you could smell what type of food is eaten by one or another animal. Museum was very interesting and children have found out lots of new information there.
On Tuesday kids were on a walking tour. They saw plenty of famous London bridges and were told about their history by a professional guide. 
The next day student group was visiting Madam Tussauds museum with wax figures. Everyone found their favorite characters and made a photo with them. Comment from member of teen group “I liked the installation of Donald Trump in the start. It was very hilarious!” 
On Thursday kids went to Shakespeare’s Globe, the theatre in which were played most of the Shakespeare's plays. The guide told about structure of the scene, which props were used and even how good and bad personality’s were shown. Children sat on benches and imagined that they were sitting and watching one of Shakespeare’s plays. 
The next day something spooky was prepeared for students. They went on scary walk-through excursion in London Dungeon about dark history of London. They sailed on the boats in period of plague, when people were dying on every corner. They saw a history of Guy Fawkes and Jack the Ripper. Guide showed them what types of tortures were used in the past.Comment from teen group member “I was scared but it was thrilling to watch what bad things happened in the past.”
On Saturday students went to the last excursion of their trip. It was a whole day spent in Oxford.Children saw the library where first prototypes of the books are sent for checking. On territory of Oxford were many universities in which famous people studied.Teenagers even saw the stairs that were in Harry Potter film. Everyone definitely was in love with that city. At the end of the trip the certificates were given to the students. Children came home with many positive emotions and lots of souvenirs.
Альбіна Іващук (учениця 7-В класу).
О.М. Валуйська, А.Е. Голубкова
IMG 20181112 224551 542
 
Детальніше...
   Учні 8-А класу, разом з класним керівником Хилько С.О., на канікулах  сповна насолодились екскурсією по старому місту… 
Знайомтесь – Львів!
  Школярі побували на Проспекті  Свободи, в Оперному театрі, на Площі Підкови, в Латинському соборі, каплиці Боїмів, відвідали площу Ринок, Ратушу, Вірменський собор, Домініканський костел, Порохову башту, пройшлись  Італійським двориком, зазирнули в Музей-Аптеку  та переглянули театралізоване дійство. Хіба можна було оминути Львівську майстерню шоколаду? Звичайно, ні! Майстер-клас з виготовлення смачних цукерок - всі пройшли на відмінно! Не залишила байдужими учнів вечірня театралізована пригода «Нічний дозор», вона подарувала море позитивних емоцій, діти поглянули на львівське життя ще з однієї сторони, розкривши найцікавіші секрети утаємничених прошарків Львова . Місто Лева постало у зовсім іншому світлі… На цій інтерактивній екскурсії школярі побували там, де ще досі творяться львівські історії…
О.М. Валуйська
FB IMG 1542052959483
 
Детальніше...

 1 листопада на кафедрі іноземних мов нашої школи було проведено семінар "Креативне письмо на уроках іноземних мов". Семінар підготовлено і проведено вчителем німецької мови Малай Н.І. Вчителі ознайомилися із сучасними методами навчання письма на уроках іноземних мов: словарний колаж "Продовжи мініатюру", "Ненависть як літературний бензин", "Діалог на дієті". Вчителі кафедри опробували методи практично.

IMG 20181103 000521 691

 

Детальніше...
   Давайте дізнаємось разом!
  Наприклад, у вівторок, відбулась нарада з приводу грандіозного проекту, в якому ми активно приймаємо участь "Сковорода - 300".  В ході якої були порушені і вирішені найважливіші питання духовно-морального оздоровлення суспільства в контексті вчення і прикладу життя Григорія Сковороди. У розмислах про життя і діяльність народного навчителя, найвизначнішого у наш час провідника практичної моральної філософії, промовці:  наголосили на високій актуальності творчої спадщини Г. Сковороди. Наші гості: Сагач Г.М. та Єрмаков І.Г. запропонували декілька тем до дня Сковороди у річницю його народження. Колегіально ми обрали 1 тему і зупинилися на епістолярній спадщині, а саме на листуваннях Г.С. Сковороди. Тож, тема є, залишилось продумати та реалізувати систему проектів і до зустрічі в єдиній у м. Києві Сковородинській світлиці, де зконцентроване наше духовне життя...
О.М. Валуйська
IMG-66d32a7ae8b6d89a08837f1b7116b504-V
 
 
Детальніше...
  З метою національно-патріотичного виховання молоді та за сприяння депутата Київради Михайла Терентьєва і його помічника Андрія Горбуленко, наші учні 8-В класу побували на  екскурсії у військовій частині 3066, яка бере свій початок з часів Другої світової війни. Школярі оглянули територію військової частини, побачили той самий славнозвісний куст бузку (пам'ятне місце де впала перша бомба 22 червня 1941року.) Діти ознайомились з новітніми зразками техніки та озброєння. Особливо їм сподобалось обмундирування.
  Медики 27 бригади продемонстрували як правильно потрібно надавати першу медичну допомогу пораненому.  
   Після цього школярі завітали в розташування солдатської роти, де побачили як живуть солдати військової частини 3066. На завершення екскурсії учні відвідали музей 27 бригади, де їм розповіли історію 27 бригади та Національної гвардії України в цілому.
  Ми щиро вдячні військовослужбовцям за проведену екскурсію та отримані враження від неї.
О.М. Валуйська
IMG-6553a7915eb4d5f646d6217700480cd5-V
 
 
Детальніше...
    Учні 5-В класу побували на Київській фабриці «ПОЛІГРАФІСТ" і на власні очі побачили  сучасне поліграфічне виробництво. Школярі тепер знають, що на фабриці є єдина в Європі нова автоматизована лінія з виробництва зошитів, учні дізналися значення слів «фальцювання» і «форзац», побачили, як відбувається тиснення і упаковка в поліетилен готової продукції, а також дізналися багато корисної інформації про папір і його роль у розвитку людської цивілізації. На кожному процесі виробництва діти з задоволенням розпитували фахівців фабрики і уважно спостерігали за рухами та вправністю  професіоналів. Учням пощастило особисто прийняти участь в деяких виробничих процесах. Звичайно, це викликало неймовірний захват! Під час виконання, школярі, разом з класним керівником Стацюк Ю.О., розмірковували та осмислювали зроблене. 
   Була навіть можливість посидіти за штурвалом легкомоторного літака та зробити фото на пам'ять. Екскурсія видалась веселою та активною. 
О.М. Валуйська
IMG-d11e1f47fbeb8cf81a4d162247854073-V
 
Детальніше...
    Київський планетарій - найстаріший та найбільший планетарій в Україні, який не має аналогів серед планетаріїв та сферичних кінотеатрів серед більшості країн світу. За розміром куполу він посідає друге місце в Європі з площею екрану 830 кв.м. Як можна не зазирнути і не насолодитися красою такого унікального місця? Учні 3-Б класу, разом зі своїм вчителем Ткаченко Т.М., вирішили скористатися такою можливістю і відвідали столичний оновлений планетарій. Діти дізнались про найбільше та найкраще диво природи - воду. Частиною екскурсійної програми був перегляд та спостереження за зоряним небом. Для школярів фантастика стала реальністю, а зоряне небо замилувало своєю красою, відкриваючі свої таємниці. Тож, всі повернулися дуже задоволені, адже отримали безліч приємних вражень та відчули купу неперевершених емоцій!
О.М. Валуйська
FB IMG 1540547469361
 
Детальніше...
  Якщо ні, то завітайте до 1-А класу. Наші учні вже впевнено зможуть розповісти цікаву історію створення капелюшків, залюбки підберуть вам під стиль,  та головне характер, найкращий головний убір. 
  Батьківські, власні, літні, зимові, святкові капелюшки дефілювали сьогодні коридорами 47 школи у рамках вивчення букви К.
IMG 20181025 214608 598
 
 
 
Детальніше...
  День народження директора школи - це свято батьків, вчителів та учнів, тому що саме директор створює в школі атмосферу, яка сприяє комфортному навчанню і проведенню часу для дітей будь-якого віку, а також для вчителів. 
 Що цікаво, директор далеко не завжди являє собою педантичну, раціональну та сувору особистість. Ця посада дуже часто вимагає творчих навичок, креативності, фантазії, спритності та...тендітності! Наш директор володіє цими якостями і дуже талановито їх поєднує.
Світлано Миколаївно!
Нeхай цвiтуть пiд небом синьооким
Ще довго-довго днi й лiта, 
А тиха радість чиста i висока
Щоденно хай до хати заверта!
Бажаємо здоров'я, сонця у зенiтi, 
Любовi, доброти i щастя повен дiм, 
Нехай у серцi розкошує лiто 
І соняхом квiтує золотим. 
Хай постiйний успiх, радiсть i достаток 
Сиплються до Вас, немов вишневий цвiт.    
Хай життевий досвiд творить з буднiв свята,
Доля хай дарує довгих лiт!
 
 
(Педагогічний колектив, учні та батьки)
О.М. Валуйська
received 181662082753018
   Сьогодні з таким девізом учні 1-А класу зустріли стоматологів, разом з якими вирушили до країни Зубів, де здолали карієс. 
   Під час заняття лікарі наголосили, що більшість проблем із зубами пов’язано з неправильним доглядом. Багато людей, регулярно чистячи зуби двічі в день, не слідують встановленим нормам і незабаром опиняються в кріслі стоматолога. 
  Стоматологи порадили дітям засоби для чищення зубів, провели майстер-клас з правильного чищення.
IMG-40d68faceab4fc7cecc0b27d7c13b8f3-V
 
 
Детальніше...
     Вже четвертий рік поспіль українці святкують День захисника України 14 жовтня. Не забудьте привітати усіх своїх знайомих військових, чоловіків і жінок – вони заслуговують на найтепліші слова і найщирішу подяку за нашу безпеку.
   14 жовтня відзначають одразу три свята, тісно пов'язані між собою: День захисника України, Покрови Пресвятої Богородиці та День Українського козацтва.
  Сьогодні День захисника вітчизни – можливо, колись ти або твої однокласники чи однокласниці стануть ними. Пам’ятайте, що не всі захисники України, і не всі захисники України – чоловіки.
   Захищають Україну зараз 250 тисяч військових, але і не тільки вони: це також тисячі цивільних людей, волонтерів, поліція, рятувальики та багато інших.
   У 1780 році другий американський президент Джон Адамс у листі до своєї жінки Ебігейл писав: «Я маю вивчати політику та війну, аби наші сини мали свободу вивчати математику та філософію, географію, природознавство, кораблебудування, новігацію, торгівлю та сільське гоподарство, аби дати своїм дітям право вивчати живопис, поезію, музику, архітектуру, скульптуру, гобелени та фарфор».
    Завдяки тому, що кілька сотень тисяч людей вивчали військову справу, ми з вами маємо можливість вивчати громадянську освіту.
  Сьогодні на вулиці, як побачиш військового – привітай його. Можеш сказати: «Зі святом!», можеш сказати:»Дякую!», можеш прикласти руку до серця – це знак подяки нашим військовим. З нагоди такого чудового  патріотичного свята радимо передивитись відео за посиланням:
FB IMG 1539524337328
     В продовження теми ярмарку, про кулінарі шедеври України, нам вирішила розповісти Косінова Влада, учениця 8-А класу.
      Ситна північ України
    У північних областях України готують ситно, смачно і ґрунтовно. Ці краї славляться урожаєм картоплі, і це позначилося на особливостях місцевої кухні.
1. Житомирщина: деруни
На Поліссі одна з улюблених страв – це оладки з тертої картоплі – деруни, або драники. У Коростені Житомирської області з цієї страви зробили бренд: тут щорічно проводять Міжнародний фестиваль дерунів, куди з'їжджаються проявити своє мистецтво кухарі зі всієї України і не тільки. В парку, де він проходить, навіть встановили пам'ятник деруну. Ну і, звичайно ж, місцеві ресторани готові запропонувати вам кращі варіації цієї страви. Деруни з начинкою: традиційно їх робили із сиром і тушкували в печі. Зараз популярні деруни з грибами, м'ясом, тертим сиром.
2. Чернігівщина: печеня в горщиках і пиріжки з калиною.
У Чернігівській області із задоволенням пригощають печенею – це страва в горщиках, до її складу входять картопля, квашена капуста і м'ясо. Ситно і смачно. А на солодке – пиріжки з калиною, адже Чернігівщина багата на ягоди.
3. Печеня по-сумськи і борщ на буряковому квасі.
Ще один рецепт печені в горщиках, яку готують на Сумщині, оригінальний тим, що з картоплею закладається і м'ясо, печінка. Усе це готується з болгарським перцем, сметаною і сиром. Ще одна варіація: м'ясо, квасоля, гриби і сметана.
4. Котлети по-київськи
Полікультурна столиця України багата ресторанами на різний смак. Тут можна спробувати меню багатьох країн світу. Але ми згадаємо старовинний рецепт котлет по-київськи: коли всередину смаженого у фритюрі курячого філе кладуть шматочок вершкового масла, сир, зелень, обмазують яйцем і панірують. Котлетка виходить на подив соковитою і смачною.
Одеса:
Биточки з бичків і риба-фіш Пам'ятаєте «шаланди повні кефалі», які «в Одесу Костя приводив»? Правда, кефалі в Одесі вже не знайдеш так багато, але ось бички, на щастя, не перевелися. І крім того, що їх подають в'яленими, в Одесі готують биточки зі свіжих бичків. Хоча їх можна замінити хамсою. Тісто змішується з подрібненою рибою, і все це смажиться на олії. Дуже просто в приготуванні! Складніше приготувати рибу-фіш. Це справжнє мистецтво: акуратно зняти шкірку, відокремити філе від кісток, подрібнити, нафарширувати і запекти в духовці.
Юшка по-миколаївськи
 У Миколаївській області консервують рибу по-домашньому, додаючи томат, і варять юшку з томатним соком або томатною пастою і зі сметаною. А для гостроти – соус: подрібнений часник, змішаний із сіллю і перцем. З них подають картоплю та рибу.
Крим:
Лагман і долма Лагман – одна з найпопулярніших страв кримськотатарської кухні. Щось середнє між «першим» і «другим»: локшина, яку подають зі шматочками м'яса (як правило, яловичини), тушкованими в підливі з овочами. Ситно і просто! У класичному рецепті в ресторанах місцевої кухні локшину розкачують самі. Але в побуті часто використовують готову з магазину.
Полтавські галушки і пундики.
Вираз «полтавська галушка» настільки прижився в побуті, що так стали називати не тільки коронну страву цього регіону, але і жителів Полтавщини. Якщо у вас в тарілці із супом плавають шматочки вареного тіста – ні в якому разі не вірте, що це справжні галушки. «В оригіналі» вони зовсім не такі: галушки готують з начинками, і щоб у цьому переконатися, варто приїхати в Полтаву на щорічний фестиваль галушок. 
Косінова Влада, 8-А клас
IMG 20181014 164337 185
 
 
Детальніше...
    Кожна людина хоча б раз у житті займалася благодійністю. Адже це - особливий стан душі та внутрішня потреба людини допомагати ближньому, до того ж, отримувати від цього задоволення. Ми виховуємо в дітях милосердя, тож благодійний осінній ярмарок, став традицією нашої школи. Кожного разу, ми допомагаємо тим, хто цього потребує. Колектив школи, батьки та учні залюбки долучаються до благодійності. Котрий рік поспіль, ярмарок відвідують друзі нашої школи депутат Київради Михайло Терентьєв і його помічник Андрій Горбуленко. Щиро їм вдячні за небайдужість! Ми з упевненістю руйнуємо твердження, що про свої добрі вчинки потрібно мовчати. Люди, які займаються благодійністю - дарують іншим людям надію на краще життя! Про це не треба мовчати, а навпаки - кричати щосили: "Я роблю хорошу справу, роби як я, роби краще за мене!". Ми до кожного ярмарку готуємось дуже ретельно. Сьогодні, наша дружня шкільна родина вирішила продемонструвати знання національної української кухні: страв, які готуються в різних регіонах і є їхньою візитівкою. На столах були справжні кулінарні шедеври і розмаїття страв, серед яких – легендарні деруни, прославлені галушки, вареники, сало, рулька, оселедці, печені, пиріжки, пампушки, крученики, млинці, пироги, сирники, узвар та багато чого іншого. Ми переконалися, що в українській кухні знайшли відображення не лише історичний розвиток народу, а й природно-географічні умови різних регіонів і їх культурно-побутові традиції. 
  Святкова та доброзичлива атмосфера ярмарку надовго залишить теплі спогади та приємний після смак, адже всі робили потрібну і важливу справу! Зібрані кошти, перераховано двом адресатам на лікування.
    Висловлюємо подяку батькам, дітям, вчителям за активність і небайдужість! Ми вдячні Вам за підтримку та чуйні серця! Нехай Ваша доброта і щедрість повернуться до Вас сторицею. Бажаємо Вам міцного здоров’я, радості та всіляких земних благ!
О.М. Валуйська
FB IMG 1539379719372
 
Детальніше...

    Напередодні свят, Дня захисника України, Дня Українського козацтва, Дня святої Покрови Пречистої Богородиці, які відзначатимуться у неділю, учні 2-Б класу побували на екскурсії в козацькому селищі «Мамаєва Слобода». Під час екскурсії діти оглянули навколишню територію, дізнались про козацькі звичаї, відвідали козацьку церкву Покрова Пресвятої Богородиці та Наддніпрянські оселі козацької доби. Несподіванкою для учнів стали свійські тварини, які гуляли на території урочища та можливість погойдатися на величезній гойдалці. Також, учнів частували козацькою кашою та пирогами, а після  на дітей чекало дивовижне кінне шоу, віртуозні наїздники виконували різноманітні трюки     верхи на коні з шаблями, палицями та батогом. Також, дорогою до школи діти співали козацькі пісні, тому ця поїздка залишила незабутні враження!

received 2105654303019938

 

Детальніше...
     Щиро вітаємо шановного директора Спеціалізованої школи № 47 Світлану Миколаївну Нетецьку з отриманням Почесної грамоти Департаменту освіти і науки України Київської міської ради Київської міської державної адміністрації за вагомий особистий вклад у розвиток столичної освіти, досягнення значних успіхів у професійній діяльності!
         Світлано Миколаївно!
     Нехай ця висока відзнака додасть Вам наснаги, невичерпної життєвої енергії та сили для нових звершень!
    Бажаємо натхнення, творчих злетів, реалізації професійних задумів і значних здобутків на освітянській ниві. 
    Зичимо, щоб кожен день Вашого життя був наповнений корисними справами, які приносять бажану радість і задоволення!!!
received 1840642922715504
 
 
Детальніше...
     Школа в житті кожної людини, в певний час, грає дуже важливу роль. Для учнів, вона є не тільки місцем, де вони отримують знання, а й джерелом спілкування. Для вчителів це робота, тому тут має бути комфортно і безпечно. Пожежна безпека в школі – це надзвичайно важлива справа, яка вимагає до себе великої уваги. В початковій школі, на відміну від середньоосвітньої, діти молодше, тож допомоги потребують більше. Маючи на увазі молодших школярів, потрібно пам'ятати, що, в силу віку, діти більш емоційні. В незвичній та небезпечній ситуації можуть почати панікувати, незважаючи на попередження. Замість того щоб залишити приміщення, дитина може спробувати сховатися у важкодоступному місці. Щоб уникнути подібного, або звести такі ситуації до мінімуму, для малюків проводять уроки пожежної безпеки, на яких розповідають, чого не можна робити і які існують правила. Пожежна безпека - це важливе питання і підходити до нього треба з усією відповідальністю, звертаючи увагу навіть на незначні речі, адже від цього в результаті може залежати життя.  
   Сьогодні, Добровільне пожежне товариство України — всеукраїнська громадська організація, провела в школі пожежно-технічний мінімум і продемонструвала фільм "Не залишайте дітей без нагляду дорослих". Викладач учбового комбінату ДПТУ Таратухін Вадим Анатолійович професійно провів пожежно-профілактичний захід і належним чином проінформував учнів, щодо вивчення та популяризації правил пожежної безпеки. Як вести себе, якщо пожежа все-таки сталася, хто такі пожежники, в чому полягає їх робота та як вони гасять вогонь. З цією метою, в актовій залі пройшла низка конкурсів та вікторин. Кожен учень отримав корисний багаж знань і приємний подарунок.
P.S.
Вогонь – друг, вогонь – ворог... Якою гранню він обернеться, залежить від людини! Коли свого часу Ейнштейна запитали, чи небезпечна атомна енергія для людства, він відповів:  "Не більше ніж коробка сірників, річ тільки в тому, до чиїх рук вона потрапить!"
О.М. Валуйська
IMG-2a5d7bba046e38eac0087cdb2e465037-V
 
Детальніше...

    Сьогодні учнів 1-А класу дзвінок покликав на незвичний урок. За п'ять тижнів навчання діти вивчили вже 8 рукописних букв, тому свої заняття з читання вони провели у приміщенні бібліотеки. Там діти ознайомилися з полицями для першокласників, розповіли власні історії "Де живуть книжки?", читали та слухали оповідання про родину.

IMG-5c8a8554b1831d1ffe14e7d3abe66ee0-V

 

Детальніше...
    4 жовтня — був чудовий привід проявити любов до братів наших менших, адже саме в цей день відзначали Всесвітній день тварин. Це свято шанують не тільки представники природоохоронних організацій, а й просто звичайні люди, в житті яких тварини займають особливе місце. Вперше це свято відзначали в 1931 році, коли прийняли відповідне рішення про його заснування. Заступником всіх тварин у католицизмі вважається Франциск Ассизький. Його пам'ять шанують 4 жовтня. Саме тому для святкування була обрана саме ця дата. В цей день різні товариства по захисту прав тварин проводять акції у багатьох країн світу. Вони закликають людей відмовитися від необдуманого знищення тварин заради задоволення своїх далеко не найголовніших потреб. Крім того, День тварин — це привід нагадати людям про їхню відповідальність за домашніх тварин, які для багатьох людей стали дійсно незамінними членами сім’ї.
   А ми нещодавно відвідали притулок для безхатніх тварин  - “Сіріус”.  Емоції, які ми відчули не можна передати словами. 
    Якщо подивитись в їх очі, можна побачити бездонне кохання і довіру до людей. Якщо ви хочете чимось допомогти цим беззахисним тваринам, ви можете знайти адресу цього або інших притулків і відвідати їх. Також ви можете принести для них їжу, іграшки; побавитись з ними або просто допомогти іншим прибрати їх вольєри. Який  внесок ви зробите при відвідуванні притулку?
  По-перше ви принесете велику радість кожній тварині, адже вона потребує вашої ласки, уваги та підтримки. Так як на території притулку мешкає близько 2000 тварин, не кожному песику приділяється достатня  увага. Тож, кожна ваша дія буде мати вплив на подальше життя цих маленьких істот.
Інші приклади…
   Прототипом безхатнім тваринам є дельфіни в дельфінаріях. Часто люди гадають, що дельфіни завжди посміхаються. Але це всього лиш природа, яка склала таку оманливу зовнішність. Коли вони перебувають в дельфінаріях, вони відчувають себе нещасними. Адже вони знаходяться в неволі і не можуть плавати так багато, як могли б в океані. Це їх домівка, де вони можуть спілкуватися з іншими морськими мешканцями.
   Насправді, розводити дельфінів  в неволі – незаконно. Але, якщо це сталось і вони народились в басейнах дельфінаріїв, відпускати їх у вільне плавання вже не можна. Адже вони пристосувались до певних умов життя й до того, що  їх кожного дня годують і вони не добувають їжу самотужки.
 В День захисту тварин учні старших класів поділилися власним досвідом та знаннями.
   До першачків завітали волонтери з 11 класу. Старшокласниці розповіли про проблеми безпритульних тварин, дали поради по догляду за ними, порекомендували дітям найближчі притулки. Кожна дитина пішла додому з бажанням відвідати притулок та допомогти тваринам.  Якщо вами буде рухати добро, всі навкруги будуть щасливішими й воно повернеться до вас у більшому об’ємі! Прийде час, коли люди будуть дивитися на вбивцю тварини так само, як вони дивляться зараз на вбивцю людини. Тож, давайте творити добро! Добро вам личить!
О.М. Валуйська
FB IMG 1538998499046
 
Детальніше...
   Вчителі важливі! І це вже факт! Це те реальне почуття кожного вчителя в нашому українському сьогоденні.
    Кожен з нас творить своє чарівне майбутнє.
   Саме таку атмосферу відчували вчителі 47 школи. Їм випала велика честь бути запрошеними на церемонію CLOBAL TEACHER PRISE UKRAINE (фінальний етап нагородження TOP 10 вчителів України. Це щорічна національна премія для вчителів-агентів освітянських змін, вчителів, які зробили видатний внесок у професію. Премія покликана відзначити досягнення вчителя не лише щодо своїх учнів, а й щодо суспільства. Вона підкреслює важливість педагогів в Україні і той факт, що в усьому світі їхні зусилля варті того, аби бути визнаними на найвищому рівні.  Національну премію засновано в 2017 році громадською спілкою "Освіторія" після підписання меморандуму з фондом Varkey GEMS Foundation.
   Переможець у цьому році отримав 250 000 гривен. Також він отримає рік безкоштовного навчання від "Освіторіі". До того ж, в березні наступного року переможець зможе відвідати Global Education & Skills Forum в Дубаї. Учасниками форуму будуть кращі вчителі світу і відомі люди, які займаються освітою. Всього на участь в конкурсі в цьому році подали 1206 заявок, 81% яких - з великих міст, а з сіл, селищ та містечок - 19%. Більшість номінованих жінки - 90%. Найкращим вчителем 2018 р. став Олександр Жук, який викладає інформатику в Запорізькій спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті "Джерело". Переможця оголосили 7 жовтня на церемонії в Києві. Наші вчителі побачили дійство на власні очі, переконалися в значущості премії та 
особисто відчули магію Global Teacher Prize Ukraine. Гарна мотивація кожному з нас в наступному році бути переможцем!!!
О.М. Валуйська
IMG 20181008 204121 972
 
Детальніше...
      Шановні батьки! Долучайтесь до ініціативи голови Печерської районної в місті Києві державної адміністрації Сергія Мартинчука,  який  ініціював збір гуманітарної допомоги мешканцям двох районів Чернігівської області – Ічнянського та Прилуцького, які постраждали від пожежі, що сталася вночі 9 жовтня на арсеналі зберігання боєприпасів в смт Дружба (Ічнянський район, Чернігівська область).
      Наразі триває евакуація населення з цих районів, тож закликаємо всіх небайдужих долучитися до збору гуманітарного вантажу та підтримати постраждалих необхідними продуктами харчування, водою, теплими речами та засобами гігієни.
   Також для здійснення ремонтно-відновлюваних робіт житлових будинків, що постраждали внаслідок надзвичайної ситуації, потрібні будівельні матеріали: шифер, руберойд, деревина, скло, цвяхи, шурупи, цемент, профнастил, монтажна піна тощо.
       За інформацією прес-служби ДСНС України, станом на 9:00, евакуйовано близько 12 тис. осіб. Детальніше про події в Чернігівській області можна відслідкувати на офіційному сайті Міністерства оборони України за посиланням:http://www.mil.gov.ua
Пункт збору гуманітарної допомоги в Печерській райдержадміністрації за адресою: вул. М. Омельяновича-Павленка, 15.
         Контактний номер телефону:  (050) 918-89-07 Катерина Печерська
2018 10 10 200gym
     П'ятий тиждень навчання у 1-х класах повністю відповідав порі року, з якої дітки почали своє цікаве навчання вперше.
    На цьому тижні "Осінь" першачкам довелось докласти багато зусиль, творчих вмінь, щоб зробити поробки, перші лепбуки. Адже всі ми знаємо, що осінь щедра на подарунки, тому і наші учні захотіли покреативити і створити свої осінні шедеври.
  А на завершення нашої класної "Осені" діткам влаштували старшокласники День самоврядування.
FB IMG 1538999824666
 
 
Детальніше...
    Настала чарівна, улюблена осінь, вона розкішним золотом вкриває все навкруги і дарує нам таке щире тепло душі, віру в найкраще та шалене натхнення творити, любити і навчати. Пора, яка дарує нам дуже гарне свято - День вчителя…. день приємних думок та позитивного настрою. Тож, сьогодні, ми вітаємо наших найкращих вчителів, зичимо їм багато здоров’я, посмішок, креативних ідей, яскравих уроків і щоб наша 47 школа завжди сяяла великою зіркою на Печерську! 
    Як завжди, ми любимо дивувати і підготували сюрприз. Вперше на сцені школи № 47 відбулося феєричне ШОУ – «ТАНЦІ З ЗІРКАМИ», точніше «З ВЧИТЕЛЯМИ»!!! Хоча кожен вчитель, хто ризикнув вийти на сцену – вже й так є зіркою і ми в цьому переконались! 
  Місяць тому були відібрані найсміливіші вчителі, потім їм були підібрані пари з професіоналів. Щоденні тренування і неймовірні навантаження зробили свою справу та дали надзвичайний результат. Кожен проявив себе і розкрив свої творчі здібності.
  Вийшло яскраве, танцююче, палке та живе ШОУ! Ми отримали позитивні емоції, гарні враження та приємні несподіванки. 
  Шалені пристрасті вирували на сцені: ми побачили чимало красивих танців, експресивність  пар, повне занурення в образи, неочікуваність і професійну техніку. Танцювальні пари продемонстрували акторську майстерність і артистизм. Сподіваємось, свято стало -  незабутнім! Приємно вразили ведучі свята - неперевершена Софія Сосінович  з 10 вишуканими образами та стильний Володимир Сосінович.
  Піднесений настрій подарувала нам Міланка Білоус, вона виконала веселу пісню під назвою «Топ, топ», гарним віршем привітав усіх Владомир Зоренко, чарівну пісню з назвою «Diamonds» виконала Ніно Басилая, не менш приємними музичними подарунками привітали вчителів Аріна Мотіна та Любомир Вірстюк.
У складі журі:
Світлана Миколаївна Нетецька - директор спеціалізованої школи № 47;
Горбунова Людмила Сергіївна – заступник директора з виховної роботи;
Бондар Олександр Аркадійович, учитель музики, художньої культури;
Бондаренко А.Л., керівник танцювального гуртка та засновник BD STUDIO.
  З нагоди Дня вчителя, журі вирішило не надавати місця учасникам, а нагородити їх, відповідно наступним номінаціям:
1. Найкраще технічне виконання – Янковська Х.І. та Олександр;
2. Найкраща акторська майстерність – Бурлак Л.М. та Нікіта;
3. Найкраще втілення образу – Сапожинська А.С. та Кирило;  
4. За чудове почуття гумору представлене у танці – Петровицький С.М. і Тамара;
5. За сміливість та експресивність у танці – Кулешов І.А. та Марія.
  Зі святом наші дорогі, рідні вчителі! Бажаємо вам гарного настрою, натхнення, бадьорості, здоров’я та величезної любові. Нехай кожен день буде добрим та веселим, цікавим та яскравим, нехай кожен учень радує своїми досягненнями, а близькі люди дарують гармонію та щастя!
О.М. Валуйська
FB IMG 1538999554594
 
Детальніше...
   Наш перший місяць НУШ розпочався зі Свята першого дзвінка, знайомства зі школою та усвідомленням того, що ми стали учнями. Протягом першого тижня ми,  вчилися дружити тобто, знайомитися, входити в колектив, спілкуватися, якісно контактувати з іншими. Кожен день починається у класі з ранкового кола. Це допомагає налаштувати дітей і створити доброзичливу атмосферу в класі, краще пізнати своїх однокласників. Навчання проходить в ігровій формі, діти багато рухаються, граються, комфортно себе почувають у класі.  В кожної дитини своя індивідуальна парта, вони легкі, і їх нескладно переставляти. Одного дня вони стоять звично – по дві поряд і одна за одною, наступного дня – колом, або по 5 парт докупи – для роботи у групах. Це дає можливість щодня трошки змінювати звичну картинку класу, що неодмінно позитивно впливає на дітей. 
  Кожного дня учні 1-В класу поспішають до школи отримувати нові знання.
А.М. Радоха
FB IMG 1538998868970
 
Детальніше...
  Учні 8-А та 6-А класів разом з класними керівниками: Хилько С.О., Прищепою Л.Г. та батьками були на екскурсії в дендропарку Олександрія.
Це найбільший (майже 300 га) архітектурно оформлений ландшафтний парк в Україні та один з найкрупніших парків Східної Європи. Заснований він наприкінці ХVІІІ.
  Державний дендрологічний парк Національної академії наук України, розташований за 80 км на південь від Києва, у місті Біла Церква.
  Учні прослухали дуже цікаву розповідь екскурсовода, ознайомились з історичними фактами створення ландшафту, озер, водоспадів і зелених театрів.
   Школярі повернулися приємно втомлені та шалено задоволені! 
О.М. Валуйська
FB IMG 1538998039467 
Детальніше...
   Що особливого в командних видах спорту? Це питання можна обговорювати достатньо довго...
      Кожен з нас знає, що  в команді можна навчитися багатьох прекрасних і важливих якостей. Повага один до одного, взаємодопомога, виявлення сильних сторін кожної особистості. 
      Футбол є одним з провідних командних видів спорту. Саме під час гри діти вчаться взаємодіяти між собою. Наша школа прийняла участь у змаганнях серед школярів "Шкіряний м'яч". Учні показали достойний рівень підготовленості та вміння працювати разом над поставленою задачею. Вони отримали  задоволення та великий досвід для наступних перемог.
К.О. Погрібна
FB IMG 1538653647574
 
Детальніше...
        Першачкам у цьому році дуже пощастило. Чому? А тому, що навчаються вони за зовсім новою освітньою програмою "Нова українська школа".
   Вже місяць, як триває впровадження в життя ключової реформи Міністерства освіти і науки України. НУШ – це школа, до якої приємно ходити учням. Тут прислухаються до їхньої думки, вчать критично мислити, не боятись висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами.
    Перший місяць НУШ у 1-Б класі промчав стрімголов. Вeсeлі ранкові зустрічі, цікаві уроки, eнeргійні руханки полонили школярів з головою. Діти задоволені, а це - найголовніше!
О.М. Валуйська, 
А.В. Левонюк
FB IMG 1538653236507
 
 
Детальніше...
       Вибір професії - дуже важлива справа! Весь майбутній шлях залежить від цього вибору, адже велику роль у житті відіграє робота. І це неймовірне щастя, якщо вона улюблена! Тож, до наших школярів завітали фахівці з профорієнтації. Експерти розповіли, як вибрати професію. 
    Школярі випускних класів роблять один з найважливіших кроків у своєму житті – обираючи майбутню спеціальність. Більшість підлітків можуть розраховувати на поради і підтримку батьків, але остаточний вибір доводиться здійснювати самостійно. Як правильно вибрати майбутню професію?  Фахівці радять звернути увагу на свої інтереси і об'єктивно оцінити можливості. Вибираючи спеціальність, майбутній абітурієнт повинен визначити свої здібності й особливості. 
   Чим більше захоплень у дитини, тим більше буде можливостей для вибору. Багато дітей захоплюються однією сферою, важливо спробувати більше. Другий аспект – потрібно звернути увагу на те, чим ви займаєтесь із задоволенням. Ці напрямки можна застосовувати в професійній діяльності. І останнє – потрібно звернути увагу, в якій сфері вам легше долати труднощі! Сподіваємось, ви зробите правильний вибір! Хай щастить!
О.М. Валуйська
20181002 145454 1024x576
 
 
Детальніше...
   Історія нашого 1-А почалась задовго до першого вересня, адже кожна дитина з нетерпінням чекала на зустріч з усім новим- вчителькою, однокласниками, які стануть друзями, класною кімнатою, партами, іграми, підручниками. Діти навіть влітку заходили до школи, щоб пройтись довгим, величним коридором до свого кабінету. 
     Як це бути новим учнем?!)
1.Це коли твій ранок починається з чарівного килимка, де панує дружба, взаєморозуміння і лунає дитячий сміх. На ньому ми граємось, читаємо, малюємо, танцюємо і вчимось.
2. Це коли ти досліджуєш світ через математику, письмо і всі органи чуття.
3. Це коли кожен тиждень тематичний, а день ще тематичніший.
4. Це коли кожну п'ятницю новий проект, до якого ти йшов цілий тиждень.
5. Це коли ти отримуєш посвідчення учня НУШ, написавши свої перші прописи рукописної А.
6. Це коли твої батьки і вчитель завжди поряд.
   Ми провчились чотири нейморівні тижні, а тепер впевненою крокуємо в "Осінь"( 5-й тиждень навчання).
  І чому ж у заголовку черепашка?! Все легко. У нас є символ класу - черепашка. Ми ламаємо стереотипи і винайшли новий тип черепашки, яка з нами рухається швидко. І звісно - виховуємо відповідальність за братів наших менших. Кожного дня дітки годують наших класних улюбленців.
IMG 20181002 204251 835
 
Детальніше...
   Черговий ефір шоу "Танці з зірками", що став екватором проекту, був присвячений дитячим спогадам зіркових учасників. Кожна з пар вийшла на паркет разом з маленькими танцюристами - переможцями змагань і володарями почесних титулів. Відкрила ефір пара актора Павла Вишнякова і Юлії Сахневич. Джайв перетворив Павла і Юлю в батьків двох непосидючих дітей. Саме цих дітей і зіграли учні нашої школи Стефанія Шлінчак та Матвій Діденко. Виступ, разом із зірками на паркеті, вийшов неперевершений!!!
   До речі, напередодні, віце чемпіони світу, абсолютні чемпіони Італії, бронзові призери чемпіонату світу, який відбувся в Польщі - 10-річний Матвій і 9-річна Стефанія показали танцювальний майстер-клас в студії  "Сніданок з 1 + 1".
О.М. Валуйська
IMG 20181002 144255 414 
Детальніше...
В нашій школі навчається безліч талантів і кожного разу їх стає все більше та більше. Зірковий простір немає меж! А, також, немає сфер, які б не опанували наші школярі. Тепер нам підкорилась ще одна галузь - акторська...
Довідка: 
Нещодавно відбулася прем'єра другого сезону україномовного серіалу "Школа". У перших серіях нового сезону, з'явилася музична група, учасниками якої стали учні 10-Б класу. Глядачі познайомилися з новими героями, ролі яких виконують: фіналіст вокального проекту «Голос. Діти-3» - Андрій Бойко, учасниця «Голос. Діті-4» - Ніно Басилая, актори - Михайло Онопріенко і Михайло Мельничук.
За сюжетом нового сезону серіалу "Школа", новенькі учні створюють музичну групу «Faces», а першою піснею колективу, що вони виконають, стає трек «With you». Автором композиції є лідер гурту «Антитіла» Тарас Тополя.
А тепер, повернемось до школи № 47 і поговоримо про одну з учениць, а саме, про Ніно Басілаю. Вона навчається в 9-Б класі, ми знаємо її, як відмінницю, співачку, музиканта... Та, днями, дізнаємось, що вона ще й акторка. Звичайно, ми не втримались і наш кореспондент поставив їй кілька запитань. 
- Ніно, розкажи будь ласка, як ти потрапила на кастинг?
-На кастинг я потрапила зовсім несподівано, мені зателефонували і сказали, що я завтра повинна бути на кастингу серіалу "Школа2". 
-Як проходив кастинг?
-Мені дали сценарій, який я потім розповіла.
-Чи були якісь запитання?
-У мене запитали, чи граю я на музичних інструментах?
-Що ти відповіла?
-Я сказала, що граю!
-На яких?
-На ударних і на фортепіано.
-Довго чекала результат?
-Мені передзвонили не відразу, приблизно через 2 тижні, і сказали, що я буду ударницею в музичній групі!
-Зраділа?
- Звичайно! Я шалено зраділа! Це мій перший подібний досвід, але до цього, я завжди займалася акторською майстерністю.
-Як звуть твою героїню?
-Її звуть Неллі.
-Як тобі колектив на знімальному майданчику?
-Колектив дуже чудовий і дружній. Ми всі відразу порозумілися і теперь товаришуємо.
-Як проходять зйомки?
-Знімаємо ми завжди по різному. Іноді, з самого раннього ранку до пізнього вечора, іноді, з ранку до обіду.
-Важко?
-Важко, але це завжди приємна втома!
-Дякую, Ніно.
Вітаємо тебе з дебютом! Бажаємо творчої наснаги, невичерпної енергії та приємних вражень від нових здобутків!
О.М. Валуйська
IMG 20180926 180522 281 
Детальніше...
       Наші юні переможці тільки повернулися з Польщі. 
Матвій Діденко і Стефанія Шлінчак - віце-чемпіони Чемпіонату світу по 10 танцях (WDС Al World 10 dance Championship), Польща, Радом. 
Також в рамках чемпіонату пройшов Міжнародний турнір FREEDOM DANCE CUP FESTIVAL RADOM 2018. Діти вибороли 1 місце в європейській програмі і 3 місце в латинській.
     Вітаємо неперевершених танцюристів і бажаємо їм подальших звершень!!!
IMG 20180925 224625 388
 
 
Детальніше...
     Нещодавно учні 8-А класу зі своїм класним керівником Хилько Світланою Олександрівною та вчителем математики Тютюник Катериною Володимирівною були на навчально-виховній екскурсії в музеї ветеранів м. Києва. Школярам багато цікавого повідомив керівник комітету ветеранів війни і зброїних сил України. Про захист та оборону Києва розповів ветеран Другої Світової війни, полковник у відставці Мірфайзієв Акбар Якубович. Перед учнями відкрились цікаві факти та нові відомості про оборону,  захисників і перших танкістів рідного міста.
О.М. Валуйська
IMG-554ecabd03782ac65e139ec54ec0df11-V
 
Детальніше...
    Інтегровані уроки є невід'ємною частиною навчання у Новій українській школі. Минулого тижня ми вирішили охопити інтеграцією не лише основні предмети у першому класі, а  познайомити наших діток з органами чуття через зустріч з вчителем біології з основної школи. Юлія Миколаївна Володіна показала дітям 1-А класу макети органів чуття та провела бесіду з профілактики догляду за ними. Урок був зорієнтовано на відчуття - сприйняття звуків, розпізнавання смаків. Діти отримали вітамінізований сніданок та язички у подарунок. Але ніщо не передасть захвату і емоцій, які отримали наші нові учні.
     На завершення третього тематичного тижня учні 1-А класу виконали свою першу проектну роботу.
IMG-20534a93aa24a76590b6d22f1c407286-V
 
 
Детальніше...
   До наступних Олімпійських ігор залишилось не так багато часу. Всі з нетерпінням чекають 2020 року, щоб побачити нові види спорту. Свої почесні місця в плеяді змагань зайняли такі цікаві та захоплюючі види, як скелелазіння та карате.
   До нашої школи завітав один зі спортсменів та чудовий тренер Максим Олегович Гордієнко. 
   Зустріч з школярами пройшла в дуже теплій та невимушеній обстановці. Дітям було цікаво переглянути відео з інтернаціональних змагань, особистих тренувань та інтерв'ю з ведучими спортсменами України. Інформація про доступність та корисність даного виду спорту зацікавила учнів. Вони задавали чимало питань, приймали участь в бесіді, висували й обговорювали цікаві ідеї. Дякуємо за таку чудову та пізнавальну зустріч-лекцію. Маємо надію на подальшу плідну співпрацю!
   Трохи більше про самого Гордієнко Максима. 
  Його титули можна перераховувати годинами. Ось невеликі відомості з них:
-Кандидат в майстри спорту;
-Бронзовий призер этапа кубку України серед юніорів;
-Призер юнацьких змагань зі швидкості  в Брно, Словенія;
-Призер юнацьких змагань зі швидкості серед юніорів, г. Нікополь - 3 місце;
-bouldering Rock Junior 2006 - Arco, Italy;
-International Bouldering Trophy Avogadro - Pollone (ITA) 2010 - 4 place
Promotional Event - Melloblocco (ITA)-20102012;
-Int. Youth Event - Open Youth Aix-en-Provence (FRA) 2008;
-Youth Color Climbing Festival - Imst (AUT) 2013;
-Intl. Youth Event - Petzen Climbing Trophy - Petzen (AUT) 2000;
-Intl. Event - Open Boulder Austria and Germany Cup- Kitzbuhel (AUT) 2009;
-Promo Event - Innsbruck (AUT) - 2009;
-European Promo Event (S) - Munich (GER) 2013;
-International Event (S) - Val Daone (ITA) 2013;
-Intl. Event Open for Rockmaster (L, B) - Arco (ITA) 2014.
   Його учні посідають призові місця не тільки на українських, а й на міжнародних змаганнях!
IMG-e6d6193528900f94d6ccf2281d1c722e-V
 
Детальніше...
    У житті кожної людини вчитель, школа відіграють важливу, якщо не головну, роль у становленні особистості, як грамотного і освіченого громадянина своєї країни. Тож, щиро хочеться поздоровити всіх зі святом Першого дзвоника – Днем знань! Серед різних свят не має більш значнішого, бо не має професії, яку б поважали більше ніж професію вчителя, вихователя, педагога. Це спільне свято всіх, хто провів за шкільною партою щасливі роки дитинства та юності, роки у цікавій та захоплюючій країні знань.
     День знань завжди особливий день. Для наших дорогих першокласників відкрився незвіданий, цікавий, проте не легкий шлях до пізнання нового. Особливо, хочеться привітати наших першокласників, їх у цьому році в нашій школі сіли за парти 93 учня. Тримаючись за батьківські руки, вони вперше розпочали подорож країною чисел та букв. На сьогодні, доопрацьовано і оновлено програму початкової школи. Дуже важливо, щоб діти отримали освіту, яка стане грунтовною, щоб далі вони могли успішно продовжувати своє навчання, щоб не втрачали здоров'я, інтерес і запал до пошуку нового і до навчання.
    У нас зростають чудові діти – активні, творчі, готові долати будь-які труднощі й вибудовувати нове краще майбуття. Вони демонструють не лише готовність і бажання гарно вчитися, але й широкий кругозір, активну громадську позицію, уміння приймати зважені рішення. Тому окрему вдячність висловлюємо шановним вчителям і викладачам за їхню щоденну самовіддану роботу, розуміння, турботу, мудрість і терпіння! Нехай ваша складна, але благородна праця збагачує знаннями й мудрістю нові покоління, а вам самим приносить щастя і задоволення! Бажаємо всім вдало розпочати новий навчальний рік! Школярам щиро зичимо сміливості і впевненості в собі, високого натхнення в пізнанні світу, захоплюючих відкриттів і нових перемог в навчальному році!
FB IMG 1536087681764
 
 
Детальніше...

    Кожного року перед початком навчання, вчителі початкової школи беруть активну участь у серпневій конференції педагогічних працівників.

  А в цьому році, 23 серпня, були учасниками II Київського освітнього  форуму  «Нова Українська школа: разом до успіху» в університеті ім. Бориса Грінченка.

  Відвідали майстер-класи від авторів підручників, експертів , вчителів, інтерактивні  виставки, презентації, круглі столи, тренінги від академії патрульної поліції на тему: «Жіноча самооборона» та «Надання первинної домедичної допомоги», а також лекцію «Культура харчування  в школі : змінюємо разом!»

 Вчителі підвищили свій професійний рівень і отримали сертифікати учасника форуму.

Вчитель методист початкової школи  Семеніст О.І.

IMG-c2704d24f5f228cc562c62171ee37b07-V

    Стартує Нова Українська школа. В кожній школі – нові ідеї, новий , сповнений легкої енергії рух і турботливий погляд керівників шкіл на найменших діток, які навчатимуться за новим зразком. Адже НУШ – це школа позитиву, до якої з бажанням ходитимуть діти. На заняттях вчитимуть критично мислити, сміливо висловлювати власну думку, водночас обирати собі друга і вчитись самому бути справжнім другом, розвивати спільні інтереси, творити, бути креативним і відповідальним громадянином, бо тут пануватиме атмосфера повної злагоди і взаєморозуміння.

   У спеціалізованій школі 47 ім. А. С. Макаренка пройшло методичне обєднання вчителів початкових класів. Заступник директора з навчально – виховної роботи Тетяна Ткаченко та голова методичного об’єднання  Ірина Гончарова, як досвідчені наставники, впевнилися в готовності молодих педагогів прийняти першачків і повести їх по новому курсу.

    Вчителі Ірина Казимирів, Ірина Хмельницька дали поради та рекомендації юним педагогам. Натомість, молоді вчителі Христина Янковська, Аліна Левонюк, Анна Радоха, Інна Дзюба, Стефанія Денис продемонстрували види занять, якими користуватимуться під час навчання першокласників. Це були  зустрічі і знайомство з новими друзями – ранкове коло, види роботи з розвитку зв’язного мовлення .  Педагоги продемонстрували цікаві види робіт , які застосовуватимуть в новій школі. І , дивлячись на їх усміхнені обличчя, мимоволі хочеться усміхнутись і побажати легкого і продуктивного руху новим курсом .

    Адміністрація школи взяла на себе  всю відповідальність за найкращі умови для школярів. У цьому заключатиметься  комфорт  навчання в цілому, відпочинку, харчування. Основу цього становитиме велика любов до освітньої справи, до кожної дитини та її батьків, до кожного вчителя, до Батьківщини. Ім’я такого очільника Світлана Нетецька, яка керує школою не один рік і є талановитим педагогом, мудрим керівником, Людиною з великої букви, добрим наставником і тендітною Жінкою, яка владно сіє розумне, добре, вічне...

     Рідна школа 47-ма, ти щоранку чекаєш нас

     І дзвінок твій малиновий всіх до уроку кличе в клас.

    47-ма школа – країна дитинства, 47-ма школа – перший наш урок,

     Перша вчителька і перша книжка відкриває шлях до зірок!

Вчитель методист СШ № 47 Галина Романенко

IMG-6fef82e8e1f14f056a579eed7086bb52-V

Детальніше...

Вступ

Основна діяльність школи спрямована на створення умов для реалізації державної політики в сфері освіти згідно зі  ст.53 Конституції України, Законів України «Проосвіту»,  «Про загальну середню освіту», «Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти», «Державного стандарту початкової освіти», «Положення про загальноосвітній навчальний заклад», власного Статуту, Правил конкурсного приймання та інших нормативних документів, що не суперечать законодавству України в галузі освіти.

Детальніше...
   Давно вже не таємниця, що кожен навчальний рік починається з педагогічної наради.
      Цього року ми вирішили провести її не стандартно,  не традиційно, як завжди (в конференц-залі), а в неформальній обстановці - на шкільному подвір’ї і по європейські.  
    "Як це?" Спитаєте ви. А ось так! Дивіться фото... Ми йдемо в нову українську школу. Тож, креативність, нововведення і позитив - наші друзі!
   Нова українська школа – це школа, до якої дитина хоче йти із задоволенням!
     Головна мета реформи Міністерства освіти і науки – створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й вміння застосовувати їх у житті.
     НУШ – це школа, до якої з радістю ходять учні. Тут прислухаються до їхньої думки, вчать критично мислити, не боятись висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами. Водночас батькам теж подобається відвідувати цю школу, адже тут панують співпраця та взаєморозуміння.
    Досвід треба не тільки отримати – досвід треба поширювати. Розвиватись у різних напрямках. Тож, вчителі нашої школи відвідують різноманітні семінари, тренінги, проходять курси підвищення кваліфікації та постійно самовдосконалюються, щоб у Ваших дітей  були круті вчителі та вчительки!
     В навчальному процесі ми зрозуміємо повною мірою, наскільки професія педагога впливає на розвиток, а часом навіть долю кожної дитини.
  Робота нової української школи це, перш за все, титанічна робота її колективу, це злагоджена робота і взаємодія всіх педагогів в цілому.  Це якісний і корисний контент, вміння подати матеріал, зацікавити учнів, нові думки і сучасні ідеї, нестандартне мислення.  Тут розкриваються здібності організаторської команди, змістовне спілкування, нові друзі та знайомства.
    Ми не приготували шаблонів готових уроків чи презентацій, але змогли здобути дещо значно цінніше: досвід і знання, а ще натхнення, якого вистачить на весь прийдешній рік!
   Пропонуємо і Вам зробити свій внесок у вирішення проблем національної освіти.
О.М. Валуйська
FB IMG 1535580301556
 
 
Детальніше...
         Вся печерська родина зібралася в дружньому колі.  Проводити зустрічі, не конференції, а затишні зустрічі в неформальній обстановці –  стало традицією.  До речі, це завжди цікаво і весело. Адже слово «конференція» - вже не модно. А ми крокуємо в ногу з часом, полюбляємо нововведення і намагаємось наблизитись до Європи.
     Реформування української школи триває і актуальним стає питання «Як реалізувати Концепцію Нової української школи?»  та  «Хто буде її реалізовувати?».
     Освіта – дуже складна система, а час в період реформ – не легкий.  «Де ж взяти нове і що робити зі старим?» Саме це і стало предметом обговорення на нашій  зустрічі за темою: «Заклад дружній до дитини: концептуальні засади та кроки реалізації».  Мета нашої (не) конференції – створення генерації нового вчительства, яке б не засиджувалося на старих стереотипах, а виводило нову цікаву модель навчання, креативну подачу матеріалу без страху експериментувати і втілювати свої ідеї в життя.
   Під час конференції, з вітальним словом виступив перший заступник  голови Печерської районної в місті Києві державної адміністрації Дмитро Миколайович Загуменний. 
   Освітянська спільнота розкрила безліч важливих  тем і вирішила велику кількість першочергових питань:
-  «Ризики і виклики реформи школи»
- «Основні аспекти психологічного супроводу навчально- виховного процесу в умовах нової української школи»
- «Портрет  сучасного учителя – учителя готового до змін»
- «Коло спілкування по новому».
    Про підготовку до старту Нової української школи у Печерському районі розповіла начальник управління освіти та інноваційного розвитку Печерської районної в місті Києві державної адміністрації Копил Тетяна Василівна.
    Голова Печерської районної організації профспілки працівників освіти і науки Олександра Іванівна Баклан у своєму виступі наголосила на «Партнерстві в освіті».
   Конференція відбулася в дружній, теплій атмосфері: з переривами на солодощі та каву,  з привітаннями гостей та врученням квітів.
За теплий прийом та безліч позитивних вражень висловлюємо щиросердечну подяку директору нашого навчального закладу – Нетецькій Світлані Миколаївні!
   Відповідальне вчительство здатне розпочати реформи знизу –  кожен і кожна на своєму місці: у своїй школі, у своєму районі. 
Змінивши освіту на краще, ми змінимо майбутнє нашої країни!
О.М. Валуйська
FB IMG 1535579970483
 
Детальніше...
З нагоди відзначення 27-річниці незалежності України 24 серпня вздовж вулиці Івана Мазепи (від м. Арсенальна до готелю «Салют») відбувався святковий захід з унікальними розважальними локаціями та концертною програмою від відомих українських виконавців під лозунгом «Багатонаціональна,  дружня та єдина Україна».
   Ця визначна дата навіки увійшла в історію молодої держави, започаткувала нову епоху в житті нашого народу, законодавчо закріпила його вікові демократичні прагнення до національного відродження, духовної свободи, економічного зростання та культурного піднесення.
   Наша школа кожного року бере участь у Печерському вернісажі – це неперевершене свято, у програмі якого яскравий гала-концерт за участю відомих українських виконавців, молодих талантів, інструментальних та хореографічних колективів, художній та фото-вернісаж, майданчики для дітей, ярмарок майстрів прикладного мистецтва.
   Традиційно, організатором  святкового дійства є - Печерська районна в місті Києві державна адміністрація, яка діє відповідно до Указу Президента України Петра Порошенко "Про відзначення 27-ї річниці незалежності України", розпорядження КМДА "Про відзначення у місті Києві Дня Державного Прапора України та 27-ї річниці незалежності України". 
    Голова Печерської райдержадміністрації  Мартинчук  Сергій Олександрович  разом з начальником управління освіти та інноваційного розвитку Печерської районної в місті Києві державної адміністрації - Копил Тетяною Василівною особисто відвідали захід. Вони привітали всіх з загальнонаціональним святом та поспілкувались з представниками шкіл, які приймали участь у виставці. Нашу школу, звичайно гідно,  представила  директор закладу –  Нетецька Світлана Миколаївна. 
   Щиро вітаємо з Днем незалежності України! Бажаємо міцного здоров’я, миру, злагоди, душевного тепла та щасливого майбутнього!
  Тільки відчуття національної свідомості і патріотизму об'єднує нас!
О.М. Валуйська
IMG-13ccb618c0f8f0bafb2bc14571ccf72a-V
 
 
Детальніше...
     16 серпня наша школа зробила впевнений крок до покращення якості освіти - відкрила двері трьох перших класів для Нової української школи. Злагоджена співпраця міських, районних органів влади, адміністрації школи та вчителів, які 1 вересня продзвенять у дзвоник разом з новими членами своєї шкільної родини, дала свої плоди. Оснащені, відремонтовані класи СШ #47 успішно пройшли перевірку комісійного обстеження закладів освіти Печерського району щодо підготовки до нового навчального року. Не можемо не погодитись зі словами Першого заступника  голови Печерської районної в місті Києві державної адміністрації Загуменного Дмитра Миколайовича: "Нова школа перестає бути чимось віртуальним та далеким, а стає доступною для кожного учня". 
    Наша школа у цьому році розкриє 92-і  особистості, 92-а характери, 92-а таланти, 92-і здібності.
IMG-a0818b121a355785ea5004938c6238eb-V
 
 
Детальніше...

        Свято першого дзвоника в нашій школі відбудеться 03.09.2018 року о 9.00 год для учнів 1, 5, 9, 11 класів. 

        Перший урок для всіх інших класів розпочнеться о 9.30 год. 

 Закінчення школи - одна з найбільш очікуваних і хвилюючих подій в житті кожної людини, а випускний бал можна сміливо назвати одним з найважливіших святПрощання з рідною школою, затишними класними кімнатами, шкільними святами, лінійками, гомінкими коридорами, щирими друзями, мудрими наставниками - вчителями, люблячими батьками та рідною домівкою. Ця, дуже особлива мить, пов'язана із закінченням навчального закладу, є фінальним акордом дитинства іперехід в інший, абсолютно новий етап, який означає вступ у доросле життя. Випускний бал, немов відкриває перед випускниками двері в їх майбутнє. Яскрава і феєрична подія, яка викликає тремтіння у всіх, без винятку, серцях, повинна  запам’ятатись на довго!
      Багато хто з нас мріяв хоча б раз пройтися по червоній доріжці під спалахи величезної кількості фотоапаратів, виблискуючи прекрасним вбранням від відомого кутюр`є, вітаючи шанувальників і викрикуючи їм побажання, а також посилаючи повітряні поцілунки. Але, як виявилося, немає в цьому світі нічого неможливого… Тому сценарій випускного вечора в нашій школі, ми вирішили зробити саме у стилі церемонії нагородження «Оскар».
  Всім відомо настільки почесно отримувати цю премію. А нагороджувались  не зірки  Голлівуду, а найчарівніші, найкрасивіші, найрозумніші - головні герої святкового дійства – Випускники 2018року!
  Вони пройшлися «червоною доріжкою» і отримали свій головний Оскар, до якого йшли довгі 11 років – атестат про закінчення школи! Кращі випускники були нагороджені золотими та срібними медалями, а також почесними грамотами. Подяками були відзначені батьки та вчителі.
  У створенні прекрасного фільму про шкільні роки було задіяно багато людей, це і самі учні, і вчителі, і батьки – всі вони стали переможцями в різних номінаціях. А спеціалізована школа № 47 з поглибленим вивченням іноземних мов ім А. С. Макаренка, перемогла в найголовнішій номінації «Краща кінокомпанія» і нагороджена Оскаром від випускників!
  Пролунала урочиста промова від директора школи Світлани Миколаївни Нетецької. З напутнім словом виступили класні керівники, зі словами подяки звернулись батьки та, звичайно, випускники.
 Одинадцятикласники можливо, з радістю, а, можливо, із сумом згадають шкільні роки , розуміючи, що вони вже ніколи до них не повернуться. Але ці роки подарували їм багато знань та незабутніх моментів.
  Хвилюючим цей день був не лише у випускників. Не менш шалено билось серце у їхніх батьків, бо вони згадали себе такими ж юними у свій випускний. А тепер красуня-донька на високих підборах, у чарівній сукні або серйозний син, вищий за тата, у діловому костюмі, урочисто виходять на сцену, отримати свій перший учбовий документ - атестат про середню освіту.
  Кожного присутнього в залі переповнювало почуття гідності й радості, смутку та тривоги. Ще зовсім недавно батьки  тримали на руках немовлят, а тепер їхні пташенята вилітають з батьківського гнізда і вирушають у невідоме доросле життя.
  Саме на балу випускниці постають в абсолютно нових образах - вже не «дівчатка зі шкільної лави», а юні леді, пані, квіточки…
 Кожна  дівчина мала можливість проявити свою індивідуальність, підкреслити  витонченість, жіночність і легкість юності. Приємно вразив своєю розкішшю і водночас тендітністю образ ведучої,  лук якої створював враження казкової принцеси. Загалом всі дівчата й хлопці виглядали ефектно. В образах поєднувались  нотки ніжності і стриманості, оригінальності й вишуканості. Вибір кожного з випускників був дійсно різноманітний і дуже цікавий. Не менш цікавою була розважальна частина незабутнього балу.  Прозвучали і музичні подарунки, і прощальний вальс, який охоплював душу щемливо-ніжним почуттям, і вірші, які переповнювали серце любов’ю.
 Випускний бал! Скільки в ньому спогадів, мрій і сподівань, смутку і печалі, нестримної радості і шаленого щастя.
  Сподіваємось, бал випускників для вас став, справді, незабутнім!
Попереду – незвідана даль. Позаду – батьківський поріг, розквітла калина, протоптана стежка в шкільному дворі, незрадлива мамина усмішка зі сльозою на щоці. Знайти себе, вирости, бути завжди людиною – що є в світі святішого й дорожчого!? Залишаючи позаду шкільні роки – найбільш безтурботну та щасливу пору, невичерпних мрій та сміливих планів, кожен з вас обере свій шлях у безмежних просторах  дорослого життя.
Бажаємо щоб цей шлях був щасливий, сповнений гарними подіями і здобутками!
SSV 8127
 
 
Детальніше...

 Список учнів 1-А клас класу

        1.     Баранова Софія Сергіївна

        2.     Бринько Герман Андрійович

        3.     Володіна Серафіма Олександрівна

        4.     Воспітаннік Рінат Віталійович

        5.     Галушко Катерина Миколаївна

        6.     Гончарова Аліса Олексіївна

        7.     Дикий Нікіта Олександрович

        8.     Донігевич Максим Дмитрович

        9.     Діденко Поліна Олегівна

        10.   Захаренко Володимир Євгенович

        11.   Какоріна Амелія Михайлівна

        12.   Карплюк Юліана Володимирівна

        13.   Коришов Михайло Михайлович

        14.   Кучеренко Євгенія Юріївна

        15.   Лилик Марія Тарасівна

        16.   Литвин Дарина Володимирівна

        17.   Мельничук Марія Денисівна

        18.   Мельничук Нікіта Денисович

        19.   Мельнікова Марта Олексіївна 

        20.   Ображій Артьом Володимирович

        21.   Петренко Анастасія Владиславівна

        22.   Процик Стефан Віталійович

        23.   Руденко Роман Олегович

        24.   Савіцький Михайло Костянтинович

        25.   Сімяниста Ніла Володимирівна

        26.   Сидоренко Гліб Максимович

        27.   Тимошенко Уляна Віталіївна

        28.   Харьковщенко Катерина Юріївна

        29.   Чагалян Марк Робертович

        30.   Шевченко Ангеліна Констянтинівна

        Вчитель-класовод: Бриченко Христина Ігорівна

  Список учнів 1-Б класу

1.     Берчанова Марія Олександрівна

2.     Ващенко Віолетта Сергіївна

3.     Денисенко Поліна Сергіївна

4.     Ємельянов Олексій Валерійович

5.     Карнаух Катерина Віталіївна

6.     Коваленко Євгеній Юрійович

7.     Кочерга Вероніка Миколаївна

8.     Кравченко Софія Максимівна

9.     Кузьмич Злата Сергіївна

10.           Лазько Максим Ігорович

11.           Лесун Андрій Михайлович

12.           Манько Євген Радіонович

13.            Мариненко Ілля Дмитрович

14.           Назаренко Іван Андрійович

15.           Осуховська Дарина Олегівна

16.           Осадча Марія Сергіївна

17.           Павлушко Кирило Олексійович

18.           Пешко Назарій Андрійович

19.           Пєша Домініка Василівна

20.           Портнова Ксенія Андріївна

21.           Пронько Єва-Марія Сергіївна

22.           Сардаковська Ксенія Юріївна

23.           Серговський Мирон Андрійович

24.           Серезентінова Поліна Олексіївна

25.           Соколенко Веніамін Олександрович

26.           Тимошенко Софія Максимівна

27.           Федоренко Анатолій Анатолійович

28.           Фролов Владислав Павлович

29.           Хитра Софія Андріївна

30.           Яворська Марина Андріївна

 Вчитель-класовод : Левонюк Аліна Володимирівна

  Список учнів 1-В класу

     1.     Асатрян Каміла Андраніківна

     2.     Бондарь Єва Антонівна

     3.     Галайко Марія Корніївна

     4.     Гермаш Нікіта Максимович

     5.     Гриб Михайло Юрійович

     6.     Григорєва Єва Андріївна

     7.     Дарькіна Зоя Максимівна

     8.     Дьомкіна Уляна Всеволодівна

     9.     Дуда Марк Володимирович

    10.    Загоровський Дмітрій Олексійович

    11.    Журковський Данієль Ігорович

    12.    Котик Анна Євгенівна

    13.  Литвинова Стефанія Андріївна

    14.   Ляшенко Давид Євгенович

    15.   Манолюк Марк Геннадійович

    16.    Мартиненко Кирило Олександрович

    17.    Морган Олександра Кевін

    18.    Новікова Софія Дмитрівна

    19.    Подоляка Злата Михайлівна

    20.    Попова Даря  Іванівна

    21.    Раковський Андрій Денисович

    22.   Саранов Михайло Сергійович

    23.    Сидора Макс Денисович

    24.    Сінькевич Владислав Сергійович

    25.    Соколюк Злата Дмитрівна

    26.   Соловйов Філіп Антонович

    27.  Стасів Володимир Сергійович

    28.   Шумакова Софія Денисівна

    29.    Юрченко Гліб Максимович

    30.   Яблонська Каріна Олегівна

Вчитель-класовод: Радоха Анна Миколаївна

 

  Популярність німецької мови з кожним роком все більше зростає, а все тому, що на сьогоднішній день знання цієї мови вітається в усьому світі. Навіть просто для спілкування мовою Гете та братів Грімм, вивчайте німецьку!
 Мова бізнесу та науки, досягнень та здійснень – знання німецької мови відкриють перед Вами багато нових можливостей! Ви самі переконаєтесь в тому, що німецька мова зовсім не складна, а дуже багатогранна. Учні нашої школи це розуміють і є наймолодшими учасники проекту Гете Інституту в Україні «Іспити у школах».  1 червня, у день захисту дітей, вони склали свій перший і  довгоочікуваний іспит на одержання рівня А1 з німецької мови . 
 Отримали море позитиву, задоволення, а також гарну мотивацію готуватись до наступного екзамену рівня А2. Успіхів вам, чудового настрою та відмінних результатів!
О. М. Валуйська
IMG 20180602 103030 022
 
Детальніше...
    Щороку в перший день літа Україна та ще понад 60 країн світу відзначають Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято, яке асоціюють із морозивом, атракціонами і початком таких довгоочікуваних літніх канікул, свято радості та одвічної надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.
   Це одне з найстаріших міжнародних свят. За деякими даними, ідея відзначати виникла 1 червня 1925 року. Цього дня генконсул КНР у Сан-Франциско відшукав у місті китайських дітей-сиріт і влаштував для них урочисті заходи з нагоди національного свята, що символізує початок літа – Дуань-у-Цзе (Фестиваль човнів-драконів). Такий задум дипломата не залишився непоміченим. За цікавим збігом обставин 1 червня 1925року була ще одна знакова подія: у Женеві відбулася перша міжнародна конференція, під час якої тривало обговорення проблем дітей. Вважається, що саме ці дві події стали визначальними при виборі дати свята. Водночас офіційним роком народження Міжнародного дня захисту дітей вважають не 1925-й, а 1949 рік. Саме тоді в Парижі відбулася спеціальна сесія Міжнародної демократичної федерації жінок, на якій і було вирішено заснувати дитяче свято. Таке рішення було обумовлене жахливим становищем дітей по всьому світуву післявоєнний період: багато неповнолітніх лишилися сиротами, без домівок, їжі, хворі. Це не могло залишитися поза увагою міжнародної спільноти.
    Відзначати свято почали вже з наступного року: у 1950 році урочисті заходи відбулися в 51 країні. У 1959 році ООН ухвалила Декларацію прав дитини, якою закликала батьків, громадські організації та уряди визнавати права дітей та сприяти їхньому дотриманню. Щоправда, цей документ був, швидше, рекомендаційним. А вже у 1989 році організація представила перший міжнародний документ відповідного характеру – Конвенцію про права дитини.
День захисту дітей в Україні
   У 1991 році Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини, однак відзначати свято почала з 1998 року – після підписання 30 травня президентом Леонідом Кучмою указу «Про день захисту дітей».
Символіка свята 
  Офіційним символом Міжнародного дня захисту дітей є спеціальний прапор. Зелене полотно символізує зростання і гармонію. Посередині нього розміщено знак Землі – уособлення спільного дому. Від нього відходять червона, жовта, синя, біла і чорна фігурки – символи різноманітності і терпимості  всіх людей на Земній кулі.
Як відзначають Міжнародний день захисту дітей
   Звісно, цього дня для дітей влаштовують різні розважальні заходи: конкурси з подарунками, концерти, виставки, вікторини. Однак це свято, більше, орієнтоване на дорослих, адже головна мета – розказати про проблеми і труднощі дітей у всьому світі, наголосити на важливості захисту їхніх прав.
Цього року культурно-розважальні заходи з нагоди свята триватимуть кілька днів.
 На території Контрактової площі та прилеглої до неї вулиці Петра Сагайдачного в Подільському районі столиці 1 і 2 червня відбудеться Перший Київський бал.
  Упродовж двох днів площа буде найбільшою танцювальною площею Європи, де відбудуться майстер-класи з танців від відомих хореографів, буде спілкування із зірками сцени, спортсменами. 1 червня планують встановити рекорд України – близько тисячі дітей зі всієї країни одночасно танцюватимуть вальс. 
  2 червня в центрі Києва відбудеться Всеукраїнська хода на захист прав дітей та сімей. Вона стартує об 11:00 за маршрутом: Софійська площа – Володимирський проїзд - вул. Михайлівська - Майдан Незалежності – алея Героїв Небесної сотні - вул. Інститутська – вул. Шовковична – вул. Михайла Грушевського – площа Конституції. Біля Верховної Ради завершення заходу заплановано на 12:30-13:00.
  Також у Києві 2-3 червня, в аутлет-містечку "Мануфактура", відбудеться сімейний зірковий фестиваль "Сімейні зустрічі" на підтримку родин, які виховують дітей-"метеликів", тобто дітей, в яких рідкісне невиліковне захворювання - бульозний епідермоліз.
Що ще святкують 1 червня?
  З 2013 року за ініціативи ООН цього дня відзначають ще одне сімейне свято – Всесвітній день батьків.
Коли у небі сонечко сміється,
А в полі, лузі квіти розцвітають,
Тоді вас всіх із цим прекрасним святом-
З днем захисту дітей завжди вітають!
Вам зичать щастя, вквітчаної долі
І неба чистого, і промінців грайливих,
І снів спокійних, успіхів в навчанні,
І щирих усмішок, і днів щасливих.
Щоб всі присутні на дитячім святі
У радості зростали та у мирі.
Нехай все збудеться і неодмінно,
Нехай веселка різнобарвна грає.
Хай дітвора у мирі лиш зростає,
А Україна наша процвітає!
Хай небо буде чистим, без хмаринок.
Хай сонечко лоскоче до безтями!
Нехай здоровими зростають діти
І хай щасливі будуть мами!
Ми побажали нині вам багато
З Днем захисту дітей!
Зі святом!
О.М. Валуйська
FB IMG 1527923156318
  Святковий день перегорнув ще одну річну сторінку шкільного літопису. Позаду лишився навчальний рік, довгоочікуваний останній дзвоник сповістив про його завершення. Він приніс багато нових знань, нових перемог і досягнень. Звичайно, подолати труднощі було нелегко, проте, всі були дуже наполегливі й перемогли! Для багатьох дітей нашої шкільної родини дзвоник був черговим, а для старшокласників - особливо важливим, бо пролунав хвилюючим акордом в останнє. Він покликав випускників у доросле життя, сказавши «до побачення» «шкільним рокам» - самій світлій, радісній і щасливій порі безтурботного юнацтва.
  Останній дзвоник зовсім не означає, що більше не доведеться брати участь у шкільних заходах. Випускники дорослішають, у них з’являється свої родини, тож  буде чудова нагода розповісти про цю подію своїм дітям. А головне, ще й ще раз брати участь в останньому дзвонику - скільки душа забажає, адже ми всі колись повертаємося на поріг рідної школи. Останній дзвоник один з найприємніших і незабутніх спогадів у житті. 
 В таку урочисту подію, сердечно привітала всіх зі святом директор Спеціалізованої школи № 47 ім. А.С. Макаренка з поглибленим вивченням іноземних мов Світлана Миколаївна Нетецька. З напутним словом вона звернулась до випускників, а також висловила щиру вдячність тим, хто творить нашу сучасну школу: педагогам, учням, батькам і технічному персоналу. З вітальною промовою до одинадцятикласників виступили батьки, класні керівники та першокласники. На свято завітало багато гостей з різноманітними щирими побажаннями. Традиційно подарувала нам свою пісню Софія Лозіна, справжньою милістю став танець від учнів молодшої школи, несподіванкою був запальний танець  від «Bondarenko Dance School»  у виконанні одинадцятого класу, а на завершення приємно вразив «шкільний вальс» від ансамблю бального танцю «Галатея».
Бажаємо всім гарного настрою, яскравого сонечка, веселих розваг, вдалого  літа та безтурботного відпочинку! Впевнено крокуйте до обраної мрії, вірте в завтрашній день, наполегливо досягайте поставлених цілей, сміливо та легко йдіть по життю! 
О.М. Валуйська
FB IMG 1527922203398
 
Детальніше...
    Насичений яскравими костюмами, піснями та театралізованими виставами в Печерському районі відбувся  фестиваль-конкурс дитячих театральних колективів «Кришталевий каштан-2018-на Печерську».
Ми з радістю прийняли участь і діти нашої школи продемонстрували свій неперевершений талант на сцені, показали справжній професіоналізм у виставі «За двома зайцями». 
 «Персона з шиком» і «рекордсмен в любовних справах» Голохвостий опиняється загнаним у глухий кут кредитором Йоською. «Женюсь! – вирішує «натуральний джентльмен», аби «поправити своїх ділов» і зазіхає на гроші Проніного сімейства, які Сірки віддають на посаг за єдину дочку. Проня щойно повернулася с «пенсіону», в якому цілісінький місяць вивчала «делікатні хранцюзькі маньори». Начитавшись любовних романів, мріє вийти заміж за того, хто «понімає толк в обхожденії», тому наміри «благородного кавалера» сприймає за чисту монету. В той же час «завидний» жених не може відвести погляду від скромниці Галі, що не до вподоби Галиній мамі Секлеті. «Настоящій хрант» вимушений піти ва-банк і посвататись двічі, у сподіванні отримати одночасну велику любов, великі гроші і жаданий комфорт…
   Ми запропонували свіже бачення знайомої історії про те, що кожен на цім світі мріє відшукати своє щастя.
    Довго та з нетерпінням чекали, хвилювались, нервували… 
    Нарешті, результат – «Гран-Прі»!!!
   Управління освіти та інноваційного розвитку Печерської районної в м. Києві Державної адміністрації нагороджує театральний колектив Спеціалізованої школи № 47 ім. А.С. Макаренка, керівника Безвиненко Галину Вікторівну «Гран-прі» у районному фестивалі театральних колективів закладів загальної середньої освіти та позашкільних закладів Печерського району «Кришталевий каштан-2018-на Печерську» за виставу « За двома зайцями», також нагороджується за краще виконання жіночої ролі Петрова Дар’я за роль Проні, Сосінович Софія за роль Секлити Пилипівни Лимарихи,  Ревічева Ангеліна за роль Химки; за краще виконання чоловічої ролі Бринько Марк  за роль Прокопа Свиридовича Сірка , Березкін Філіп за роль Голохвостого Свирида Петровича, Куліш Андрій за роль Йоськи-кредитора, Сосінович Володимир за роль Смика, Мартіросян  Гор за роль Пляшки – у виставі « За двома зайцями». 
Вітаємо!!! «Гран-Прі» - має для команди додаткове особливе значення, оскільки дає стимул…Це визначна подія для всіх, кого приваблює висока майстерність постановок, бездоганність акторської гри та різноманітність репертуару. Наш талановитий і дружній колектив з незмінним успіхом продовжує традиції, репрезентуючи кращі зразки музичної та драматургічної класики.
  Цінуємо вашу невтомну діяльність і наполегливий творчий пошук. Зичимо творчому складу  міцного здоров'я, сил, наснаги та зростання чисельності палких шанувальників!!!
О.М. Валуйська
FB IMG 1527919792013
 
Детальніше...
   До 26-річчя існування соціально-психологічної служби системи освіти, фахівці соціально-психологічних служб закладів дошкільної та загальної середньої освіти Печерського району за підтримки Печерської районної організації профспілки працівників освіти і науки відвідали Мистецький центр «Шоколадний будинок». Це двоповерхова будівля, споруджена у 80-і роки ХІХ століття в стилі венеціанського ренесансу для київського купця першої гільдії Семена Семеновича Могильовцева (1846-1917) відомим архітектором Володимиром Ніколаєвим. Незвичне пофарбованння і перевага брунатного кольору дало особняку назву «Шоколадний будиночок». Як і в відомий «Будинок з химерами» Городецького, потрапити в нього «простому смертному» було неможливо десь років п'ятнадцять. У радянські часи «Шоколадний будиночок» «працював» Центральним  ЗАГСом, а в 1986 році було заявлено, що тут оселиться Дитяча картинна галерея. У 2009 році, коли будівлю було передано Київському музею Російського мистецтва,  почалась реставрація - привели в порядок стіни, ліпнину, зруйнований паркет. Милують око дивовижні розписи, дерев'яна інкрустація, які вдалося зберегти. А ось вітражі з ірисами вартістю десятки тисяч доларів, що прикрашали вікна будиночка, залишилися не всі. Кожна кімната тут виконана в своєму стилі. На одному поверсі, за принципом художнього дивертисменту, сусідять французький, візантійський і східний стилі, модерн і ренесанс. Поки пускають лише в деякі відреставровані зали, зокрема у «Білий», «новоруський» і «зал модерну», де виставлені малюнки дітей 1980-х років. 
    Практичні психологи та соціальні педагоги закладів освіти району здійснили подорож у часі, побачили таємниці старовинної садиби, почули захоплюючу розповідь екскурсовода про долю одного з найцікавіших будинків Печерська та звичайно не обійшлося без чашечки гарячого, ароматного шоколаду. 
 Наприкінці заходу відбулось нагородження подяками та грамотами управління освіти та інноваційного розвитку Печерської районної в місті Києві державної адміністрації за творчу і сумлінну працю.
О.М. Валуйська
FB IMG 1527877015038
 
Детальніше...

Оголошення

Шановні батьки майбутніх першокласників!

 

7 червня 2018 р. о 18 00 відбудуться батьківські збори.  Чекаємо на Вас в холі школи!

 

Адміністрація 

Увага!

Станом на 01.06.2018 р.: до перших класів зараховано 90 учнів.

1-А - 30 учнів

1-Б- 30 учнів

1-В - 30 учнів

Списки зарахованих дітей оприлюднено в закладі освіти на інформаційному стенді.

    Є багато веселих і корисних занять, яким дитина може присвятити свій позаурочний час. Якщо ваш малюк полюбляє музику  - вам варто знати про переваги гри на музичних інструментах.
 Самодисципліна, терпіння, чутливість, координація, здатність запам'ятовувати і концентрувати увагу - всі ці якості розвиває музичне виховання. А ще легко дається математика в школі, набувається багато корисних навичок (таких як посидючість і наполегливість), а загалом дитина більш тонко починає відчувати світ. Першим інструментом для дитячого навчання музиці може стати саме фортепіано. Жоден інший інструмент не може зрівнятися з ним широтою реалізації музичних ідей, мелодією, ритмом і почуттям гармонії.
   Виявляється, звуки, навіть нетривалі, можуть створити настрій на цілий день. Одні з найприємніших для людського вуха звуки - це звуки піаніно. Вони забезпечують джерелом радості та задоволення на довготривалий час. Музичні здібності є у всіх, але їх потрібно розвивати. Професійні якості піаніста складаються з його технічних навичок, виразності виконання і здатності створювати власні інтерпретації виконуваних творів.
  Над своїми професійними здібностями активно працює учень 2-А класу Мітрофанов Максим. Він вже є володарем І місця в Міжнародному музичному конкурсі «Ямаха запрошує», Всеукраїнського мистецького фестивалю «Мистецька палітра Києва», «На крилах весни», має Гран-прі у Міжнародному  музичному конкурсі-фестивалі для дітей та молоді «Зоряні мости», отримав звання дипломанта на VІ Міжнародному фестивалі Каштановий рояль. Дуже полюбляє музику, займається з 6 років і мріє досягти найвищих висот на музичному терені. Бажаємо нашому другому Моцарту віртуозних виступів, бурхливих овацій та здійснення заповітної мрії!
О.М. Валуйська
FB IMG 1527807732362
 
Детальніше...
  Для того, щоб досягнути певних успіхів, не тільки у спорті, потрібно чимало працювати над собою, багато в чому собі відмовляти. За цей навчальний рік наші учні, завдяки плідній праці, отримали  гарні результати. Щодо власних досягнень чи командним успіхам у спорті учні завдячують і  своїм тренерам.
  Щорічне нагородження найкращих спортсменів району показало, що спортивних зірочок у нас чимало!
 Тож, бажаємо ніколи не зупинятися на досягнутому, підвищувати професійну майстерність і надалі гартувати чемпіонський характер. Дякуємо вам за активну позицію, ваше прагнення, наполегливість і здобутки. Розвитку вам, нових перемог у змаганнях і займати тільки призові місця!
О.М. Валуйська
FB IMG 1527796303772
 
Детальніше...
  Дитяча художня гімнастика - дуже красивий і дуже популярний вид спорту, багато батьків дівчаток віддають йому перевагу. І не дивно, адже купальники для художньої гімнастики - такі красиві і блискучі, музика в художній гімнастиці - прекрасна і урочиста, гімнастки - легкі, витончені і гнучкі. Кому ж не хочеться, щоб його дівчинка стала такою ж?
Художня гімнастика - гармонійне поєднання мистецтва і спорту. Вона робить навколишній світ м'якше, тепліше, ласкавіше. Художня гімнастика це не тільки спритність, сила і витривалість. Завдяки успадкованої від балету зв'язку з музикою і хореографією, вона вимагає від спортсменок почуття ритму і музичності, виробляє тонку координацію і виразність рухів, сприяє естетичному вихованню гімнасток.
  Гімнастика, один з небагатьох видів спорту, який дозволяє наочно і доступно показати системні можливості її використання для багатьох верств населення і, звичайно, для дітей. Закладені в дитинстві навички тренування, а основа для них -виконання елементів гімнастики, завжди знадобляться в житті. Виконання спеціальних вправ з елементами художньої гімнастики допоможуть дитині відчувати себе впевненим, гармонійним, розширять можливості сприйняття і інтелектуального розвитку. 
  Учениця 2-А класу Антіпова Олександра, не зважаючи на свій вік, давно зробила вибір і вже не уявляє своє  життя без художньої гімнастики. А головне, що вона не зупиняється на досягнутому! "Зірочка Таврії" 1 місце за вправи зі скакалкою. Вітаємо юну переможницю граціозного спорту і бажаємо нових звершень!
О.М. Валуйська
FB IMG 1527793632519
   Сокіл» («Джура») — всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра. Гра є формою позакласної роботи з патріотичного та морально-етичного виховання школярів, засобом формування патріотичної свідомості, спортивно-оздоровчої роботи. Організація гри в навчальних закладах спирається на учнівське самоврядування, засноване на традиціях козацького кола, вільного народного віче, і являє собою добровільне об'єднання дітей для виконання завдань гри. Гра проводиться за сприяння Міністерства освіти і науки України. Проводиться на загальнонаціональному рівні з 2012 року, особливо після 2015 року, коли вона була включена до Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016—2020 роки, затвердженої Указом Президента України від 13 жовтня 2015 року № 580. Цого року наша школа приймала активну участь у змаганнях "Сокіл" ("Джура") і школярі показали гарний результат! Юні джури змагалися у різних конкурсах і продемонстрували добру підготовку, злагоджені командні дії, індивідуальні вміння.
  Зберігаючи славні традиції своїх предків, ви робите шляхетну справу - гартуючи дух і тіло, творите сильне незламне покоління захисників України.
  Учасники гри «Сокіл» («Джура») власним прикладом надихають юних українців, та й дорослих громадян, долучатися до здорового способу життя, духовно збагачуватися і розвиватися фізично.
  Пишаємося, вітаємо та бажаємо кожному з вас міцного здоров’я, незламної волі та нових звершень!
О.М. Валуйська
FB IMG 1527791015762
 
Детальніше...
    В нашій школі навчається дуже багато талановитих і обдарованих дітей. Перераховувати всі сфери не вистачить місця. Хочеться розповісти про учня з 3-Б класу, який займається академічним співом. Це Верстюк Любомир, він лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів і фестивалів. Приймав участь у Міжнародному конкурсі-фестивалі «Grand Autumn Music Fest», який проходив у Києві, де отримав І премію у номінації Вокал (академічний). У конкурсі приймали участь конкурсанти з різних країн світу. Любомир є володарем багаточисельних нагород, грамот та сертифікатів, є лауреатом
  І премії Всеукраїнського конкурсу вокального мистецтва «Пісенна скарбничка», а нещодавно на Всеукраїнському конкурсі  «Класичний меридіан-2018» він також посів І місце. Коли у Любомира запитали: «Любомир, як ти все встигаєш?!» Він відповів: «Запитайте про це мою маму…» 
   Бажаємо нашому соловейку насолоджуватися оплесками, мріяти, творити, отримувати задоволення та  позитивні емоції від улюбленої справи. Хай муза завжди дарує натхнення, щоб ми почули нові, прекрасні пісні у виконанні справжнього академічного співака.
 
Довідка:
  Академічні співаки співають в опері, в академічному хорі, капелі, з симфонічним оркестром, а так само в жанрі камерної вокальної музики. Академічний вокал відрізняється від естрадного, джазового та рок вокалу своєю строго класичною позицією. Академічний вокал не припускає співу в мікрофон, а також іншої підсилювальної апаратури. Вокаліст завдяки повному контролю над своїм голосом здатний озвучувати зал, не зливаючись і не вступаючи в протиборство з оркестром.
  Грамотного академічного вокаліста відрізняє вміння співати в широкому голосовому діапазоні і здатність якісно відтворювати складний в музично-технічному сенсі матеріал. При цьому не припустимі найменші зайві призвуки: тремоляція, сипи, хрипи і інші дефекти звучання. Академічний вокал - прагнення до ідеальної співочої манері: співак досягає об'ємного чистого звучання голосу.
  Музикант, який працює в класичній техніці, володіє найширшою палітрою засобів музичної, вокальної, артистичної виразності. Співак здатний відтворювати і найбільш тонкі і прозорі тони, і видавати яскраві експресивні композиції. При цьому незалежно від гами почуттів, що вкладається в пісню, вона виходить гармонійної, прекрасною і естетично досконалою.
О.М. Валуйська
FB IMG 1527789903163
 
Детальніше...
    Рига – місто доброї кави, маленьких смачних тістечок  та  джазу. Відчути на собі всю чарівність ризької атмосфери довелося нашій учениці Кузьміній Олександрі, яка стала лауреатом ІІ місяця в інструментальному жанрі ІХ Міжнародного фестивалю-конкурсу дитячої та юнацької творчості «СУЗІР’Я ПРАГИ – МИР, ТВОРЧІСТЬ, ДРУЖБА» 2018. Фестиваль традиційно відкрився великим конкурсним  концертом, де взяли  участь співаки, музиканти (скрипалі та піаністи) з Одеси, Львова, Києва, Волновахи, а також з Латвії і Естонії. Наша учениця, Кузьміна Олександра повернулась на батьківщину зі срібною нагородою! Вітаємо! Так тримати!  Що найголовніше для музиканта? Найголовніше – наявність таланту! У тебе він є – ми точно це знаємо, тож щиросердечно тебе ми вітаємо! Нехай твій прекрасний і гарний талант, засяє ще більше , немов діамант!
О.М. Валуйська
FB IMG 1527710883296
 
Детальніше...
    Сама по собі Модель ООН є найбільш точним і наближеним до реальності відтворенням роботи дипломатів. Це не є розвагою студентів-міжнародників та політологів: система ООН всеосяжна, і будь-хто знайде галузь, де зможе втілити свій потенціал. Мені було надзвичайно приємно бачити біохіміка, який активно бореться за збереження культурної спадщини в місцях військових конфліктів, а ще мистецтвознавця, який усіма силами тримає образ «класичного» представника США в Раді Безпеки. 
  Суть моделі ООН.  Якщо ти хоч раз бачив чи бачила засідання Ради Безпеки, то приблизно до цього й варто себе готувати. Модель – це симуляція цих засідань. Учасники розподілені на комітети, що відображають реальні органи й комітети, в кожному з яких є секретаріат і делегати. Делегати представляють свої країни й відстоюють їхні позиції, відповідно до питання комітету. Секретаріат слідкує за порядком і дотриманням правил (щоб «дипломати» не забувались у пориві почуттів). Результатом роботи має стати підписання всіма делегатами резолюції, направленої на вирішення порядку денного.
  Особисто для мене Модель ООН - це стиль життя, для мене це замість повітря, адже я цим дихаю, це нові знайомства, постійне самовдосконалення, робота над своїм інтелектом, ораторськими здібностями, та шанс, вже з доволі юного віку, будувати кар'єру дипломата.
Ангелина Хоменко, учениця 10-А класу
FB IMG 1527622323554
 
Детальніше...
   Неймовірно красивий і ніжний, легкий і романтичний, граціозний і елегантний танець – це, без сумніву, - вальс. Він міцно увійшов у наше життя. Роки йдуть, змінюється мода, але цьому тендітному танцю - час не страшний!  Жоден урочистий захід не обходиться без чарівного танцю, який просто вабить своєю красою. Зараз важко уявити, що у вальсу була важка доля: його забороняли, вважали вульгарним, час його виконання суворо регламентували, але ніщо не могло зупинити переможної ходи вальсу, і з часом, він стає все більш і більш популярним.
    Вальс танцюють діти на дитячих ранках, молоді пари на шкільних балах і в загсах, дорослі і літні люди на ювілеях та річницях весіль або просто для душі. Для всіх він має своє значення, залишаючись при цьому єдиним красивим, класичним танцем багатьох епох.
   Танцювальний конкурс «Київський вальс» став  традиційним. Кожного року в ньому беруть участь випускники шкіл м. Києва. Цього річ наші учні показали гарні танцювальні здібності, зібраність, синхронність та чудовий результат! Мелодійний вальс, у виконанні наших учнів, отримав  І місце! Щиро вітаємо переможців конкурсу «Київський вальс 2018»!!! Бажаємо завжди отримувати естетичне задоволення від вальсування та позитивні емоції, насолоджуючись кращою танцювальною культурою…
О.М. Валуйська
FB IMG 1527618271204
 
Детальніше...
    16.05.2018 міський етап змагань із шахів "Кришталева тура".
    Одним з представників категорії 1-4-х класів нашого району  був учень 47 школи 3-В класу Толстов Олександр. Він посів 8 місце з 37 учасників. 
 Бажаємо йому наснаг, витримки та інтелектуальних перемог у майбутньому....
IMG-439d893968e92d46f725a8312a32eda0-V
     Організатори заходу погодилися показати школярам 10-А класу нашої школи столичну святиню зсередини та познайомити їх зі справжніми професіоналами.
    Махайло Тєрєнт'єв залюбки провів всіх по найбільш значних приміщеннях, розповів історію створення міської ради та нововведення за останній рік.
   Також учням було проведено лекцію «Повноваження Київської міської ради». Він зазначив: «наші гості були допитливими та зацікавленими. Саме такі громадяни потрібні нашій країні!».
    Усі охочі поділилися з працівниками своїми міркуваннями. Учні прокоментували, що Київська міська рада вразила їх своєю величчю і висококваліфікованою роботою.
    Учасники заходу відвідали залу засідань, де мали змогу дізнатися про її призначення.
   Наприкінці екскурсії відвідали колл-центр, де відчули атмосферу плідної роботи центру прийому дзвінків .
   Ми висловлюємо вдячність усім працівникам органу за насичену екскурсію, яка виявилася захоплюючою, пізнавальною та дуже цікавою!
О.М. Валуйська
IMG-923712dd18f7165bf4edba6d8ef3457e-V
 
Детальніше...
   День вишиванки – всеукраїнське свято (поки неофіційне). Воно покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Дата проведення – щороку в третій четвер травня. Цього року свято випало на 17 травня.  Свято не прив'язане до жодного державного чи релігійного. В цей день кожен українець може одягти вишиванку і вийти в ній на роботу, в університет, школу, чи садочок.
 Всеукраїнську акцію «День вишиванки» започаткувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк у 2006 році. Тоді вона і кілька її одногрупників вибрали день для того, щоб всім разом одягти вишиванки. Спершу вишиванки одягнули лише кілька десятків студентів і викладачів. Протягом наступних років масштаби святкування в Україні тільки росли.  З локальної ініціативи свято стало всеукраїнською, а потім і міжнародною акцією. 
   Крім того, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу. У 2014 році свято відзначали, крім України, вже у восьми країнах світу: США, Канаді, Німеччині, Італії, Франції, Португалії, Румунії, і навіть у Росії. На сьогодні, незважаючи на свій відносно молодий вік, це свято вже придбало широку популярність і стало традиційним. Географія охоплює понад  50 країн.
  Акції, присвячені українській вишитій сорочці, традиційно проводяться і в нашій школі. Зранку око раділо від кількості та різноманітності вишиванок. Кожен учень, вчитель і тех.працівник  школи не залишився байдужим і одягнув вишите вбрання. Спільними зусиллями ми підготували генетичний вишиваний код школи, де кожен клас підготував свій генетичний вишиваний код класу. Таким чином, цілий день нас тішила та підіймала настрій виставка «Генетичний код школи», де кожен бажаючий міг помилуватись результатами своїх творінь.
Історична довідка
  Історія народної вишивки в Україні іде коренями в глибину століть. Дані археологічних розкопок підтверджують, що вишивання як вид мистецтва в Україні існує з незапам'ятних часів. Вишивкою був прикрашений одяг скіфів. На жаль, пам'ятники української вишивки збереглися тільки за останні кілька століть, але і цього досить, щоб з'ясувати, що елементи символіки орнаментів української вишивки збігаються з орнаментами, що прикрашали посуд давніх жителів території України періоду неоліту, трипільської культури.
  На межі 19 і 20 століть вишивана русько-українська чоловіча сорочка відривається від традиційного костюму, і починає носитися в поєднанні з європейським одягом. Провідну ролю в започаткуванні моди вдягання вишиванки під піджак часто надають Іванові Франкові, який «відрізнявся од загалу своїм костюмом — вишиваною сорочкою серед пишних комірців і краваток».
   У давнині основні мотиви вишивки відображали елементи символіки різних древніх культів. Протягом багатьох століть безпосередній конкретний зміст символів на вишивках губився, але традиції їхнього використання не зникли. За мотивами орнаменти вишивок поділяються на три групи: геометричні (абстрактні), рослинні, зооморфні (тварини).
 Вирішальний вплив на характер орнаментальних мотивів мають різноманітні вишивальні шви, так називані «техніки», яких в Україні відомо біля ста. Окремі вишивальні шви характерні для тих або інших етнографічних районів України, а деякі зустрічаються також у білоруській і російській вишивках.
О.М. Валуйська
FB IMG 1526647540973
 
Детальніше...

   14 травня у спеціалізованій школі 47 відбувся тренінг "Безпека підлітка -відповідальна поведінка". Учні 6-А класу практично відтворили ситуації поведінки з незнайомими та агресивними людьми, однолітками. Діти не тільки дізнались, до кого можна звернутись по допомогу та куди йти на разі небезпеки, а й отримали пам'ятки та цікаві завдання для додаткових обговорень на класних годинах.

FB IMG 1526647426285

  "Ніжність...Тепло...Любов... Що це за слова? Як приємно може стати на душі за секунду, коли ти їх почуєш. Але інше – відчувати їх кожного дня від матусь. Ніжність маминого “Доброго ранку люба, любий”. Тепло, яке випромінює рука неньки дорогою до школи. Чи можливо любов, якою наповнює вона кожен день життя своєї дитини. Мами... сьогодні у вас відпочинок. Ви відчуєте себе глядачами у наймилішому кіно світу, адже ваші чоловіки та ми, ваші діти, сьогодні дякуватимемо за те, що ви у нас є", - з такими приємними словами учні 2-Б та 2-Г класів запросили своїх матусь на святкування Дня матері у рамках родинного свята "За що мама любить тата?".

FB IMG 1526647277656

 

Детальніше...
   Велич кожного краю — в людях, які тут живуть, а особливо в тих, котрі своїми справами зробили внесок у розвиток держави.                                                 В історії кожної країни є люди, чиї імена з гордістю і повагою згадуються співвітчизниками. Є такі люди і в Україні.
  Ці люди з різних часів... Вони досягли успіху в різних галузях і зробили багато доброго для свого народу, тому їх довго пам’ятатимуть вдячні земляки.
  Українська історія багата на славетні імена та події. Україна славиться своїми людьми – це і діячи минулого, і науковці, і діячі культури: відомі актори, співаки, спортсмени, які творять історію нашої держави. Вони є прикладом служіння своєму народу, того як треба працювати та досягати поставленої мети. 
  А ось нашими національними символами є прадавні першокнязі київські та їх нащадки: Аскольд і Дір, княгиня Ольга, князі Святослав, Володимир Великий, Ярослав Мудрий. У всьому світі й дотепер шанують прадавніх митців: славного співця Бояна, літописця Нестора. В історії нашого народу назавжди залишилася слава про видатних Козацьких гетьманів, кошових і полководців: Дмитра Вишневецького, Самійла Кішку, Петра Сагайдачного, Богдана Хмельницького. Українських учених сьогодні знає весь світ. Гордістю України є сучасні літаки, які розробило конструкторське бюро Олега Антонова і називаються вони його іменем "Ани". Шанують пам'ять Євгена Патона, який прославив країну своїми науковими дослідженнями і методом електрозварювання. У Києві його ім'ям названо міст через Дніпро. Українські учені сягають небесних висот, освоюють космос, але й не забувають про вразливе людське серце. Багатьом людям врятовано життя в інституті, який створив у Києві академік Микола Амосов. Тут проводяться найскладніші в світі операції на серці. А якже не згадати про душу, потреби якої задовільняють діячі культури. Наприклад засновника української класичної музики композитора Миколи Лисенка. Окрасою образотворчого мистецтва України є живописні твори художниці Тетяни Яблонської. Учням 3-В класу так сподобалась ця тема, що вони вирішили краще засвоїти  матеріал на майстер-класі і власноруч виготовити пам'ятки діячів рідної країни під назвою "Славетні українці".
О.М. Валуйська
FB IMG 1526646923604
 
Детальніше...
   8–9 травня Україна традиційно вшановує День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. 
  В ці дні важливо нагадати про непересічну роль українців у перемозі Об’єднаних Націй у Другій світовій війні, висловити повагу всім борцям проти нацизму, увічнити пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у ці роки.
Утверджуючи традицію відзначення 8 та 9 травня в європейському дусі “не святкуємо, а вшановуємо”, пропонуємо згадувати Другу Світову з акцентом на ролі людей, які боролися проти нацизму. 
 Історична довідка
   8 травня 1945 року набув чинності Акт про капітуляцію Німеччини. Ця дата дає можливість оцінити внесок Українського народу в перебіг і завершення Другої світової війни, підсумувати її масштабні спустошливі наслідки для України.
  До цієї дати учні та вчителі школи ретельно підготувались. Проводились тематичні уроки,  бесіди, лекторії. Шкільний музей «Перемога або смерть» цілий день був відкритий для школярів і всіх бажаючих. Старшокласники проводили уроки-екскурсії для учнів молодших класів, знайомили з цікавими фактами та історичними подіями.
Народу мир потрібен як вода
Як хліб і сіль...
І він його доб'ється, 
Ганьба і смерть тому,
Хто напада,
І вічна слава тим,
Хто не здається!..
О.М. Валуйська
FB IMG 1526646791768
Детальніше...
   Днями . Вогнеборці з радістю зустріли наших школярів. З неймовірною зацікавленістю діти розпитували рятувальників про все навколо: пожежні машини, форму рятувальника, щоденний побут та історії із бойових виїздів.
  Учні з великим задоволенням слухали розповідь пожежників про бойові виїзди, швидкість виконання завдань, важливість вміння діяти злагоджено та чітко, надаючи допомогу потерпілим. Діти з захопленням роздивлялися пожежні автомобілі та пожежно-рятувальне обладнання. Під час екскурсії  школярі змогли побачити та поміряти захисне спорядження пожежників, їх бойовий одяг, та відчути себе справжніми рятівниками. Учні залишилися в захваті й пообіцяли скоро ще раз прийти до своїх нових друзів-вогнеборців.
FB IMG 1526646580996
 
 
Детальніше...
    У Ризі (Латвія) нещодавно проходив Юніорський фінальний чемпіонат з гольфу. У складі збірної команди Латвії в ньому приймала участь учениця нашої школи Адель Розенберг (7-А клас).
   За результатами довготривалих і нелегких змагань, вона гідно завоювала медаль.
    Вітаємо нашу юну зіроньку і бажаємо нових перемог!!!
О.М. Валуйська
FB IMG 1526646436219
 
Детальніше...
  Креативно і весело відбулось для першокласників свято «Прощай, Букварику!».
  Це традиційний загальношкільний захід, на якому першокласники прощаються зі своїм першим і головним підручником — Буквариком.
     Саме з Букваря починається цікавий шлях у світ знань. Ця перша книжка ввела першокласників у таємничий світ літер, навчила читати, познайомила з новими словами. Буквар став для учнів справжнім другом!
   Але не все так легко, як нам здавалося, по дорозі учнів зустрічали різні казкові герої: Пірат, Маша та Пеппі Довгапанчоха, від них дітки отримували безліч завдань, які успішно виконали і отримали свідоцтво і звання «Читач».
FB IMG 1526646090240
 
 
Детальніше...
   Весняні  будні у 2-В класі проходять цікаво, яскраво і… «кольорово». Кожен день тижня був присвячений одному кольору і мав свій девіз. Так, «Понеділок – день жовтий, теплий, сонячний, солодкий», «Вівторок – день зелений, ніжний, лісовий, приємний», «Середа блакитна в нас, ми спокійні повсякчас », «Четвер – день фіолетовий ,уяву оживляє, суміш кольорів являє»., «П'ятниця - день червоний, він яскравий і святковий»,
   Мета проекту – створення сприятливого психологічного комфорту в класі, розширення та збагачення емоцій дітей, розвиток інтересу до свого внутрішнього світу та світу інших людей. Повітряними кульками, квітами, іграшками, дитячими малюнками, добротою та посмішками був наповнений клас, а школярі були задоволеними та безмежно щасливими. За свою активність діти отримували кольорові відзнаки, що ще більше мотивувало їх працювати наступного дня. Цей тиждень був емоційним, пізнавальним та надзвичайно насиченим!
FB IMG 1526645922612
 
 
Детальніше...
    Стрибки у воду - захоплюючий та дивовижний вид спорту.
  Спортсмени стрибають з трамплінів та вишок різної висоти, при цьому виконуючи складні елемети стрибків. 
   Наша тендітна учениця 2-Б класу Шевченко Діана здобула золоту нагороду та стала Чемпіонкою Києва зі стрибків у воду у своїй віковій категорії в квітні 2018 року. Діана народилася з вадами сердця, була прооперована в 1 рік, а наразі - входить в збірну міста по стрибкам в воду, займається професійно та з гідністю представляє Київ на Чемпіонаті України. 
 У школі Діана відзначається активністю, дружелюбністю та відмінними успіхами у навчанні.  Пишаємося нашими школярами!
 
IMG-3930acb0b1fb6fddde69bc1f43bad3d5-V
 
 
Детальніше...
     Третій рік поспіль в Ірпені пройшов Всеукраїнський Театрально-Вокальний Фестиваль "Шлях до успіху".
    Цього разу туди завітали з різних куточків України півсотні колективів та виконавців.
   Це Фестиваль творчих, талановитих і яскравих діточок, які обожнюють сцену та глядача. Ми сповна змогли насолодитися чудовою акторською грою, неперевершеним вокалом юних зірочок, різноманітними емоціями, шаленими танцями і повноцінним життям на сцені. Колектив школи естрадного мистецтва "Гармонія" - "Позитив кідс", що знаходиться на базі нашої школи, запалили вогні в серцях глядачів надовго і отримали гідне 2 місце.
   Переможців визначали у номінаціях "Театр", "Художнє слово", "Вокал" і "Дуетні мініатюри". Журі Фестивалю очолював народний артист України Остап Ступка.
  Щиро вітаємо наших вокалісток! Бажаємо, щоб і надалі пісні у вашому виконанні лелись від серця до серця, даруючи своїм прихильникам неповторні хвилини пісенної палітри, а успіх та бурхливі оплески супроводжували кожен ваш виступ!
О.М. Валуйська
IMG-f724f86fa46ef1cad4c02b27a2be1168-V
 
Детальніше...
    В нашій школі пройшов  день пам'яті трагедії.
  Заходи проводились з нагоди Міжнародного дня пам'яті Чорнобильської катастрофи.
  В історії нашого народу чимало скорботних дат, спогадів, які пронизують серце гострим болем. Одна з них 26 квітня, коли над квітучим Поліссям здійнявся в нічне небо зловісний вогонь радіаційного вибуху.
  У 2018 році годинник життя відраховує 32 роки Чорнобильської катастрофи. Чорною плямою стала на нашій блакитній планеті трагедія Чорнобиля. Ця біда назавжди залишиться у пам’яті людей, як застереження того, що науково-технічний прогрес може приносити і гіркі плоди.
 У школі були проведені виховні заходи на тему: «Чорнобиль не має минулого часу». Учні підготували виставку фото, літератури та стінгазет на тему Чорнобильської трагедії, пройшлися по класах з короткою інформацією на цю тему, також відбулася трансляція фільмів «Розщеплені на атоми» і "Битва за Чорнобиль".
О.М.Валуйська
 
   Трагедія, яка сталася 32 роки тому на ЧАЕС, її наслідки і загалом інформація про неї дуже вразила наших учнів. Шкільні кореспонденти вирішили відвідати місця, де вони можуть поспілкуватися з очевидцями та вшанувати пам'ять загиблих.
  32 удари дзвонів у пам'ять загиблих унаслідок катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції о тій самій годині, коли 26 квітня 1986 року стався доленосний вибух. У 32 річницю, так само, як щороку, в цей день у храмі, що при Соборі Святого Михайла, поминальна служба. Там зібралися колишні працівники станції, ліквідатори, родичі загиблих та всі, хто хотів пригадати трагедію, що мала безповоротній вплив на розвиток новітньої України. 
   "Прийшла пригадати цих людей, з якими  разом працювала на станції, прийшла віддати шану синові та чоловіку, яких більше зі мною немає"- розповіла нашому кореспонденту Наталя, яка колись працювала на ЧАЕС. 
     32 роки тому радіоактивна хмара від вибуху на 4-му реакторі спричинила забруднення не лише в Україні, але Білорусі, Росії та країнах Північної Європи.
   “Мені казали тоді, точніше не казали, а  прогнозували, що опромінені перші 5 днів проживуть максимум 3 з половиною роки. Ми це серйозно не сприймали. Минуло 5 років, потім 15. Ось ми живі  після 32 років", - каже Георгій Ладатко, який працював електриком на ЧАЕС.
   Про цю серйозну аварію, повідомляли всі іноземні ЗМІ. Чорнобиль увійшов в історію України через вибух, який лишається найгіршою ядерною катастрофою в історії людства.
О.М. Валуйська,
Косінова Влада 7-А клас
20180426 110400 1
Детальніше...

   Відділ у справах сім'ї, молоді та спорту Печерської районної в місті Києві державної адміністрації проводить набір дітей від 7 до 17 років  пільгових категорій на літнє оздоровлення та дітей від 8 до 16 років  на оздоровлення з навчанням в ДП „УДЦ „Молода гвардія” (м. Одеса), ДПУ «МДЦ «Артек» (Пуща-Водиця).

Розподіл путівок здійснюється Департаментом освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації). Діти міста Києва направляються на оздоровлення відповідно до Порядку організації оздоровлення та відпочинку дітей міста Києва, затвердженого наказом Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 23.05.2016 № 465.

   До пільгових категорій відносяться та мають право на безкоштовне отримання путівки:

діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;

- діти з інвалідністю, здатні до самообслуговування;

-діти з малозабезпечених сімей, які відповідно до законодавства одержують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям;

- діти з багатодітних сімей (при цьому середньомісячний сукупний дохід сімей, у яких виховуються діти зазначеної категорії, не повинен перевищувати прожиткового мінімуму для сім’ї, встановленого законодавством);

-  діти, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов’язків;

-  діти, які постраждали внаслідок стихійного лиха,  техногенних аварій, катастроф;

- діти, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичної операції, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичної операції, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції;

- діти, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадянського протесту.

       Більш детальна інформація щодо направлення дітей на оздоровлення та відпочинок за посиланням:

Для оформлення документів на оздоровлення звертатися до відділу у справах сім'ї, молоді та спорту Печерської районної в місті Києві державної адміністрації за адресою: вул. Омеляновича-Павленка, 15, каб. 224;

                  телефони: 280-21-58, 280-62-11.

    Традиційно щороку в один із теплих весняних і сонячних днів Департамент освіти і науки, молоді та спорту за активної участі управління освіти Голосіївської районної державної адміністрації проводить фестиваль-конкурс найкращих виконавців авторської пісні серед учнівської молоді міста Києва. Цього року до фестивалю-конкурсу долучилися  27 юних авторів-виконавців, які представили сольні виступи, дуети та ансамблі. Кожна пісня була неперевершена і заворожуюча.
   У красивій і затишній залі зібрались дорослі та діти - шанувальники авторської пісні, однодумці й глядачі.
  Протягом усієї концертної програми в залі панувала тепла творча атмосфера, всіх присутніх єднала чарівна авторська пісня.  Усі без виключення юні виконавці продемонстрували власні таланти, авторську творчість, любов до поезії, музики та пісні, а також глибоке почуття патріотизму, адже в кожній пісні звучала любов і повага до своєї країни та рідної мови. Деякі пісні змушували серце битись частіше від краси голосу, слів і мелодії. Кожного учасника фестивалю-конкурсу було відзначено грамотами Департаменту освіти і науки, молоді та спорту. Наша школа виборола вищу нагороду, а саме І місце в номінації "Діти цивілізації" завдяки талановитій конкурсантці Лозіній Софії, учениці 8-Б класу.
Пишаємось і вітаємо Софію з чудовим результатом!!!
   Бажаємо не зупинятися і постійно досягати неймовірних висот! Отримувати задоволення від улюбленої справи і мати в подругах її величність "Музу", аби творити наступні музичні шедеври!
О.М. Валуйська
FB IMG 1524601479415
 
Детальніше...
  Сьогодні в школі було проведено «День цивільного захисту». В період підготовки дня ЦЗ було активізовано пропаганду цивільного захисту через усні виступи, стіннівки, роботу радіовузла, демонстрацію науково-популярних, хронікально-документальних та учбових фільмів, вдосконалення навчання учнів з питань цивільного захисту та основ безпеки життєдіяльності. Проведено заняття ЦЗ з вчителями, учнями за програмою ЦЗ «Евакуація школи під час пожежі», на яких відпрацьовувались нормативи з ЦЗ. Проведені тренування  з невоєнізованими формуваннями ЦЗ. З’ясовано склад учасників, які брали участь в підготовці та проведенні Дня ЦЗ, а саме: 785 учнів школи, 54 вчителя та 11 технічних працівників школи.
   Основними заходами, проведеними в цей день у школі стали:
– засідання штабу ЦЗ;
– відпрацювання прийомів користування засобами індивідуального захисту, а саме тренування по одяганню противогазів, захисних костюмів, по транспортуванню і мобілізації постраждалих під час HC;
– проведено евакуацію учнів і працівників школи за сигналом: «Увага всім! Виникла пожежа!» за 12 хв;
– відпрацьовано практичні навички учнів грамотно і чітко діяти для захисту свого здоров’я та життя у надзвичайних ситуаціях відповідно до «Плану дій у HC», під час яких перевірено реальну готовність учасників навчально-виховного процесу до дій в умовах HC.
- проведено показові заняття: робота невоєнізованого формування «ЗІЗ»
10-А, 11-А, 11-Б класів, робота невоєнізованого формування «Ланка пожежогасіння»,  робота невоєнізованого формування «Група охорони порядку».
   Учні всіх класів, взяли участь у заходах «Дня Цивільного Захисту». 
 У цей день проведено уроки на тему «Дії населення при виникненні надзвичайних ситуацій», активно використовувались інші шкільні предмети для поглибленого вивчення факторів, що ініціюють надзвичайні ситуації (фізика, хімія, географія, біологія тощо), та гуманітарні предмети для обговорення художніх творів та історичних подій, у яких зачіпається тема HC. На уроках малювання - було проведено конкурс малюнків та стіннівок «Допомога під час виникнення стихійних лих, аварій і катастроф». Проведено підсумки «Дня Цивільного Захисту».
О.М. Валуйська
FB IMG 1524569060187
 
Детальніше...
   Днями відбувся відкритий чемпіонат Київської області з баскетболу сезону 2017-2018 р.р. серед команд юнаків 2005 р.н. Золотим призером став представник навчального закладу № 47, а саме учень 7-В класу Мезенко Федір, капітан команди, яка здобула перемогу. 
  Гра була запальною та насиченою, адже в змаганнях приймали участь 42 команди. Королем паркету також став Федір – за кількістю влучних м’ячів. Отримавши нагороду, він процитував відомого баскетболіста В'ячеслава Ковалевсько: «Якщо людина прийшла у баскетбол, то він повинен стати для неї улюбленою справою. Вважаю, що можна досягти будь – якого рівня. Треба лишень ніколи не зупинятися у своєму розвиткові.»
 Тож, побажаємо юному баскетболісту подальших успіхів, неймовірних досягнень, стимулу, невичерпного оптимізму і ніколи не зупинятись у своєму розвитку, аби досягти у спортивній галузі найвищого рівня!
О.М. Валуйська
IMG-52e1f44c6e0139df29c40c76f4da6e8b-V
 
Детальніше...
   Мода і краса - дві невід'ємні складові жіночої природи. Вона творить чудо: мода перетворює нас і робить воістину прекрасними.
 Відома всім Коко Шанель говорила:«Якщо жінка погано одягнена, навколишні запам'ятають її одяг. Якщо ж вона одягнена добре, то оточуючі запам'ятають її саму».
   «Це я пошила сама». Найкраща відповідь на питання: «Де ви купили таку сукню?» Відповідь, наповнена гордістю, адже пошити одяг – це дуже складна справа, а ще складніша - її придумати. 
   Створюючи свій ідеальний образ, потрібно подбати про все, щоб прикра маленька деталь не зіпсувала все враження. Учениці театру моди «Галатея» докладають до цього максимум зусиль: юні майстрині конструюють, моделюють, кроять і шиють одяг, займаються його оформленням і дизайном.
Вони в курсі сучасних модних тенденцій, обізнані в сфері акторської майстерності, дефіле, хореографії , перукарського мистецтва, малювання, опанували театральне, дизайнерське та кравецьке мистецтво. Вміють вірно підбирати  колір у костюмі і макіяжі. Юні леді навчились гарно та впевнено рухатись на сцені, ознайомились із сучасними стилями та напрямками моди, знають історію костюму. Дівчата брали участь в міських, обласних, регіональних, всеукраїнських і міжнародних конкурсах та фестивалях дитячої моди.
    Всі свої досягнення та індивідуальні образи наші пані продемонстрували на показі моди в стінах 47 школи. Святкове вбрання, створене власноруч, за темою «Квіточка» приємно вразило, надихнуло на прекрасне та налаштувало на позитив. З’явився  приголомшливий, піднесений настрій і терміново захотілось оновлення…
    Дякуємо вам за подароване квіткове свято!
 Бажаємо нашим юним модельєрам купу неординарних, унікальних, креативних і цікавих ідей, а також високого польоту фантазії . Нехай завжди вистачає сил і позитивних емоцій для створення справжніх шедеврів!
О.М. Валуйська
FB IMG 1524494578282
 
Детальніше...
  Незрівнянний емоційний заряд бадьорості подарував нам ХІ районний Фестиваль-конкурс авторської пісні та співаної поезії молодих авторів і виконавців. 
  У затишній залі зібрались дорослі та діти - шанувальники авторської пісні, однодумці. Протягом усієї концертної програми в залі панувала тепла творча атмосфера, всіх присутніх єднала чарівна авторська пісня.  Усі без виключення юні виконавці продемонстрували власні таланти, авторську творчість, любов до поезії, музики та пісні, а також глибоке почуття патріотизму. І це не дивно, адже Фестиваль-конкурс проводиться з метою виховання в учнівської молоді  патріотичних почуттів, любові й поваги  до своєї країни та рідної мови, популяризації патріотичної авторської пісні, відкриття нових талановитих особистостей і підтримки  обдарованих дітей, юнацтва та молоді, залучення до пісенної і поетичної  творчості, сприяння творчому зростанню авторів і виконавців, об’єднання творчих сил для наступного співробітництва.
  Це своєрідний іспит виконавської майстерності, сценічної виразності та досягнень виконавців.
   Нашу школу представляла учениця 8-Б класу – Лозіна Софія, яка виконала пісню «Я вірю» поєднавши всі якості, які вимагались за умовами і здобула Гран-Прі!  
   Вітаємо!!! Молодець! Так тримати!!!
 Бажаємо юній зірочці творчої наснаги, величезного натхнення, завжди відмінних ідей, дивовижних вражень і чудову музу! Твори і розвивайся, експериментуй і отримуй задоволення від улюбленої справи!
О.М. Валуйська
FB IMG 1524493751340
 
Детальніше...

21-22 квітня 2018 року у місті Черкасах відбувся 15 Чемпіонат України з фунакоші шотокан карате, в якому вели боротьбу близько 350 учасників з 10 областей України. 

 Учень 2-Б класу СШ 47 Чайка Володимир (07.07.2010р.н.) брав участь в цих змаганнях та здобув срібну медаль (2 місце) в категорії хлопці 7-8 років (9-8 кю) з куміте іпон.    

 Крім важливості здобуття нагород на ціх змаганнях, проводився відбір кращих каратистів для участі у Чемпіонаті Світу у Португалії.

 Він виступав під керівнитством досвідченого тренера України Війського-патріотичного клубу "Школа мужності" Лаврова Юрія Володимировича. 

 За півроку тренувань Володимир неодноразово займав призові місця в Чемпіонатах міста Києва.

Ми пишаємося і бажаємо нових досягнень. 

43

Детальніше...
 Учениця нашої школи Антипова Олександра (2-А клас) вміло поєднує перемоги у спорті,  відмінне навчання та активну участь у суспільному житті школи. За кілька років занять гімнастикою Олександра здобула низку перемог Міжнародного і Всеукраїнського рівня, вона має багато нагород, медалей і  грамот за перші  місця. Олександра дуже наполеглива, вона виборола І місце на Міжнародному турнірі  "NEW DNIPRO STARS" з художньої гімнастики серед дівчат, виступаючи з булавами, на чемпіонаті "Кубок Березняків", на Всеукраїнських змаганнях з худ. гімнастики  у березні 2018 року і звичайно І Місце "Кубок Дерюгіної".
Пишаємось такою ученицею та бажаємо пластичній феї легких виступів, творчої наснаги, безмежного натхнення і тільки перемог у майбутньому!!!
О.М. Валуйська
received 1921665534574271
 
Детальніше...
     Художня гімнастика – це жіночий вид спорту, що поєднує в собі комбінацію атлетизму з артистичністю та музикою. За витонченістю та грацією гімнасток замаскований нещадний спортивний режим, довготривалі й важкі тренування.
  Граціями такого виду спорту є учениці нашої школи Бреус Марія (2-Б клас) та Полгородник Анастасія (3-А клас). Дівчата гармонійно поєднують відмінне навчання в школі, участь у шкільній діяльності з перемогами у спорті.
   Так, за 2 роки занять гімнастикою дівчата здобули ряд перемог (Анастасія отримала понад 20 медалей, Марія 11 нагород), як на Міжнародних турнірах з художньої гімнастики так і на Всеукраїнських турнірах. 
  У квітні 2017 року стали переможцями у відповідних вікових категоріях на Міжнародному турнірі Sunshine Invitational (Флоріда, США). У червні 2017 року на Міжнародному турнірі Vitry Cup (Льорет-де-Мар, Іспанія) Настя посіла 2 місце у багатоборстві, Марія 2 місце у багатоборстві та стала переможницею у вправах з обручем. Також, Марія перемогла на змаганнях які проходили у листопаді 2017 року в Ульмі (Німеччина) Ulm Donau Rhythmic Cup. Анастасія виборола бронзу на Інтернаціональному турнірі з художньої гімнастики  Mikulas Kupa 2017, який відбувся в Будапешті. 
   Настя та Маша завжди з вдячністю кажуть, що своїми досягненнями зобов'язані  вчителям та тренерам, які виховують в них такі якості як наполегливість, працьовитість та допомагають з упевненістю йти до поставленої мети.
 Пишаємось своїми учнями та бажаємо їм перемог у майбутньому!!!IMG-7b80fb1a60077a84cbc528a5a8fbb7e0-V
 
 
Детальніше...

З 23.04.2018 року розпочинається перший етап прийому дітей до 1 класу. 

Першочергово до школи зараховуються діти, закріплені за територією навчального закладу (мікрорайон школи).

Для Вашої зручності пропонуємо Вам зареєструватися на прийом до директора.

Журнал реєстрації знаходиться в холі школи на І поверсі.

З повагою, адміністрація закладу

 

  Гданський університет, заснований у 1970 році, є одним з найвідоміших державних вищих навчальних закладів Польщі,. Це найбільший навчальний заклад польського регіону Помор'я: в університеті близько 1700 викладачів, на 11 факультетах навчається близько 33 000 студентів, докторантів і аспірантів. Навчання ведеться за 26 напрямами за 106 спеціальностями. 
  У Міжнародній конференції брали участь провідні науковці Київського університету права НАН України та Гданського університету, освітяни різних навчальних закладів, аспіранти і студенти вищих навчальних закладів Польщі.
До делегації від Київського університету права НАН України, входили партнери КУП НАНУ, до числа яких належить  спеціалізована  школа  № 47 з поглибленим вивченням іноземних мов ім. А.С. Макаренка. Директор
С.М. Нетецька гідно презентувала наш заклад освіти.
  Результатом поїздки стало заплановане співробітництво між навчальними закладами, яке відбудється у рамках реалізації угоди про співпрацю, тож наші учні зможуть вступати в Гданський університет на навчання.
   Сподіваємось, що співпраця між Гданським університетом  та спеціалізованої школою  № 47 з поглибленим вивченням іноземних мов ім. А.С. Макаренка буде і надалі динамічно розвиватись і сприятиме формуванню професійного орієнтування молоді.
О.М. Валуйська
IMG-7e6bcf0508622fa1689095b3e03c47de-V
Детальніше...

   Приручивши кого-небудь, можна знайти друга і наповнити своє життя сенсом. Та не так просто це зробити, адже приручити - це ціле мистецтво, яке не всім дається. Та якщо так сталося - світ забарвлюється всіма кольорами веселки, тому що людина позбавляється найстрашнішого покарання - самотності.

   Приручивши когось, людина несе за нього відповідальність. Завжди, все життя, в будь-яку хвилину і в будь-якому місці. Прихильність - це велике щастя, а ще великі обов'язки! Істота, яка прив'язалася до тебе, повністю відкрита перед тобою, залежить від тебе, потребує тебе. Заслуживши її любов, ти відповідаєш за неї, а тому маєш завжди піклуватися, оберігати, приділяти увагу.

    Це, здавалося б, прописна істина. Про неї всі знають, але часто забувають. У кожного з нас є ті, кого ми приручили. Перш за все, це наші тварини, які живуть з нами. І кожен день, кожну секунду важливо пам'ятати слова рудого лиса, який сказав одного разу маленькому принцу: «... не забувай: ти назавжди у відповіді за всіх, кого приручив!». Ми намагаємося з малечку прищеплювати любов, добро, милосердя, великодушність, турботу та відповідальність нашим дітям. Палац дітей та юнацтва Печерського району міста Києва та Печерська елітна рада лідерів подарували нам виставу «Брись" (про котів та людей, про нас з вами і про кожного з нас).

Автор: В. Зимін;

Режисер: О. Матійко;

В ролях: А. Жиц, С. Сосінович, К. Смола, Н. Присяжна, Н. Васюра.

  Вистава оповідає історію про покинутих котів, у минулому домашніх улюбленців легковажних хлопчаків та дівчаток, які влаштовують суд над людьми. П'ять щемливих, смішних, повчальних розповідей склали зворушливу історію про стосунки людей з “маленькими мешканцями велетенської планети”.

  Щасливий кінець вистави вийшов насичений добром, повагою до інших та відповідальністю, що сприяло підвищенню культурного рівня школярів, а також відпочинку та отриманню позитивних емоцій!

О.М. Валуйська

IMG 20180405 130910 560

Детальніше...
   04.04.2018 р. в бібліотеці ім. М.Трублаїні відбулося свято "КНИГА - МУДРИЙ, СТАРИЙ ДРУГ, КНИГА ЗНАЄ ВСЕ НАВКРУГ. В Україні щорічно в останній тиждень березня проходить Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги. Учні 2-А класу перетворились на книжкових героїв: Буратіно, Лісу Алісу, Попелюшку, Королеву Книгу, Пізнайка та Книжкового лікаря Бабу Ягу.
      Сила книги безмежна... Протягом усього життя ми звертаємося до неї. Вона відкриває нам дивовижні обрії, допомагає зрозуміти історію народу, розкриває таємниці природи, життя. Книга - мудрий друг, який, не вміючи говорити, розказує про незвичайні пригоди та подорожі, про навколишній світ і чудеса.
    Учні 2 - А дуже люблять читати, завжди дружать з книгою. Тому під час свята навіть Баба Яга погодилася записатися до бібліотеки. А Дівчинка, яка ображала книжки, навчилася їх "лікувати" та почала допомагати Книжковому лікарю. Гості свята учні 4-В і батьки із задоволенням відгадували загадки, складали вірші.
     Неможливо прожити без книги. Ми з нею нерозлучні!
   "Хто багато читає, той багато знає!" - так говорять в народі. І це правда! Герої улюблених книг навчають нас бути добрими, справедливими та чуйними!!!
IMG 20180404 224535 715
 
Детальніше...
  Домедична допомога — це комплекс простих медичних заходів, які виконуються на місці (самодопомога і взаємодопомога). Основна мета домедичної допомоги — порятунок життя потерпілих, їхня швидка евакуація з небезпечної зони.
   Під час надання домедичної допомоги дуже важливим є фактор часу. У людей, які отримали домедичну допомогу протягом 30 хв після травми, ускладнення виникають удвічі рідше, ніж у тих,
кому допомога була надана пізніше. Оптимальний термін надання домедичної допомоги — до 30 хв після отримання травми, у разі отруєння — до 10 хв. У разі зупинки дихання цей час скорочується до 5-7 хв. Відсутність допомоги протягом години після травми збільшує вірогідність смерті серед тяжкопоранених на третину.
   Кожні 20 зі 100 загиблих могли бути врятовані, якби допомога надавалася вчасно і правильно безпосередньо на місці події. Саме тому важливо знати, яка допомога потрібна в тому чи іншому випадку, і вміти її надавати потерпілим.
    Перед тим як надавати домедичну допомогу, необхідно оцінити ситуацію і визначити, що саме сталося, яка причина того, що сталося, чи існує небезпека для вас і потерпілих, кого можна залучити до надання допомоги. Це життя і ми повинні бути готовими до будь-яких обставин!
   Тож 3 квітня до школи завітав представник від Товариства Червоного Хреста, Іван Павлишин, який провів лекцію для учнів 4-х класів. Метою заняття було навчити дітей дотримуватись основних правил безпечної поведінки, надавати домедичну допомогу та викликати карету швидкої допомоги, вказуючи чітку інформацію. Учні уважно слухали, серйозно сприйняли інформацію та, навіть, самі тренувалися надавати першу допомогу...
IMG 20180404 223949 804
 
Детальніше...

  Коли Київ зустрічав українську параолімпійську збірну наша учениця 8-Б класу Ніно Басилая мала честь виконати урочистий Гімн України для спортсменів, які повернулися з Південної Кореї з 22-ма нагородами!

FB IMG 1522403819279

Спішіть, поспішайте!
Палацу святкового не проминайте.
На вас тут чекає багато утіх
В гості господарка просить усіх!
Всіх, хто уміє задачі рішати,
Швидко додати і вправно відняти,
Думати любить і міркувати,
Правильну відповідь вмить відшукати.
Гостей королівські чекають палати.
Хто королева? Всі мусять це знати.
Це наймудріша з усіх наук - Математика.
    Слово це виникло у п'ятому столітті до нашої ери. Воно означає «навчання-знання, отримані через роздуми».
    Математика - це мова, на якій написана книга природи. Галілео Галілей.
    До тижня природничих наук вчителі математики та талановиті учні нашої школи підготували чудову виставу!
   Хто з дитячих років займається математикою, той розвиває увагу, тренує свій мозок, свою волю, виховує наполегливість і завзятість у досягненні мети.
                                                                                                                       О. Маркушевич
     Математику ще називають – царицею наук!
  Подібні свята підвищують рівень математичного розвитку, розширюють світогляд дітей, розвивають інтерес до занять математикою, поглиблюють уявлення про використання відомостей із математики на практиці, прищеплюють інтерес до вивчення математики.
    Бажаємо Вам скласти щастя, радість, позитивні емоції, гарний настрій, успіх та  оптимізм і відняти смуток, стрес, нудьгу, тугу та прикрощі. В результаті цього рівняння Ви отримаєте позитивний настрій на цілий рік. Не забувайте віднімати погане зі свого життя та додавати тільки гарне!
FB IMG 1522403422346
 
 
Детальніше...

     З метою провадження національно-патріотичного виховання, духовного розвитку дітей та учнівської молоді столиці, популяризації творчої спадщини Тараса Шевченка, управління освіти та інноваційного розвитку Печерської районної в місті Києві державної адміністрації провело ХVІІ Районний конкурс читців, присвячений творчості Тараса Шевченка. Виступи учасників оцінювались за такими критеріями: рівень виконавської  майстерності, дикція, постановка голосу, сценічний образ і культура. Ми виконали всі вимоги  й отримала перемогу! Мартіросян  Гор посів почесне І місце!  Учасники отримали дипломи лауреатів та учасників конкурсу від Департаменту освіти і науки, молоді та спорту, а також подарунки – книжкове видання Тараса Шевченка «Кобзар» .

    Ми щиро вітаємо переможця та бажаємо і надалі творчо та інтелектуально зростати, відкриваючи нові горизонти свого таланту!

IMG 20180321 002351 060

 

Детальніше...

      Одвічне питання:  «Танці – це мистецтво чи спорт?»

     Вже не перший рік існує багато суперечок з приводу того, чи можна заняття танцями зараховувати до спорту? Деякі стверджують, що танці - це мистецтво і ніякого відношення до спорту не мають. Істина, як завжди, посередині. Танці - це і мистецтво, і змагальний вид спорту, вважають знавці.

    Спортивні бальні танці є набагато вимогливішими в технічному плані, ніж інші види танцю. Вони кожен день стають більш майстерними і досконалими та практикуються в усьому світі. Одна назва говорить сама за себе.

   Перемоги, які досягаються легко, небагато чого варті. Тільки тими з них можна пишатися, які є результатом наполегливої боротьби - Бічер Генрі Уорд. 

  Таке гасло тримали за основу вихованці студії «Галатея» , які гідно представили нашу школу на турнірі зі спортивних бальних танців. Учні 2-Б класу здобули на змаганнях золото! Щиросердечні вітання нашим талановитим юним призерам! Побажання переможцям краси і грації подальших блискучих виступів, нових творчих та спортивних досягнень! 

   «Якщо ви бажаєте отримати те, чого у вас ніколи не було, будьте готові робити те, що ніколи не робили.»  - Томас Джефферсон.

IMG 20180321 001845 803

 

Детальніше...

  Ідея проведення цього заходу сформувалася під час проведення загальношкільних заходів, присвячених 295-й річниці від дня народження Г.С. Сковороди, яскравого представника доби Бароко в Україні. 

   Бароко - це вибагливість, химерність, прагнення до величі, пишність, поєднання реальності та ілюзії. З початку 17 ст. під вплив бароко потрапила майже вся Європа. Цей суперечливий період подарував людству величні архітектурні споруди, шедеври живопису, яскраві літературні твори і прекрасну музику.
    Наш захід мав на меті не лише показати багатство художніх надбань у європейській літературі й мистецтві, зокрема у культурі Германії і України, а й познайомитися з людьми, які докладно вивчають цей культурний період. Гостями нашої мандрівки у часі стали учасники студії старовинного танцю «La Rêverie», які багато цікавого розповіли про історію танцю. Звучали старовинні канти у виконанні Тараса Компаніченка, Заслуженого артиста України, лідера гурту «Хорея козацька». Глядачі познайомилися з музичними інструментами XVII ст. і почули їх звучання. Нікого не залишила байдужим козацька пісня у виконанні співачки Наталії Гончарук. 
     Учасниками заходу були учні 6-А класу, Адамова Белла, Андрушко Федір, Єліч Лука та Мамалат Єлізавета, які у своїх виступах представили барокову культуру Німеччини і вдало з цим впоралися!

Танець Примха Містера Беверіджа 1 1024x576

Детальніше...
     16 березня представники нашої школи відвідали  Київський університет права НАН України з метою ознайомлення зі структурою та діяльністю університету.
     Школярі прослухали історію створення, відвідали музей та бібліотеку Київського університету права. Екскурсія сприяла ознайомленню учнівської молоді зі специфікою навчального, наукового та студентського життя університету, яке відповідає міжнародним та національним стандартам надання вищої юридичної освіти.
   Співробітництво між навчальними закладами відбувається у рамках реалізації угоди про співпрацю. Необхідно зазначити, що директор пані Нетецька С.М.  та викладачі нашої школи вже вітали делегацію КУП НАНУ у стінах нашого навчального закладу. Крім того, викладачі КУП НАНУ у межах угоди про співпрацю проводили лекцію-бесіду на актуальні питання національного та міжнародного права. 
     Сподіваємось, що співпраця Київського університету права НАНУ  та спеціалізованої школи № 47 з поглибленим вивченням іноземних мов ім. А.С. Макаренка буде і надалі динамічно розвиватись і сприяти вихованню професійно орієнтованої молоді.
FB IMG 1521535534079
 
Детальніше...

   Цього тижня пройшли фінальні районні змагання з шахів. Команда нашої школи показала високий результат. Троє дітей, які вийшли в фінал змагались з кращими гравцями району. В результі багатогодинної боротьби, а також завдяки неймовірній витривалості та зібраності дітей ми достойно пройшли  фінал і посіли такі місця у своїх підгрупах в районі:

- Толстов Олександр І місце,

- Мотіна Аріна ІV місце,

- Чумак Олександр VІ місце.

 

Вітаємо наших спортсменів і бажаємо їм нових звершень!!!

IMG 20180319 153458 174

 

Детальніше...

 

     Сьогодні відбулися районні шкільні спортивні змагання з волейболу. Гра була цікавою та захоплюючою, команди запекло змагалася за звання найкращої. Наша збірна виявилась сильною, тож учні гідно представили школу. Цей день приніс усім цікаві враження та неповторні емоції. Вітаємо наших учнів та бажаємо продуктивних тренувань, нових перемог і сильного командного духу!

IMG 20180315 222938 931

Детальніше...

   lele4enya-1

13.03.18. Пройшли фінальні змагання Всеукраїнського спортивно-масового заходу серед дітей "Олімпійське лелеченя". Наша команда посіла ІІІ місце в районі. Вітаємо наших переможців і бажаемо нових звершень!!!

   Команда була сформована згідно до Положення про проведення заходу, тож  13 осіб, з яких 6 дівчат та 6 хлопчиків (по 1 хлопцю та по 1 дівчині кожного віку 12, 13, 14 років) та вчителя фізичного виховання нашого навчального закладу.

    Мета заходу - виховання школярів на гуманітарних цінностях олімпійського руху – дружби, взаємоповаги, благородства, формування у них навичок і культури ведення здорового способу життя, залучення їх до активних занять фізичною культурою та спортом, організації змістовного дозвілля.

IMG-57f4f49fdd8339942b6035598990065e-V

      Сьогодні ми щиро вітали всіх в стінах нашої школи, яка гідно носить ім’я Антона Семеновича Макаренка вже понад 60 років, а саме з 1956 року. Нещодавно ми гучно святкували 125-річницю з дня народження цього видатного педагога. Та вже ось, ми підібралися до 130–річного ювілею класика педагогіки, справжнього новатора і основоположника нових методів виховання молодого покоління 20-го сторіччя. 

     Антон Семенович Макаренко – педагог і письменник, один із засновників системи дитячо-підліткового виховання. Здійснив у педагогічній практиці дослід, який не має прикладів, масового виховання дітей, розробляв теорію і методику виховання в колективі, теорію сімейного виховання. Його ім'я входить до числа 15 імен найвидатніших педагогів світу усіх часів.

       Сьогодні варто проаналізувати його науковий доробок, що дає можливість осмислити сучасну систему освіти і внести корективи у формування сучасних моральних норм поведінки молоді.

  Хіба зараз нас менше хвилюють питання організації шкільного самоврядування, ролі шкільного активу, питання покращення дисципліни в дитячому колективі? Звичайно, сьогодні питання   методики виховної роботи є дуже важливі, а А.С. Макаренко приділяв їм велику увагу. Тож посилаючись на великого педагога, необхідно зазначити актуальність його підходів до освітнього процесу. Саме творча спадщина Макаренка визначила спосіб педагогічного мислення 20-го століття, методологія виховного процесу Макаренка є базовою для педагогічного колективу нашої школи.

       Вдосконалюючи сучасну методологію педагогічної роботи в нашому закладі освіти з питань вивчення наукової спадщини Макаренка, наша школа, постійно проводить різноманітні заходи:

- запроваджуються уроки дослідження педагогічного внеску науковця;

- організовуються виступи учнів з доповідями про життя і творчість А.С. Макаренка;

- учні оформлюються реферати, переглядають кінофільм «Педагогічна поема» з написанням відгуків; 

- учні пишуть есе та вірші до ювілею видатного педагога;

- продовжується співпраця з німецьким науковцем, віце-президентом Міжнародної асоціації Магдебурзького університету, керівником лабораторії «Макаренко-реферат» Гьоце Хілінгом, який більше 30 років життя присвятив дослідженню творчої та педагогічної спадщини Макаренка. Слід зауважити, що Гьоце Хілінгом спеціально вивчив російську мову, щоб читати роботи А.С. Макаренка в оригіналі;

- наша школа активно співпрацює з навчальними закладами України, які носять ім’я А.С. Макаренка, серед них СШ № 100 м. Харків.

- постійно відбуваються екскурсії до музею А.С. Макаренка.

- учнями школи висаджено на території нашого навчального закладу Алею пам’яті А.С. Макаренка.

    Змінюються часи, змінюється покоління, змінюється система освіти, але традиції, які були закладені в перші роки роботи школи, живуть і зараз. 

    Дуже хочеться процитувати слова великого педагога, який в освітньому процесі вбачав гармонію суспільного і особистого інтересу учня і педагога: «…колектив учнів і колектив педагогів – це не два колективи, а один, і перш за все, педагогічний.»

    Наша сучасна школа № 47 є прикладом постійного стремління до цієї гармонії. Наш учбовий заклад має на меті вдосконалення моделі сучасної прогресивної освіти на базі фундаментальних концепцій А.С. Макаренка.

    А.С. Макаренко народився, виріс і здійснив свій педагогічний подвиг на українській землі. Його ідеї та погляди входять в золотий фонд української педагогіки і належать всьому людству. Спадщина А.С. Макаренка займає в історії світової педагогіки особливе місце. У своїй діяльності він органічно поєднав теорію і практику виховання, створив оригінальну систему корекції і розвитку особистості. Це життєве джерело, із якого будуть черпати багатющий досвід вчителі і вихователі багатьох поколінь. Ми високо цінуємо нашого земляка А.С. Макаренка – великого педагога, спадщина якого вивчається не лише в Україні, а й у всьому світі. 

      Залишити без уваги 130- річний ювілей з дня народження 

    А.С. Макаренка, ми звичайно ж не могли, тож влаштували справжнє свято, яке пройшло на високому рівні. До школи приїхало багато гостей. Вітальне слово «Макаренко і сьогодення» - традиційно, сказала директор спеціалізованої  школи №  47 ім. А.С.Макаренка Нетецька С.М., з докладом «Невідомий Макаренко» - виступив наш вельмишановний гість кандидат історичних наук Єрмаков І.Г.

  Також, ми віртуально відвідали музей А.С. Макаренка, переглянули презентацію, надану Харківською школою № 100 ім. А.С. Макаренка, подивились уривки кінофільму «Педагогічна поема», послухали «Цікаву хроніку», яку підготувала Зайцева К.В. та підвели підсумки зустрічі.

   Сьогоднішній захід допоможе глибше осмислити сучасні проблеми виховання молоді, сприятиме подальшому пошуку ефективних методів його організації та розширить кордони сприймання спадщини великого Педагога.

Валуйська О.М.

20180312 195903 1024x576

 

Детальніше...

Шановні жінки!

Щиросердно вітаємо вас з міжнародним жіночим днем!
Бажаємо весни в душі, тепла та затишку в оселі, гармонії, щастя та любові!
Вітаємо Вас зі святом весни - 8 березня! 
Бажаємо Вам міцного здоров'я, 
Нев'янучої молодості та багато взаємного кохання! 
Нехай прекрасні почуття зігрівають Ваше серце, 
Залишайтеся завжди такими ж неповторними якими ви є зараз. 
Бажаємо здійснення усіх Ваших мрій!
До Вас посміхається ранок весняний
Даруючи чистих небес голубінь.
Ви завжди прекрасні, кохані, жадані,
Серця зігріває Ваш погляд  ясний.
Нехай Вам завжди посміхається доля,
Хай шириться простір для сонячних мрій.
Хай низько вклоняються квіти довкола,
Бо Ви у цей день – королеви весни!!!
       Окрім компліментів і квітів, прекрасна половина нашої школи змогла насолодитися чудовим концертом, який підготували учні. Своїми запальними танцями, зворушливими піснями та щирими словами вони вітали мам, бабусь, сестричок і учителів.
     Традиційно, теплі слова вітання та поваги шкільному жіночому колективу подарувала директор школи, Світлана Миколаївна Нетецька, нагородивши дам Похвальними листами, подяками та грамотами!
О.М. Валуйська
FB IMG 1520534473553
 
Детальніше...

Дорогі жінки, дівчата!

Наші рідні і красиві!
Кращого немає свята,
Аніж те, що прийшло нині!

Це для вас розквітли квіти,
Це для вас прийшла весна.
Ви собою полонили
Наші душі і серця.

То ж лишайтесь завжди милі,
Ніжні, щирі, чарівні,
І розумні, і вродливі,
І веселі, і прості!

vitannya-8-bereznya

 Вітання зі святом від наших учнів!  

Переходьте за посиланням

 Вітання 1
Вітання 3 
 Вітання 2 Вітання 4 

  Вітання від шкільної родини 47 м. Києва 

 

З понеділка 5 березня 2018 року відновлення занять в школі.

Screenshot 2018-03-03-17-46-45-173 com 1520092079652.viber.voip

    На виконання наказу Департаменту освіти і науки, молоді і спорту №159 від 02.03.2018, навчання в школі призупинено

з 2 березня по 7 березня 2018 року.

Сканировать1 724x1024

 

 

      27 лютого 2018 року делегація Київського університету права  НАНУ на чолі з ректором Бошицьким Ю.Л., та професором кафедри загально-теоретичних та соціально-гуманітарних дисциплін Івановим В.М. і доцентом кафедри  галузево-правових  наук  університету Рассомахіною О.А.  в  рамках  профорієнтаційної  роботи  відвідали нашу школу, назвавши  її однією з кращих шкіл столиці, з метою налагодження партнерських контактів та підписання угоди про співпрацю.

    Директор школи пані Нетецька С.М. та її команда в складі заступників директора Бутко С.В., Горбунової Л.С., Лясоцької О.В., Фрунзе А.В. познайомили  делегацію з організацією  навчально-виховного процесу в школі де поглиблено вивчаються  англійська та німецька мови, сучасної матеріально-технічною базою навчального закладу, а також обговорили широке коло питань щодо співпробітництва.

   Ректором КУП НАНУ було  запропоновано створити у школі клас з поглибленим вивченням основ інтелектуальної власності, щоб  ознайомити учнівську молодь  з  історією винаходів від прадавніх часів до сьогодення та їх належною правовою охороною.

     Оскільки одним із напрямків навчальної та наукової роботи університету є інтелектуальна власність, доцентом кафедри галузевих правових наук, кандидатом юридичних наук Рассомахіною О.А. було проведено для школярів лекцію «Введення до інтелектуальної власності», у якій розкрито питання про поняття інтелектуальної власності, об’єкт інтелектуальної власності, їх види, їх перелік згідно законодавства, а також поняття права інтелектуальної власності у об’єктивному та суб’єктивному значенні. Лекція супроводжувалася мультимедійною презентацією з малюнками  та озвучуванням і викликала зацікавленість у слухачів. Лекція професора Іванова В.М. на тему історії козацького права дуже зацікавила школярів.

   Зміцнення зв’язків між КУП НАНУ та школою № 47 дасть можливість  вчителям нашого навчального закладу брати участь у семінарах та конференціях  КУП НАНУ, а викладачам  КУП проводити майстер-класи для школярів. Це сприятиме підвищенню педагогічної майстерності та кваліфікації сторін. Педагоги та учні 9-11 класів матимуть нагоду користуватися бібліотекою університету і брати участь в університетських культурно-виховних та спортивних  заходах.

   Для реалізації домовленостей було укладено угоду про співпрацю між навчальними закладами. Адже, постійна співпраця викладачів університету зі школами міста є вагомим внеском у забезпечення якісної, всебічної освіти та формування майбутньої інтелектуальної еліти ще з учнівських лав.

   Сподіваємось, що безперервна співпраця Київського університету права НАНУ та середніх навчальних закладів буде взаємовигідною та взаємозбагачувальною, адже вона сприяє вихованню професійно орієнтованих молодих людей, створенню умов для патріотичного виховання молоді, здатної навчатися впродовж життя, а також сприятиме підвищенню фахової майстерності вчителів.

FB IMG 1519848899241

 

Детальніше...

У середу, 21 лютого 2018 року, поновлення занять у школі. 

З повагою, адміністрація школи

     Школа – є територією толерантності. Тож, ми розпочали цикл пізнавально-виховних годин за темою: «Толерантність – це я!» серед учнів молодшої школи. Першими стали учні 4-А класу, які вразили своєю обізнаністю за даною тематикою і глибиною своїх мислень. Тренінг «Квіточка толерантності» сподобався і школярам, і вчителям. Попереду найцікавіше, тож готуйтеся, адже на вас чекає тиждень толерантності: 

  ПОНЕДІЛОК – «День Поваги,  Добра  і  Терпіння»

  ВІВТОРОК – «День Тактовності »

  СЕРЕДА –  «День Взаєморозуміння»

  ЧЕТВЕР – «День Ввічливості»

  П’ЯТНИЦЯ – «День Толерантності: я – толерантність, ми - толерантність»

 «До серця йде лиш те, що йде від серця!!!»

   А зараз запишіть собі  «Рецепт толерантності»

   Взяти велику чашу милосердя, покласти до неї жменьку гуманізму, пригоршню терпіння, жмуток чуйності, ложку довіри. Приправити все це умінням володіти собою і не осуджувати. Присипати умінням слухати, щедро полити доброзичливістю. Подавати, прикрасивши почуттям гумору. Вживати щоденно в необмеженій кількості!) Смачного!!!

Наш рецепт толерантності допоможе:

Зберегти планету від негод,

Розрубає мотлох павутини,

Переріже нитку перешкод.

Толерантне ставлення до всього

Збереже, врятує і спасе,

Допоможе вгледіть перемогу,

Допоможе витримати все.

Будь завжди нестримним вільнодумцем,

Свої мрії пензлем намалюй.

Освіти життя яскравим сонцем,

Толерантний всесвіт побудуй!

 

О.М. Валуйська

20180123 140048 800x450

 

 

Станом на 23.01.2018р. у школі є вакансії:

- практичний психолог;

- учитель англійської мови.

      Для навчання осіб з особливими потребами в школі облаштований пандус для безперешкодного доступу до першого поверху.

   Кохання чи гроші? Бідна красуня чи цибата багатійка? І що робити з боргами, коли лихварі вже деруть на шматки? Вигідне одруження налагодить справи! Здогадалися? Звичайно, всім нам відомі герої  «За двома зайцями». Напевно, багато хто дивився цю комедійну історію про збанкрутілого спритного цирульника, який шукав вихід зі скрутного фінансового становища шляхом «вполювання» багатої нареченої. Сюжет цієї вистави походить від самого славнозвісного прислів’я  «Не женись за двома зайцями — жодного не спіймаєш»!!! Це боротьба із внутрішньою духовною убогістю людини, яка намагається  сховатись за зовнішньою «культурною» формою, проте духовного жебрацтва не сховаєш!

    Учні 47 школи зважилися на сміливий і цікавий експеримент – вистава «За двома зайцями» в новому амплуа: на шкільній сцені, адаптоване дійство на сучасний лад і неперевершена гра юних акторів-школярів.

 Аби вразити та здивувати публіку вони пішли на рішучі кроки : текст скоротили й осучаснили, неймовірно блискуче вжилися в образи та донесли до глядача всі барви комедії. Таким чином, у нашій трактовці, вистава  перетворилася  на своєрідний шедевр з яскравими костюмами, декораціями та гротесковими персонажами, колоритність яких наділена особливою харизмою. Іронічний сюжет, смішні діалоги назавжди запам'ятаються глядачам саме в такій інтерпретації. Гості вечора змогли сповна насолодитися специфічним дійством. Все це було приправлено гострим гумором, крилатими фразами та низкою конфузів. Меркантильну історію кохання: неймовірно смішні пригоди звабника і хитруна Голохвастова, Проню Прокопівну «Пані лягли і просять», «Химка! Вогню!», Секлету Пилипівну Лимериху з ялинкою,  глядачі будуть згадувати ще довго! Адже нове і несподіване прочитання всім відомої класики вітчизняної комедії неодмінно в котре підняло настрій і розсмішило присутніх до сліз.

О.М. Валуйська

SSV 3657

Детальніше...

    Наша школа вирішила внести свій посильний вклад у практичних кроках по втіленню в життя ідеї спортивної нації - здорової і сильної України.

     У змаганнях Київської Шкільної Баскетбольної Ліги 2017-2018 команда 47 школи посіла 3 місце. Хочеться відзначити, що у складі з 5-ти учнів, у команді: 4 хлопця і 1 дівчинка. Фещенко Федір (7-В клас), Альхаджи Алі (10-А клас), Федорчук Михайло (11-А клас), Маменко Артур (11-Б клас) і Диба Олена (9-А клас). Як і очікувалося, саме велике протистояння проходило в старшому віці і, здається, це дуже азартні змагання. Завершальний акорд Київської шкільної баскетбольної ліги видався  яскравим і надовго запам'ятається. Ми подаруємо радість, задоволення і прекрасне відчуття щирого спортивного свята на баскетбольних матчах нашим шановним глядачам. Звичайно ж, дитячі емоції можна побачити і відчути тільки на власні очі, а для тих, хто не потрапив на наші ігри пропонуємо познайомитися

25498095 1853043474986176 4862062969546575486 n

Детальніше...

     Пишатися, пишатися і ще раз пишатися! По справжньому щиро відчуваєш гордість за нашу школу, а саме за таких талантів, які розкриваються та стають відомими всій країні. Невід’ємною частиною дитячого вокального шоу «Голос. Діти-4» стала наша учениця Ніно Басілая. Сповна насолодившись  творчою атмосферою проекту, вона дійшла до фіналу. На кастингу «Голос Діти» Ніно вже вчетверте! Цього року вона розвернула всі три крісла та потрапила до команди зоряного тренера MONATIK. Боротьба за мрію стати дитячим голосом країни - це ще одна сходинка в її творчому житті. До цього, вона брала участь у телевізійних проектах: «Голос діти», «Різдвяна пісенька року» та «Дитяча Нова Хвиля 2015».  Хоробра, наполеглива , харизматична та чарівна  дівчинка  з грузинським корінням народилася і деякий час проживала в Грузії, в чудовому місті Тбілісі. Володіє грузинською, російською, українською та англійською мовами. Любить творчість! Дуже подобається  малювати. З 5 років займається вокалом, а ще хореографією та акторською майстерністю.

      «Фінал, прямий ефір, передостанній етап шоу – це просто мрія кожного учасника. Я, особисто, навіть і не уявляла, що буду в фіналі» - сказала Ніно.

      А MONATIK, у свою чергу,  визнається, що кілька років тому, його підопічна Ніно Басілая,  допомогла здійснити мрію артиста:

     «Був час, коли я мріяв стати зірковим тренером « Голосу. Діти». Мало хто знає, що тренери також проходять кастинги, щоб сісти в червоне крісло. Так, коли я був на кастингу, першою дитиною, до якої я повернувся, стала Ніно», - сказав MONATIK.

     Тож, наполегливість і досягнення наших учнів вражають! Так тримати!

О.М. Валуйська

FB IMG 1513897319442

 

Детальніше...

    Традиція ставити живі ялинки у кожній хаті призводить до масової вирубки цих чудових дерев, які приносять велику та незамінну користь не тільки людині, а й планеті в цілому. Щоб не сталося екологічного лиха та зберегти зелені насадження у святкові дні, ми повинні навчитися по іншому прикрашати свої будинки. Кожного року ми приймаємо участь у Всеукраїнській акції «Збережи ялинку». Цього року ми теж виготовляємо поробки без використання хвої. Учні 2-А класу з великим задоволенням прикрашали ялинку на майстер-класі «Зелена красуня». Скільки фантазії, майстерності, старання... А, головне, що діти підтримали акцію і зберігають живі ялинки. 

    До новорічних свят ялинки  вирощують у спеціальних розсадниках. Ялинкові посадки покращують екологічний стан територій, на яких вони ростуть. Але поки вони виростуть заввишки 1-2 метри пройде 10-15 років, адже ростуть зелені красуні 2-5 сантиметрів на рік. Щоб перетворитись  на струнке дерево їм знадобиться 25-30 років. Саме в цьому віці ялина дає свої перші шишки. Живуть вони 200-300 років і весь цей час деревця очищають повітря від пилу, газів, виділяють кисень. Наприклад, тільки один гектар лісу дає повітря тридцятьом людям. Разом з киснем рослини збагачують повітря фітонцидами – летючими речовинами, що вбивають хворобливі бактерії. Фітонциди сосни згубно діють на збудників туберкульозу, а фітонциди ялини – на бацили дифтерії. А також посадки хвойних прикрашають нашу землю, є житлом і їжею для багатьох птахів і тварин. На місце вивезених з розсадника ялинок весною висаджують нові, які скоро включаються в корисну екологічну роботу. Тому ми повинні берегти наші хвойні рослини. Зламати дерево недовго, виростити – роки. Багато лісу – не губи, мало лісу – бережи. Перед Новим роком люди ставляться до ялин і сосен особливо безжалісно й жорстоко, бо зрубують велику кількість цих дерев заради кількох днів свята. Чим можна замінити новорічну ялинку в наших квартирах і цим врятувати життя чудовому дереву?  Зробити композицію «Ялинка без ялинки». 

О.М. Валуйська

IMG-2835b7b2507f216ac81de1267a1741f8-V

 

Детальніше...

В Україні культ Миколая прийшов водночас із прийняттям християнства. Святий Миколай у нас був завжди покровителем і заступником усіх дітей. Є, навіть, така легенда «Чудо про немовля в Києві», яке сталося приблизно в 1091 році, що розповідає про подружжя, яке вирушило на паломництво у Вишгород до мощів Бориса і Гліба на день їх пам'яті. Поверталися вони до Києва по Дніпру на човні. Дорогою жінка задрімала і упустила немовля у воду. У відчаї батьки дитини звернулись до св. Миколая, «велику віру до нього маючи», з проханням про допомогу. Наступного ранку дитина була знайдена неушкодженою «…лежаще мокро перед образом св. Миколая» на хорах Софії Київської.

Оскільки він був втіленням кращих моральних якостей, то він був і вимогливим навчителем. Тому батьки часто зверталися до образу Миколая як мудрого наставника дітей, і особливо напередодні свята нагадували дітям про те, що вони мусять бути чемними і побожними.

Звичай обдаровувати дітей в ніч на Святого Миколая (з 18 на 19 грудня) є  у всіх християнських народів. Ця гарна традиція прийшла в Україну з Європи й утвердилася на західних землях, де в день Святого Миколая печуть спеціальне печиво «миколайчики» і обдаровують усіх дітей. Крім того, вихованих та слухняних  дітей чекають подарунки, які «приносить» Миколай уночі. А неслухняним кладе під подушки різочки, які примусять їх задуматися над своєю поведінкою.

 Ми, напевно, були чемними і слухняними, адже до школи завітав справжній Миколай, не залишивши нікого без уваги. Учні, в свою чергу, вирішили віддячити неперевершеними виступами на сцені актової зали. 

Наприклад, учні 3-А класу співали німецькою мовою, а учні 4-А класу показали виставу «Вертеп». Свято пройшло дуже весело: з піснями і танцями. Діти вдягнули костюми колядників і подарували всім присутнім справжнє диво. Глядачі ніби перенеслися в українське село, теплу та затишну хату, де господарі зустрічали колядників. Дід з бабою «згадали молодість» і зтанцювали запальний український танець. До них прилітали ангели, завітали в гості царі зі Сходу і пастухи. А ще звіздар, циганочка, коза, лікар, чорт, козак, цар Ірод і хлопці з дівчатами. Глядачі почули багато колядок і щедрівок, але найбільше сподобався чорт зі своїм танцем. На свято завітали батьки, учні та звичайно ж адміністрація школи. Привітальні слова, за традицією, сказала директор 47 школи С.М. Нетецька. Цілий день у школі панувала атмосфера миру, злагоди та добра. Дітям дуже подобається це свято, тож вони вирішили про нього написати.

О.М. Валуйська

 

День Святого Миколая й Діда Мороза

Виявляється, у світі є безліч цікавих традицій, пов’язаних зі святом Миколая. От ви, наприклад, знаєте, чому в деяких країнах подарунки кладуть в панчоху чи в черевичок? Або що в Миколая є ціла зграя помічників. Чи які традиції притаманні українцям в цей день? Ні? Готуйтесь дізнатися ;)

Історія свята 

Оттон ІІ князь Аскольд (Миколай) Всеволод Ярославович Феофано. Отож, вважається, що перші згадки про Миколая, як і традиції святкування, розповсюдились по світу завдяки німцям. Візантійська принцеса Феофано, дружина германського князя Оттона ІІ, розповіла місцевим жителям про святого і вже в 11 столітті вся Європа знала про його добрі справи і ще добріше серце. Німці напередодні Дня вшанування святого Миколая зазвичай дарували дітям теплий одяг (зима, все ж таки). Згодом, аби малята вірили в чудеса, батьки почали робити це таємно. Далі подарунки урізноманітнились ласощами, шкільним приладдям, іграшками. І так це свято дійшло й до наших часів.  

Імовірно, саме з німецьких земель свято Миколая дійшло і до нас. Кажуть, що українці почали відзначати його у 1088-1089 роках завдяки князю Всеволоду Ярославовичу. А на думку українського історика Михайла Брайчевського, князь Аскольд отримав при хрещенні саме ім'я Микола. Над його могилою княгиня Ольга збудувала храм святого Миколая.    

Цікаво, що хоч Миколай і був греком, його вшановують і православні, і католики, і, навіть, мусульмани та язичники. А дехто порівнює християнського святого з грецьким Посейдоном чи римським Нептуном.

В Україні день Миколая став виключно дитячим святом в 19 столітті, коли в Галичині почало розвиватись шкільництво. І все зводилось не лише до подарунків: діти старанно готувались, вчили пісеньки та віршики, проводили конкурси та змагання. В ті часи український Миколай мав золоті сани з білими кіньми, до будинку заходив через двері, а подарунки ховав під подушку (якщо вони там поміщались). Традиції майже не змінились і до сьогодні. Санта Клаус, Дід Мороз і святий Миколай. Святий Миколай Дід Мороз Санта Клаус

Чи питали ви себе коли-небудь, звідки взагалі взявся той самий Дід Мороз чи Санта Клаус, і як вони пов'язані зі святим? Все дуже просто, першим був наш Миколайко! В часи Реформації у Європі засуджували вшановування святих, особливо у протестантських країнах. Там його замінили Ісусом, від якого діти й отримували подаруночки. А отже і час святкування змістився до Різдва. Згодом традиція відновилася і дітлахи отримали аж 2 веселих свята, а Миколай поступово перетворився в червонощокого бороданя Санту, а точніше в СінтерКлааса – нідерландського Діда Мороза. Разом з голландськими переселенцями він помандрував до США, де згодом перетворився на відомого всім Санта Клауса. Щодо радянського Діда Мороза, то він просто став альтернативою Миколая для дітей. Адже будь-які релігійні святкування були в той час заборонені.  

Взагалі мені 12 років і в мене є традиція «літак Миколая».

Косінова  Влада 7А

 

Часто Святий Миколай приходить не сам. У ряді країн Західної Європи супутником Святого Миколая є ослик, який допомагає розвозити подарунки дітям. Він має незвичайну сіро-сріблисту шерсть. Саме для цього віслюка діти лишають біля черевичків кілька морквин - адже тваринка за нічну подорож втомиться та зголодніє. Про пригоди Миколаєвого ослика є багато історій. Це не небесний гість, а справжній земний віслюк. Але за німецькими легендами, Ніколаус завжди бере чотириногого помічника тільки з тієї ослячої родини, в якій від пра-пра-пра-прадідів тягнеться неперервна родова лінія. Легко здогадатися, що давній предок цього знаменитого роду колись віз на собі до Єрусалиму Іншого важливого Вершника...

В Австрії в день свята спершу вулицями міст ходить зграя лихих Крампусів-чортІв - відбувається справжній чортячий парад. Вони гримлять ланцюгами, кричать, лякають перехожих. Але ось на майдані біля собору з'являється Святий Ніколаус - і чортівня злякано відступає, тікає й ховається. Настає час подарунків. Лихий чорт, що приносить різ-ки, ходить за Миколаєм у Хорватії та Словаччині. У Чехії ж, коли Святий Мікулаш рушає до дітей, його супроводять ангелик і чорт-паркел. Кожен з них має по книзі - там занотовані добрі та лихі справи кожної дитини. Перш ніж вручати дарунки, чиниться суд, чи заслужив малюк на небесні гостинці.

У Нідерландах свято починається ввечері 5 грудня - діти й дорослі таємно дарують одне одному подарунки, які супроводять листівки з віршами, присвяченими адресату. У вірші слід передати всі найкращі побажання - так ніби це написав сам Святий Миколай. Саме ж свято починається вранці. За народними голландськими повір'ями Сінтер-клаас приїздить до країни з далекої Іспанії (чому саме з Іспанії - ніхто не знає). Визначний гість прибуває з моря на кораблі через Роттердам, зустрічають його у крихітному рибальському селі Моннікендам, що не-далечко від Амстердаму.

Супроводить святого пошт зі слуг-маврів, які звуться Чорні Піти й одягнені, як середньовічні пажі. Усі вони сходять із корабля - на набережній їх урочисто вітають бургомістр, альдермен, члени міського правління та юрми радісних людей. Сінтерклаасупідво-дять білого коня. Дзвонять дзвони, стріляють гармати, в небі пломеніють феєрверки. Святкова процесія рушає центральною вулицею через усе місто. Потім святий гість зі слугами відвідує різні дитячі заклади (школи, лікарні тощо).

Ближче до Різдва Сінтерклаас приходить у родини. Коли наближається час гостини, батьки намагаються залишити малюків насамоті у вітальні. Тихенько прочиняються двері, у щілину просувається чорна рука й розкидає цукерки та фрукти. Доки діти збирають солодощі, до кімнати поважно заходить Святий Миколай. Він розпитує дітей про їхні справи, навчання, успіхи, невдачі, мрії, а також примхи й непослух (адже як небесних опікун усе знає!), трохи хвалить, трохи докоряє, дає поради та настанови - й іде. Подарунки ж будуть пізніше. На Святий вечір діти залишають на вікні чи біля каміну своє взуття, біля нього гостинці для коня Сінтерклааса (моркву, сіно, окраєць хліба). Вночі Святий об'їде по дахах все місто, всю країну, а Чорний Піт спуститься по димоходу й покладе кожному належні подарунки. Серед них є й обов'язкові - тради-ційні святкові солодощі: вершкові льодяники у формі троянди, гвоздики та сердечка, шоколадні чи мигдалеві ініціали дитини, марципанові по-росятка, коник і сам Сінтерклаас, різні фігурки-медівники.

Терещенко Люба 8-А клас

День святого Миколая в моїй родині

Коли на вулиці стає прохолодно, морозно, сніжно, та душі стає по-дитячому радісно. Уже доросла, тому починаю замислюватися чому саме так: чекаю зиму більше ніж літа. І завжди відповідь одна: попереду свято Святого Миколая, яке повертає мене в дитинство, в казку.

Кожного року моя родина святкує цей день по-особливому. Заздалегідь ми всією сім’єю починаємо прикрашати будинок новорічними прикрасами. Виготовляємо яскраві поробки, прикрашаємо ялинку біля будинку, розвішуємо різнокольорові ліхтарики. Все це відбуваєтьсяобов’язково в гарному настрої – така прикмета, щоб ввесь рік був радісним. Сваритися не можна, тому всі намагаємося прислухатися один до одного, поступитися де потрібно. До вечора дім стає казковим…

В нашій родині Святий Миколай – це символ добра, чарівності, здійснення добрих бажань і мрій. Напередодні ввечері, ми обов’язково читаємо молитви Святому Миколаю, просимо миру, любові для всіх людей, сімейного щастя, радості, здоров’я, успіхів у навчанні та праці для всієї родини. І завжди віримо у здійснення всіх мрій. Натомість обіцяємо дарувати один одному і всім людям добро, повагу і віру у найкраще. 

Вранці починається казка… Скільки себе пам’ятаю, мама і тато нас лагідно просять прокинутися і швиденько подивитися, що відбувається в будинку. Ми всією сім’єю радісно знаходимо подарунки від Святого Миколая. Під подушкою– книжки, під ялинкою – святкові сувеніри, в черевиках – солодощі. Радіють всі: і діти, і дорослі. Мама з татом відкривають цукерки наче їх ніколи не їли, ми з братом бігаємо один до одного в кімнату показувати нові книжки, сувеніри та солодощі. Якщо вихідний, то добре, а якщо до школи, то починаємо швиденько збиратися, щоб не запізнитися і обов’язково беремо з собою солодощі щоб поділитися із однокласниками.

Гарний початок дня! 19 грудня – це казковий, веселий, радісний день для всіх людей, які вірять в добро і казку!

Сосінович Софія 10-А клас

FB IMG 1513838842735

Детальніше...

Вітаємо переможців І етапу Всеукраїнського конкурсу науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України 2017-2018 н.р.

Спеціалізована школа №47 ім. А.С.Макаренка з поглибленим вивченням іноземних мов

№ п/п

Прізвище, імя, по батькові учня

Клас

Місце

Секція

Назва роботи

Науковий керівник

1

Красна Анна Анатоліївна

10

ІІ

Загальна біологія та біологія людини

Запалення АКНЕ і косметологічна промисловість.

Володіна Ю.М.,

учитель СШ №47

2

Лебега Ірина Олександрівна

9

ІІ

Загальна біологія та біологія людини

Електронні цигарки – користь чи шкода?

Володіна Ю.М.,

учитель СШ №47

3

Грецька Ірина Сергіївна

10

ІІІ

Англійська мова

Історія формування англійської мови та етимологія.

Данько К.А., учитель СШ №47

4

Ревічева Ангеліна Вадимівна

10

ІІІ

Англійська мова

Англійська і ненормативна лексика та її використання у повсякденному житті.

Данько К.А., учитель СШ №47

 

Нових вам звершень!

     Цього разу бінарний урок "Коло і Круг" провели вчитель математики Бєлая К.В. і вчитель англійської Демчук Л.Є. Учні 6-Б класу розв'язували математичні задачі, дізналися багато цікавих фактів про дивовижне число "π" і все це англійською.

IMG 20171219 142818 430

Детальніше...

   Щорічно учні нашої школи беруть активну участь в олімпіадах з предметів районного та міського рівнів. Традиційно ми займаємо призові місця. Цей рік, звичайно, не став виключенням. Тож хочеться нагадати прізвища учнів, які гідно представили нашу школу на олімпіадах. Отже, як ви бачите, наші учні досягають найвищих результатів як у творчих напрямках, так і в інтелектуальних.

Підсумки участі учнів СШ №47

у районних конкурсах та олімпіадах з предметів 

2017-2018 н.р.

№ п/п

ПІ учня

Предмет

Місце

Учитель, який підготував

1.

Князевич Катерина

Конкурс Шевченко

2

Охматенко В.В.

2.

Бухтіяров Володимир

Конкурс Шевченко

3

Охматенко В.В.

3.

Полгородник Аліна

Конкурс Шевченко

3

Карпова Л.І.

4.

Терещенко Любов

Конкурс Шевченко

1

Карпова Л.І.

5.

Познахоренко Андрій

Конкурс Шевченко

3

Карпова Л.І.

6.

Онищук Олена

Конкурс Шевченко

2

Зайцева К.В.

4.

Андес Ельвіра

Конкурс Яцика

3

Прищепа Л.Г.

5.

Джеджула Марія

Конкурс Яцика

3

Казимирів І.В.

6.

Князевич Катерина

Конкурс Яцика

3

Охматенко В.В.

7.

Бухтіяров Володимир

Конкурс Яцика

3

Охматенко В.В.

8.

Шлінчак Софія

Конкурс Яцика

3

Прищепа Л.Г.

9.

Сіра Марія

Конкурс Яцика

3

Охматенко В.В.

10.

Полгороднік Аліна

Конкурс Яцика

3

Карпова Л.І.

11.

Манелюк Олександра

Німецька мова

1

Терещенко Н.А.

12.

Терещенко Любов

Німецька мова

1

Терещенко Н.А.

13.

Познахоренко Андрій

Німецька мова

1

Малай Н.І.

14.

Диченко Тарас

Німецька мова

2

Терещенко Н.А.

15.

Лебега Ірина

Німецька мова

3

Григорєва І.В.

16.

Третьякова Тетяна

Українська мова

2

Прищепа Л.Г.

17.

Ібрагімова Аміна

Українська мова

2

Зайцева К.В.

18.

Болотенюк Тетяна

Українська мова

3

Прищепа Л.Г.

19.

Букшань Марія

Українська мова

2

Прищепа Л.Г.

20.

Андес Ельвіра

Географія

2

Коротєєва Ю.Л.

21.

Федорчук Михайло

Географія

3

Коротєєва Ю.Л.

22.

Букшань Марія

Біологія

3

Володіна Ю.М.

Підсумки участі учнів в районних олімпіадах 

з предметів у 2016-2017 н.р. 

ПІ учня

Предмет

Місце

Учитель, який підготував

1.

Ревічева Ангеліна

Біологія

3

Володіна Ю.М.

2.

Букшань Марія

Біологія

3

Володіна Ю.М.

3.

Андес Ельвіра

Біологія